Mayaya göre gönderin bakalim doğum tarihlerinizi

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
Su-Jok eğitimi - kerim ali
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

angeldream

Maya astrolojisine göre burda hesaplamalarla çalışmalar yapacağım.Tek yapacağınız şey doğum tarihinizi yollamak.
 

ruhum

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2008
Mesajlar
63
Tepkime puanı
3
18.05.1966 mayaya göre çalışma için buyrun doğum tarihimi
 

erkan89

Banlı Kullanıcı
Katılım
26 Eyl 2008
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
Yaş
2022
nasıl yani ben anlayamadım , ne çalışması biraz açıklarmısın angeldream...
 

serpi

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Eki 2008
Mesajlar
20
Tepkime puanı
1
merhaba angeldream benim içinde bilgi verebilirmisiniz.serap 8.8.1968 teşekkürler.
 

heduba

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Eki 2008
Mesajlar
89
Tepkime puanı
6
30.09.1974 tesekkurler angel:)merakla bekliyorum
 

serap

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2008
Mesajlar
36
Tepkime puanı
1
Yaş
2022
06/08/1973
bu calisman icin kolay gelsin simdiden tesekkürler
 
A

angeldream

18.05.1966 mayaya göre çalışma için buyrun doğum tarihimi

2 ımix timsah
Anahtar anlam: ilkel yaratım ve kişisel güç
* Enerjik
* Pratik
* Yaratılış
* İlkel
* Tutku
* Baskın
* Besleyici
* İçgüdüsel
* Hassas
* Özel
* İlk Anne
* İlk sular

Timsah 20 günlük döngünün başlangıcıdır, yani ilk burçtur. Bilincin herhangi bir safhasının başlangıcında, ego veya birey bilinci hala zayıftır. Ve kolektif zihnin derin sularından hala tam olarak ayrılmadan ortaya çıkan bu ego veya özbilinç, zamanın hakim ruhundan etkilenir. Bu sayede Timsah gününde doğanlar, yaşadıkları toplumun ruhunda var olan tüm değerleri yansıtabilirler. Timsah her şeyin altında yatan ilkel enerjiyi temsil eder. Dolayısıyla bir Timsah gününde doğanların rüyalara, sihir ve gizeme olan ilgileri ego veya benlik hislerinden çok daha güçlüdür. Kolektif insan bilincine dair farkındalıkları onları görsel sanatlar alanında çok başarılı yapar. Timsah gününde doğanlar bir şeyleri başlatma konusunda çok başarılılarken, devam ettirmek ve tamamlamak konusunda zorlanırlar. Bu noktada diğer insanların desteğine ihtiyaç duyarlar.
Timsah ilkel yaratım gücünden mesaj alır. Sade anlamıyla herşeyin başlangıcıdır. Timsah koruyucu ve baskındır, tıpkı bir annenin yavrularını koruması gibi. Bu günün sembolünde doğanlar genellikle pozitif ve çalışkandır. İlkel mesajların bir düzeni yoktur, dolaysısıyla Timsah insanları verimli sonuçlar almak için enerjilerini pratik ve kolektif çabalara yönlendirmelidirler. Timsah insanları güçlü ilkel sezgilere sahiptir ve burcun temsil etiği hayvan gibi hassas doğasını dengelemek için mahremiyet ihtiyacında olur. Denge çevreleriyle uyum içinde yaşamak adına Timsah insanları açısından kritiktir. Yüreğini takip eden Timsahlar dahi olarak görünürler.
Kişilik: Enerjik, yaratıcı ve başlatıcı. Ebeveyn gibi koruyucu ve baskın. Hassas ve özel.

Temel engeli: Reddedilme duygusundan özgürleşmek, özellikle de ebevbeynlerden.
Çözüm: Bir iş kurmak veya bir yuva yapmak.

İçe yönlendirilmiş güçlü ve olumsuz duyguların yol açtığı zararları iyileştirmek için güçlü bir ilaçtır.
Ne için uygun bir gün: Yeni başlangıçlar yapmak için.

Ton: 2 (İkilik)
* Kararlar
* Meydan okuma
* Değişimin kolaylaştırıcısı

Olmak ya da olmamak sorusu kadar gizemli. Burada kendini diğer her şeyden ayrı hissetme ve tekrar birleşme arzusu söz konusudur. Her türden seçimleri yaparken (aydınlık/karanlık, dişi/erkek, iyi/kötü, Ying/Yang) bir yandan da dengeli bir şekilde yürümek bu tonun enerjisidir. Biri ve diğeri arasındaki farkları deneyimlemek bu enerjinin amacı ve kullanımıdır. 2 tonu her düzeydeki eski kalıplara meydan okur. Daha iyisi için değişime olan vurgudur. Bu yıkıcı frekans eski olan ne varsa uzaklaştırır ve yeni gelecek olanlara yer açar. Farkı yargılamadan farketmek ve değişime giden yolu düzgünleştirmek.
 
A

angeldream

merhaba angeldream benim içinde bilgi verebilirmisiniz.serap 8.8.1968 teşekkürler.

9 Ix Jaguar
Anahtar anlam: tetkik ve şifa

* Sihirbaz
* Gece gören, Kahin
* Bütünlük
* Şaman
* Şifacı
* Sırlar
* Psişik
* Kalp Okuyan
* Hassas
* Görünmez
* Yeryüzü büyüsü
* Güçten doğan Sabır Yön:Kuzey

Jaguar gece görüş yeteneği son derece yüksek bir hayvandır. Jaguar gününde doğmuş olanlarında diğer insanların görmediklerini görmek gibi bir yetenekleri vardır, aynen bir Jaguar gibi. Bu yüksek Şamanik ve psişik yetenekler ile Jaguar insanında kendini gösterir.
Mayalara göre Jaguar gününde doğanlar zengin olmaya meyillidir. Ama bu zenginliğin bir bedeli vardır ki bu bedel kendini hastalıklarla gösterebilir. Jaguar insanına zenginliği getiren güç aynı şekilde dönüşüm içinde bir baskı getirir. Dönüşüme direnç gösterildiğinde ise hastalık ortaya çıkar. Tabii ki bunun bir çözümü vardır: dönüşümü kabul etmek ve iç dönüşümü kucaklamak. Dönüşüm ihtiyacına ayak uyduran bir Jaguar insanı çok güçlü bir Şaman figürü olarak karşımıza çıkabilir.

Jaguar kişileri çoğu kez dinci ve spritüeldir veya spritüellik hayatlarında önemli bir rol oynar. Toprak anaya karşı derin bir sevgiyle doğan Jaguar veya şaman bütün Yeryüzü büyülerinin kaynağıyla direk bağlantılıdır. Jaguarın ruhu Maya tapınaklarında ikamet eder ve maddi yollarla olduğu gibi ruhsal yollarlada yardımcı olması için çağırılır. Jaguar ayrıca Şükran tanrısı/tanrıçasıdır. Bütünlükten doğan büyük bir entellekt güce ve içinde güçlü bir karaktere sahiptirler. Jaguar enerjisi doğasında dişildir ve ormanların, ovaların, dağların yönetici ruhudur. Jaguar her türlü iletişim ve etkilişimde bulunurken anda ve merkezinde durur, bu olmassa dengesiz güç arayılına girerler. Güçten doğan sabır ve beceri, ani karar ve eylemlerle bir saldırıya dönüşebilir. Hem cüretli hem görünmez olan Jaguarlar genellikle direk saldırmazlar ve onlardan gelen iletişim genelde bir parça gizem barındırır.Bütünlüğün eksikliğinde Jaguarın gücü bozulur ve yalnızca zenginlik ve ün arar hale gelir.
Kişilik: Gizemli, duyarlı, zeki ve psişik. Din ve spritüelaite ile ilgili. Agresif ama direkt cephe almaktan kaçınır.
Temel engeli: Karmaşık ve girift insan ilişkilerine sahip olmak.
Çözüm: Danışmanlık becerilerini geliştirmek.

Başarıyı mütevazilikle dengelemek için güçlü bir ilaçtır.
Ne için uygun bir gün: Toprak anayla iletişime geçmek ve ona şükranlar sunmak
Ton: 9 (Sabır)
* Daha yüksek frekanslar için bağlantı
* Bağlantıda olma
* Yumuşak battaniye
* Rahatlatıcı
* Direkt bağlantı
* Perspektif
* Sabır
* Güçlü kalma

Dokuz enerjisi büyük resmin daha geniş perspektifine ulaşmakla ilgilidir. Dokuz enerjisi ile planlar ve kalıplar tamamlanırlar. Dokuzun enerjisinde büyük resimi görmenin sabrı ve azmi güçlü bir şekilde bulunur, onun eksikliğinde ise büyük ızdırap vardır. Eylem döngülerinin tamamlanması Dokuz için son derece önemlidir. Dokuz enerjisi yaratılışın ana yapısını oluşturan enerjik imzadır, sistemdir. Bu enerjiyi hedeflerimize ulaşmak için ek bir destek olarak kullanabiliriz. Işık Dalgalarını kullanmak için! Dokuzu deneyimlemek Tanrıyla olan bağlantıyı daha kolay ve derin bir şekilde deneyimlemektir.
 
A

angeldream

30.09.1974 tesekkurler angel:)merakla bekliyorum

4 Etznab – Bıçak-ayna
Anahtar anlam: İşbirliği, karşısında kişisel çıkar
* Hakikatın kılıcı
* Hayatı yansıtan ayna
* Gerçeklerin aynası
* Kutsal kıvılcım
* Keskin
* İçe işleyen

Zıtlığın farkına varmak demek dünyayı bir çatışma arenası olarak görmek demektir. İki gerçeklikten birini seçmek, o çatışmaya girmek ve bir savaşçı olmak anlamına gelir. Bu acı verici farkındalık bu burcu potansiyel olarak zor bir burç yapar. Bıçak burcunda doğan insanlar dünyayı siyah ve beyaz olarak görmeye eğilimlidirler. Bu olayları doğru ve yanlış olarak görme yaklaşımı bu burcun insanlarını önce kendilerine bakmaya ve olabileceklerinin en iyisi olmaya götürür ki bu da onların olumlu bir yönüdür. Fakat diğer insanlarda gördüklerini çok direk ve kırıcı şekilde ifade etmek gibi bir alışkanlıkları vardır. Ve aslında bütün bunlar en sonunda kendilerinin kaybettiği tartışmalara sürükleyebilir onları. Öbür taraftan Mayalar bu burcun, iyileşmekle ilgili olduğunu ve Bıçak insanlarının şifacı olduklarını söylerler. Öldürücü olan bıçak aynı zamanda bir cerrahın elinde şifa getirebilir. Aynı şekilde çatışmaya dair bir farkındalık, uyumu sağlamak için güçlü bir arzu getirebilir.
Bıçak gününde doğan insanlar, ayırım yapabilme yeteneğini olumlu şekilde kullanıp uyumu sağlamaya odaklandıklarında toplumu şifalandıran bireyler olurlar. Sahip oldukları enerjiyi doğru kanalize etmenin yolu onlar için böylesine bir yaklaşımla geleceğe umutla bakmak olmalıdır.

Gerçekliğin aynası. Çakılmış bir çakmaktaşı gibi olan bu insanlar, ilahi zekanın kıvılcımlarıdırlar. Oldukça sosyal insanlardır. Çok kibar, uzlaşmacı ve özverilidirler. Bıçaklar doğuştan gelen yeteneklerini, duyguları olgulardan ayırmak için kullanır. Mekanik problemleri çözmede ustadırlar, araçlarla çalışmak ve hatta müzik enstrümanlarının ustası olmak. Yaptıklarında daha çok konuların teknik yönüyle oldukça ilgilidirler ve kafaları ayrıntılara iyi çalışır. Bıçak insanları kendilerini feda ederek yorulmak bilmeden diğerlerini korur ve savunurlar. Gerçeklerin kılıcını cesurca kullanarak yalanları keserler. Bu onların görevidir. Bıçaklar kişilerarası sorunlar veya kötü entrikalara dair bilgi sahibi olabilir ve bunları bir aynada yansıtır. Bıçak insanının hakikate adanmışlığı ile mükemmel olması için bilinçli bir şekilde cesaretlerini hatırlamaları gerekir. Hayatları felaketlerle, dedikodu ya da yanlış anlamalarla dolu olmasın diye gerçeklerin savaşçıları olarak sağlam ve kararlı durmalıdırlar.

Kişilik: Pratik, mekaniğe meğilli, iyi organize olmuş. Sosyal, ama yakın ilişkilerde zorlanır. Uzlaşmacı ve özverili ama öfkesini bastırır.
Temel engeli: Kendimenfaatini düşünmek ile kendini kurban etmek arasında kalmak.
Çözüm: Diğerlerinin liderliği ele almasına izin vermek.

İllüzyonları kesip atmak ve huzurlu bir zihin edinmek için güçlü bir ilaçtır.
Ne için uygun bir gün: İçgözlem ve tefekkür için vakit ayırmak
Ton: 4 (Sabitlik)
* Şifa
* Anlayış
* Tefekkür zamanı
* Sabitlik
* Rahatlık
* Form
* Dörtte iyileştirme enerjisi bulunur.
* Sakin enerji.
* Yansıtıcı enerji.
* Dengeleme
* Birşey yapmaya karar vermeden once sakince dinlemek
* Düşünmek
* Yeniden toplamak
* İzin vermek

Tüm formlar içinde en sabit olanı bir küptür. Dört tanım gereği hacmin yerine yerleşmesidir. Dört yön herhangi bir yapının nerede olduğunu belirtir, tıpkı yükseklik, uzunluk ve derinliğin şekil verdiği gibi. Dördün enerjisi, bir oyunu, işi veya ilişkiyi yaratmak için özgürlüklerin ve bariyerlerin nerede olduğuna dair parametreleri verir. Dördün frekansı yeterince ağırdan alarak bir konunun altında yatan derin anlamı bulma yeteneğine sahiptir.
 

heduba

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Eki 2008
Mesajlar
89
Tepkime puanı
6
ilginçtir ki kritik anlarımda çoğunlukla kullandığım kelimelerdir bıçak ve ayna :) çünkü ilişkilerim hep bıçak sırtıdır ve hayatımdaki insanların beni yansıttığını düşünürüm hep...çok çok teşekkürler angel :)
 
A

angeldream

7.2.1991
şimdiden teşekkürler angeldream :)

11EB-YOL
Anahtar anlam: ortak faydacılık.

* Rahat
* Memnun
* Adanmış
* Şanslı
* Eli açık
* Sebat
* Seçim
* Hasat
* Bereket
* Sözü geçen
* Açık Kap
* Hizmet

Yol burcu Mayaların Cennete çıkan merdiven olarak adlandırdıkları yasam spiralini sembolize eder. Bu kutsal enerji yolu, gökten inerek omuriliğimiz boyunca ilerleyen ve dünyaya ulaşan ve aynı şekilde dünyadan yukarı çıkıp göğe ulaşan iki spiral şeklindedir. Hiç şüphe yoktur ki bu burçta doğan insanlar özel bir güç ile donanmışlardır. Peki neden bu burçtan hiç ünlü isimler çıkmaz? Genellikle Yol insanları topluma yardımcı olmak için çok yoğunlardır ve bunu sessiz yollarla yapmayı tercih ederler. Yaptıkları hizmetler yüzünden tanınmayı pek istemezler. Onların yönelimi doğal bir denge ve güzellik içinde spritüel bir yolda yürümektir.
Zamanın hamili, kaderin yöneticisi. Bu insanlar gruplara, toplum ve kişilere geleceğin yollarını açar ve rehber olur. Sempatik, itaatkar, adanmış, çalışkan işçi ve organizatörlerdir. Yol insanları iş ve seyahat konularında şanslıdır. Kibarlık ve kişisel inceliklerinin merkezinde Hassaslık ve duygusal farkındalık vardır. Pratik bir düşünce tarzlarına sahiptirler. Hedeflerini başarmak için rekabetçi olmalarına rağmen cepheleşmekten kaçınırlar. Birçokları aciz, hasta, zor durumda olanlara hastabakıcılık yapar ve pek çok özveride bulunur. Bazen Çimen diyerek adlandırılan bu burç çimen gibi bütün hayat formları arasında en cömertidir ve en mütevazisidir. Gölge tarafıyla Yol öfke ve nefretini saklama eğilimindedir ki. Bu, herhangi bir zamanda, hastalık ve yalancılığın acı ilacı olabilir. En sonunda Yol, barış ve huzur için duyduğu arzu ve hizmetiyle topluma büyük yarar getirir.
Kişilik: Rahat, nazik, titiz ve faydalı. Ayrıca hassas, alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkan.
Temel engeli: Öfkeyi bastırarak kendini zehirlemek.
Çözüm: Nasıl hissettiğini başkalarının bilmesini sağlamak.

Fiziksel ve spiritüel ihtiyaçları dengelemek için güçlü bir ilaçtır.
Ne için uygun bir gün: Topluma hizmette bulunmak için
Ton: 11 (Çözülüm)
* Potensiyel
* Değişim
* Yer ve Gökyüzü arasındaki bağlantı
* Bağlantı
* Çözülüm
* Gelişme

Onbir enerjisi bağlar. Hareketler arasındaki boş uzay ile ilgildir. Yeni fikirlerin meyve vermesi için değişim gerekir. Onbir dinamiktir, yeni yaratılışın eninde sonunda katılaşacağı alanı açık tutar. Her türlü yeni yaratılış evrende yerini bulmak durumundadır. Yerini bulma sürecinde, bazı oynamalar gerçekleşir. Bu değişimler Onbirin enerjisidir. Onbir değişim, sadeleşme ve gelişim getiren dinamik eylemler enerjisidir. Bu enerjiyle doğan bazı kişiler çok fazla değişim yaşarlar, belki fark etmişsinizdir.
 
A

angeldream

22.07.1987 teşkler angeldream

2CİB-BAYKUŞ
Anahtar anlam: otorite ve statü.

* Korkusuz
* Cesur
* İç ses
* Güven
* Derin
* Gerçekçi
* Mistik iletişim
* İnayet

Baykuş burcu tipik olarak bir karmik temizlenmeyi sembolize eder. Baykuş günüde doğan insan için bu hem bireysel anlamda kendi karmasının temizlendiği bir yaşam hem de genel anlamda içinde yaşadığı toplumda bir karmik temizlenme anlamına gelir. Yüksek bir bilincin rehberliğinde girilen geçici bunalım dönemleri baykuş insanı için önemli bir rol oynar. Bu dönemleri yeni bir hayat ve genişlemiş bir şefkat duygusu izler. Baykuşlar gibi tembel ama bilge olur bu burcun insanı. Sorumsuz bir hayat izlese de genelde şanslı olur, ve zenginliğe doğru yol alır. Dikkat etmesi gereken bir özelliği de, eş olarak sadık olmak konusunda olan zayıflığıdır. Evlilik hayatı fırtınalı geçebilir.

Yaşlı ruhlar. Kadim zamanların bilgeliği. Baykuşun enerjik simgesi herşeyin ötesi ile olan bağlantıdır. Bu burçta doğanlar doğal olarak telepatiktir ve hakikaten gezegen üzerindeki her kutsal mekana nüfuz etmiş bilgelik rüzgarlarıyla bağlantıdadır. Kendileri için en iyiyi isterler ve kendi yüksek standartlarında olmayanı reddederler. Baykuş burcunda doğanlar faydacı hassasiyetlerinden dolayı çoğu kez statü ararlar ve otorite ile ilgilidirler. Bu çoğunlukla diğerlerinin yanındayken kendilerinin farkında oldukları anlamına gelir. Bu burcun büyük içsel gücü, arkeolojik aramalardan çıkan hazinelere kıyasla çok daha değerli bir bilgeliği insanın kendisinde keşfetmeyi sağlayan sessiz bir içgözlem imkanı verir. Dengeden uzaklaştıklarında yaşama karşı katılaşıp ilişkilerinde acımasızlaşıp hissizleşebilirler. Bu noktada kendi kendini affetme değerlidir. Hayatlarındaki zorluklar ve keskin farkındalıkları neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmelerine ve başkaları için mükemmel bir rehber olma potansiyellerine işaret eder.

Kişilik: Ciddi, bilge, derin, gerçekçi ve faydacı. Hayata karşı katı, statü bilinçli. Ara sıra diğerleri tarafından domine edilir. Yüksek standartları vardır.
Temel engeli: Özfarkındalık ve kendine güvensizlik sorunlarını aşmak.
Çözüm: Kariyerinde yükselmek. Her ne yapıyorsa onda üstün olmak.

Görünen ötesindeki diğer dünyalarla iletişim için güçlü bir ilaçtır. Ne için uygun bir gün: Bir taşın üstünde oturmak

Ton: 2 (İkilik)
* Kararlar
* Meydan okuma
* Değişimin kolaylaştırıcısı

Olmak ya da olmamak sorusu kadar gizemli. Burada kendini diğer her şeyden ayrı hissetme ve tekrar birleşme arzusu söz konusudur. Her türden seçimleri yaparken (aydınlık/karanlık, dişi/erkek, iyi/kötü, Ying/Yang) bir yandan da dengeli bir şekilde yürümek bu tonun enerjisidir. Biri ve diğeri arasındaki farkları deneyimlemek bu enerjinin amacı ve kullanımıdır. 2 tonu her düzeydeki eski kalıplara meydan okur. Daha iyisi için değişime olan vurgudur. Bu yıkıcı frekans eski olan ne varsa uzaklaştırır ve yeni gelecek olanlara yer açar. Farkı yargılamadan farketmek ve değişime giden yolu düzgünleştirmek.
 
A

angeldream

06/08/1973
bu calisman icin kolay gelsin simdiden tesekkürler

13 ETZNAB- BIÇAK-AYNA
Anahtar anlam: İşbirliği, karşısında kişisel çıkar
* Hakikatın kılıcı
* Hayatı yansıtan ayna
* Gerçeklerin aynası
* Kutsal kıvılcım
* Keskin
* İçe işleyen

Zıtlığın farkına varmak demek dünyayı bir çatışma arenası olarak görmek demektir. İki gerçeklikten birini seçmek, o çatışmaya girmek ve bir savaşçı olmak anlamına gelir. Bu acı verici farkındalık bu burcu potansiyel olarak zor bir burç yapar. Bıçak burcunda doğan insanlar dünyayı siyah ve beyaz olarak görmeye eğilimlidirler. Bu olayları doğru ve yanlış olarak görme yaklaşımı bu burcun insanlarını önce kendilerine bakmaya ve olabileceklerinin en iyisi olmaya götürür ki bu da onların olumlu bir yönüdür. Fakat diğer insanlarda gördüklerini çok direk ve kırıcı şekilde ifade etmek gibi bir alışkanlıkları vardır. Ve aslında bütün bunlar en sonunda kendilerinin kaybettiği tartışmalara sürükleyebilir onları. Öbür taraftan Mayalar bu burcun, iyileşmekle ilgili olduğunu ve Bıçak insanlarının şifacı olduklarını söylerler. Öldürücü olan bıçak aynı zamanda bir cerrahın elinde şifa getirebilir. Aynı şekilde çatışmaya dair bir farkındalık, uyumu sağlamak için güçlü bir arzu getirebilir.
Bıçak gününde doğan insanlar, ayırım yapabilme yeteneğini olumlu şekilde kullanıp uyumu sağlamaya odaklandıklarında toplumu şifalandıran bireyler olurlar. Sahip oldukları enerjiyi doğru kanalize etmenin yolu onlar için böylesine bir yaklaşımla geleceğe umutla bakmak olmalıdır.

Gerçekliğin aynası. Çakılmış bir çakmaktaşı gibi olan bu insanlar, ilahi zekanın kıvılcımlarıdırlar. Oldukça sosyal insanlardır. Çok kibar, uzlaşmacı ve özverilidirler. Bıçaklar doğuştan gelen yeteneklerini, duyguları olgulardan ayırmak için kullanır. Mekanik problemleri çözmede ustadırlar, araçlarla çalışmak ve hatta müzik enstrümanlarının ustası olmak. Yaptıklarında daha çok konuların teknik yönüyle oldukça ilgilidirler ve kafaları ayrıntılara iyi çalışır. Bıçak insanları kendilerini feda ederek yorulmak bilmeden diğerlerini korur ve savunurlar. Gerçeklerin kılıcını cesurca kullanarak yalanları keserler. Bu onların görevidir. Bıçaklar kişilerarası sorunlar veya kötü entrikalara dair bilgi sahibi olabilir ve bunları bir aynada yansıtır. Bıçak insanının hakikate adanmışlığı ile mükemmel olması için bilinçli bir şekilde cesaretlerini hatırlamaları gerekir. Hayatları felaketlerle, dedikodu ya da yanlış anlamalarla dolu olmasın diye gerçeklerin savaşçıları olarak sağlam ve kararlı durmalıdırlar.

Kişilik: Pratik, mekaniğe meğilli, iyi organize olmuş. Sosyal, ama yakın ilişkilerde zorlanır. Uzlaşmacı ve özverili ama öfkesini bastırır.
Temel engeli: Kendimenfaatini düşünmek ile kendini kurban etmek arasında kalmak.
Çözüm: Diğerlerinin liderliği ele almasına izin vermek.

İllüzyonları kesip atmak ve huzurlu bir zihin edinmek için güçlü bir ilaçtır.
Ne için uygun bir gün: İçgözlem ve tefekkür için vakit ayırmak

Ton: 13 (Yükseliş)
* Köprü
* Saf Yaratıcı Enerji
* Yükseliş
* Anlayışın kıvılcımı
* Kaynak bağlantısı
* Hatırlama

Bir adımdan bir sonraki daha yüksek adıma geçiş. Onüç enerjisi yeni bir şey denemeyi veya tekrar denemeyi getirir. Onüç tonu olmuş olan ile olacak olan arasındaki enejik bağlantıyı sağlar. Şimdiden, bir sonraki ‘şimdi’ye bir köprüdür. Onüç enerjisine sahip insanlar her zaman bir sonraki tepeyi aşıp arkasında ne olduğunu görmek isterler. Onüç enerjisi en yeni çabanın en yüksek başarısını getirir. On üçün frekansı ilahidir. O izler, sever ve izin verir. Diğer on iki tonun temeli olarak ve çoğu kez ‘kozmik yapıştırıcı’ olarak adlandırılır. Hoşgörülü ve incelikli bir enerjik imzası vardır ve hayatınızda onu çekmek için harcayacağınız her çabaya değerdir.
 
A

angeldream


1 EB -YOL
Anahtar anlam: ortak faydacılık.

* Rahat
* Memnun
* Adanmış
* Şanslı
* Eli açık
* Sebat
* Seçim
* Hasat
* Bereket
* Sözü geçen
* Açık Kap
* Hizmet

Yol burcu Mayaların Cennete çıkan merdiven olarak adlandırdıkları yasam spiralini sembolize eder. Bu kutsal enerji yolu, gökten inerek omuriliğimiz boyunca ilerleyen ve dünyaya ulaşan ve aynı şekilde dünyadan yukarı çıkıp göğe ulaşan iki spiral şeklindedir. Hiç şüphe yoktur ki bu burçta doğan insanlar özel bir güç ile donanmışlardır. Peki neden bu burçtan hiç ünlü isimler çıkmaz? Genellikle Yol insanları topluma yardımcı olmak için çok yoğunlardır ve bunu sessiz yollarla yapmayı tercih ederler. Yaptıkları hizmetler yüzünden tanınmayı pek istemezler. Onların yönelimi doğal bir denge ve güzellik içinde spritüel bir yolda yürümektir.
Zamanın hamili, kaderin yöneticisi. Bu insanlar gruplara, toplum ve kişilere geleceğin yollarını açar ve rehber olur. Sempatik, itaatkar, adanmış, çalışkan işçi ve organizatörlerdir. Yol insanları iş ve seyahat konularında şanslıdır. Kibarlık ve kişisel inceliklerinin merkezinde Hassaslık ve duygusal farkındalık vardır. Pratik bir düşünce tarzlarına sahiptirler. Hedeflerini başarmak için rekabetçi olmalarına rağmen cepheleşmekten kaçınırlar. Birçokları aciz, hasta, zor durumda olanlara hastabakıcılık yapar ve pek çok özveride bulunur. Bazen Çimen diyerek adlandırılan bu burç çimen gibi bütün hayat formları arasında en cömertidir ve en mütevazisidir. Gölge tarafıyla Yol öfke ve nefretini saklama eğilimindedir ki. Bu, herhangi bir zamanda, hastalık ve yalancılığın acı ilacı olabilir. En sonunda Yol, barış ve huzur için duyduğu arzu ve hizmetiyle topluma büyük yarar getirir.
Kişilik: Rahat, nazik, titiz ve faydalı. Ayrıca hassas, alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkan.
Temel engeli: Öfkeyi bastırarak kendini zehirlemek.
Çözüm: Nasıl hissettiğini başkalarının bilmesini sağlamak.

Fiziksel ve spiritüel ihtiyaçları dengelemek için güçlü bir ilaçtır.
Ne için uygun bir gün: Topluma hizmette bulunmak için

Ton: 1 (Birlik)
* Bir enerjisi yaratmayı sever ve o yaratılış tonudur.
* Bir, hızlı hareket eder ve büyük bir güce sahiptir.
* Kendinden emindir ve ileri doğru harekete yöneliktir.

Her şeyin başlangıcı. İlk olan. Bütün olan. Kendinden emin ve kendi rehberliğini yapan. Bu insanlar dahil oldukları herhangi bir projeyi ileri doğru iterler. Bir insanları en iyi performanslarını bir engel ile karşılaştıklarında sergilerler. Bir insanlarının detaylara önem vermesini veya bitirici son dokunuşları yapmasını beklemeyin.
 

sweep

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Eki 2008
Mesajlar
56
Tepkime puanı
2
İş
engineer
ANgel, burçlar diyince hep merak etmişimdr. Göreceli bir kavram sayılabilir ama dünya için hangi gün doğan kişi astrolojik açısından izlenmeye, takip edilmeye değer kişidir. Ya ni en mükemmel burç ya da insan hangi zamanlarda doğar? :) Tam senlik bir soru..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Rune Okulu - kerim ali
Üst