Matbaada kendi destemizi bastirmak?

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Bunu daha önce yapan var mi? Süreç nasıl oluyor ne yapmamiz gerekiyor yardimci olursaniz cok sevinirim teşekkür ederim

S

Sehane

Bu çok iyi bir fikir değil gibi aslında. Hem maliyet olarak biraz tuzlu olur, hem de fabrikada basılan arasında çok bir fark yok. yani ikisi de aynı maddeden üretiyor sonuç olarak. Şahsen ben 2015 gibi destemi değiştirdiğimde bir arkadaşım bunu hepsiburada'dan sipariş etmişti, hala aynı desteyi kullanıyorum. :) Ve aslında deste için makbul olan başkası tarafından hediye edilmesidir.

Şimdi el yapımı kartları insanlar daha özel sanıyor ama aslında tek farkı manevi olarak daha özel hissettirmesi olur. Fallar enerji işidir, kullandığınız deste, fincan, su gibi şeyler ise sadece birer araç. Yani siz bu konuda yetenek geliştirdiyseniz, herhangi bir şeyi kullanarak fal bakımı gerçekleştirebilirsiniz zaten. Matbaa ile daha önce hiç uğraşmadım ama benim nacizane tabsiyen normal bir dükkan veya internetten satın almanız olur. Etkili olan şey sizin niyetiniz ve yeteneğiniz, destenin üretildiği yer değil.
Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Kendi çalıştığım sektör gereğince bu işlem bir tasarım ve seçim işi ile başlar.
Mesela baskı için öncelikle gerekenleri matbaada ki arkadaşa aktarmanız gerek. Kartlar içinse görselleri tek tek iletmeniz gerekir.
Ardında ölçü kısmına gelir ve kartlar dijital ortamda boyutlandırılır ve tasarımın son halini alır.
baskıya girmeden son kez kontrol etmeniz için tarafınıza sunulur. Onay alınır yani. Tüm herşeyi kontrol edip onay verdikten sonra ürünlerinizi baskıya alınır.
Tabi bu arada kağıdın kalınlığını, ciltli olup olmayacağı gibi bir takım özel meseleler var bunlar sözlü olarak anlatmak pek mümkün olmuyor. O yüzden bir tane destenizi alıp gitmekte fayda var. Yoksa klasik 52'lik briç destesi gibi bir kağıda baskı yapıp ürün size teslim edilir. Özel bir tasarımi baskı ve ürün kalemi olacağı için maliyeti yüksek olur.
Kendi tasarımızda bir deste olur bunu baskılatmak isterseniz ona bir şey diyemem. Hakeza baskısı sonlandırılan desteleride baskıya alıdrtmak isteye bilirsiniz. tamamen tercih meselesi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Her süreci hallettiniz ve baskı yapma noktasına geldiniz. Çok sayıda baskı yapmak oldukça maliyetli. Tek bir desteyi de matbaaya da basmazlar. Kendi kartlarınızı sadece kendiniz için yapacaksanız, baskı merkezlerinde kaliteli bir kağıda bastırabilesiniz. Ya da kaliteli bir kağıda çizim yapabilirsiniz.

Çok sayıda bastırayım üreteyim satayım derseniz maddi gücünüz zamanınız ve çelik gibi sinirleriniz var ise yapabilirsiniz.

kitap evleri kart basmıyor maalesef. Çok masraflı oluyormuş ve gider geliri karşılamıyormuş.