Marduk gezegeni (Kıyamet senaryosu)

peril

Kayıtlı Üye
Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 2012'de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek Siz siz olun 23 Aralık 2012 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların "Tanrıların gezegeni" dediği Marduk, 3600 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak. Bu bir kehanet değil. Fal, maji, tütsü de değil. Bu, araştırmacı Burak Eldem'in yüzlerce kitap ve makale arasından tarayıp çıkardığı, sorguladığı ve "2012: Marduk'la Randevu" adlı kitabında bütün ayrıntılarıyla tartıştığı bir iddia. Altı yüz sayfalık kitapta dünyanın karşılaştığı felaketler ve bu felaketlerin kutsal kitaplara giren, efsanelere dönüşen yansımaları sağlam kanıtlarla ve yalın neden sonuç ilişkileriyle tartışılıyor. Mesele basit olarak şu; dünyada büyük felaketler uygarlıkların başını ve sonunu belirliyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıkların kalıntılarında izi sürülen Marduk adlı gezegen bu felaketlerle yakından ilişkili. "Onuncu gezegen" olarak bilinen Marduk, 3661 yıllık bir yörünge periyoduna sahip. Ve özellikle Mayaların şaşırtıcı astronomik bilgilerine bakılırsa bu periyodlardan birinde Marduk 2012 yılında dünyaya yaklaşacak. Bu büyüklükte bir kütlenin etkisi ise geçmişten biliniyor: Sel felaketleri, volkanik patlamalar ve bu patlamalarla tetiklenen depremler. Tıpkı Milattan Önce 1649 yılında olduğu gibi. Ege'deki volkanın patlamasıyla yaşanan felaket pek çok uygarlığın ortadan kalkmasına yol açmış. Sülfürün kızıla boyadığı nehirler ve dumanlar yüzünden "gökyüzünün kararması" gibi olaylar mitolojide ve kutsal kitaplardaki anlatılarda aynı biçimde yer alıyor. Ürpertici olan 1649 ile 2012 yılı arasında tam 3661 yılın, yani Marduk'un yörünge süresinin bulunması.

Kehanet değil araştırma

Burak Eldem bütün bunları anlatırken bir "kahin" muamelesi görmekten fena halde rahatsız. O işi tablet okumaya kadar vardıran iddialı bir araştırmacı. Yaptığı da çeşitli uygarlıkların biriktirdiği bilginin izlerini sürmek. Kehanetle hiçbir alışverişi olmayacağını söyleyen Eldem, eski uygarlıkların sahip olduğu kritik bilgilerin dini metinlerden, gizemciliğe kadar pek çok alanın kaynağı olduğunu ve bunların genellikle doğa olaylarını açıklamakta kullanıldığını anlatıyor. Eldem bu bilgilere hükmetmenin toplumsal yapıları, sınıfları ve yöneticilerin hegemonyasını da ortaya çıkardığını ileri sürüyor. Eldem "Sınıflı toplumların ortaya çıkışında temel faktörünün bilgi olduğunu öne sürüyorum. Yani birilerinin yönetici, yönlendirici ve ideolojiyi sunucu hale gelmesinin temel faktörü bilgi" diyor. Eldem'e göre kendilerini yıldız gözlemciliğine verenler zaman içinde sahip oldukları bilgiyle özel bir konuma geldiler. Ancak bunu herkesle paylaşmak yerine kullanmayı seçtiler. Dolayısıyla bu bilgi okültizmin ya da dinin kodlarıyla sarıldı.

Mayalar biliyordu

Bu anlamda en çok Maya Uygarlığı ile karşılaşmak şaşırtmış Eldem'i: "Klasik marksizmin bakışıyla bir dil, kültür ve matematik için belirli bir üretim lazım. Mayalarda bu yok işte. Çok ilkel bir mısır tarımı yapıyor, ama astronomide inanılmaz bir bilgi birikimine sahipler. Yörünge hesaplarını ancak bugünkü kadar titizlikle yapıyorlar. Bu öncelleri olan toplumlardan onlara aktarılmış bir bilgi" diyor. Ancak bu Hıristiyanlıkla birlikte kesintiye uğruyor. Çünkü kilise eski kültürlerin sahip olduğu bilgiyi öğreniyor, ancak kimse öğrenmesin istiyor. Yazar Engin Ardıç da kitaba yazdığı önsözde buna dikkat çekiyor ve bunun hala değişmediğini ve felaketlerin bazı devletler tarafından bilindiğini söylüyor. Burak Eldem bu güne kadar başka hiçbir araştırmacının yapamadığı bir şeyi yaparak şeytanın rakamı olarak bilinen 666'nın öyküsünü de Babillilere ve Marduk'a kadar sürüyor. Bu simge 60'lık rakam sistemi kullanan Babillilerde 3661 rakamını gösteriyor. Yani Marduk'un yörünge zamanı. Aynı zamanda hem "Şar" yani kral anlamına geliyor, hem de "döngü", "yıkım", "tamamlanma" gibi anlamlara geliyor. Burak Eldem, Kudüs'ün talan edilmesi sırasında bu rakamın 666 olarak algılandığını söylüyor. "Marduk" simgesi rakam yerine harflerin kullanıldığı ibranicede de üç tane W harfine karşılık geliyor. Yine bu harflerin rakam karşılığı 666. Eldem "Neresinden baksan bunun bir şekilde altı ve altmışla bağlantılı olduğunu düşünmüşler ve bu rakam aslında 3661 olduğu halde ona 666 yani şeytanın rakamı demişler. 666 aslında Marduk'un şifresi" diyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet kitabını okumuştum ve bana mantıklı gelmişti anlatım şekli.

Hayalet

Kayıtlı Üye
Bu bilgileri bende okumuştum. Daha fazla araştırma yaparak Maya uygarlığı hakkında değişik bilgilere ulaştım. Hatta M. Kemal Atatürk dahi bu uygarlığın araştırılması için bir gazeteciyi Amerika'ya gönderdiğini de okudum. Türklerin Maya soyundan geldiği ihtimalinin güçlü delillere dayandığını yazan birkaç araştırmacı yazarın yazılarını da...
Sevgilerimle

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Burak eldemin kitapları berbat yahu sağdan soldan çarpmış bilgileri birleştirip konu derleyim derken onuda becerememiş bir sürü de harf hatası ve yazım yanlışlarıyla dolu noktalama berbat,gündemi takip ediyor marduk revaçda masonlar gizemli konumdayken revaçtakiyle gizliyi birleştirip kazanç sağlamak istemiş ancak kitapları berbat dı okuduğuma pişman oldum kimseye de tavsiye etmem hele ki mardukla randevunun devamı niteliğindeki kitap afedersiniz bir iki yanbancı filmden ve kanal7 nin mason ayini gizli çekiminden derlenmiş görüntü anlatan bir kitap herkesin bildiklerini sanki bilinmezi anlatır gibi anlatmış okumuş ama cahil kalmış bir adam o yahu..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Burak eldemin kitapları berbat yaw sağdan soldan çarpmış bilgileri birleştirip konu derleyim derken onuda becerememiş bir sürede harf hatası ve yazım yanlışlarıyla dolu noktalama berbat,gündemi takip ediyor marduk revaçda masonlar gizemli konumdayken revaçtakiyle gizliyi birleştirip kazanç sağlamak istemiş ancak kitapları berbat dı okudupuma pişman oldum kimseyede tavsiye etmem heleki mardukla randevunun devamı niteliğindeki kitap afedersiniz bir iki yanbancı filmden ve kanal7 nin mason ayini gizli çekiminden derlenmiş görüntü anlatan bir kitap herkezin bildiklerini sanki bilinmezi anlatır gibi anlatmış okumuş ama cahil kalmış bir adam o yaw..
Bazı belge ve bilgilere hiç yabancı olmadığınızı anlıyorum.Bu kitaptaki bilgiler için hiç yeni değil hep bilinen demişsiniz.Peki soruyorum bu kitap çıktığında madem içinde yeni birşey yoktu neden elalem deli gibi aldı?Ben Burak Eldem seven veya sevmeyen biri değilim,tanımam etmem:Adamın kitabını okudum,açıkçası atlamadığı ilgilenmediği mecra da kalmamış.Bu yüzden biraz da ön yargıyla okudum.Buna rağmen kitap güzeldi ve son derece değişik ve iyi toparlanmış şeyler vardı.Hatta araştırma yapıldığını göstermek için deli gibi gereksiz detaylara girilmişti(adamı ciddiye alalım,atıp tutmuş demeyelim diye).Tabi siz bazı şeylere çok rahat ulaşabiliyorsanız ve araştırmacı iseniz sizin için yeni ve bilinmez bilgiler içermiyor olabilir.Kusura bakmazsanız eserler ve emekler konusunda böyle söylemek yalnış.Eleştirin ama böyle de çöpe atmayın,kolay değil.

BLOTKHAYSER

Banlı Kullanıcı
İş
?
Maya takvımı 0 dan degıl 1 den baslıyor gençler.

Bu da demek oluyor ki;

Bizim miladi takvim sistemimizde
-1 0 1 dikkat ettiyseniz 2 sene boşluk var.

Maya takviminde sıfır yok.

Bu da 2012 + 2 = 2014 yılını verir biraz dikkat.

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Mayaların bir halt bildiği yok yahu. bir salak takvimleri var onu da ibadet saymışlar da geliştirmişler onun dışında çadırda yaşayıp çocuk kesip kafasını pramit merdivenlerinden yuıvarlayıp aptal aptal çanlar çalıp danslar ederek ibadet yapan bir yerli halk. Bilimmiş de bilmem neymişde onca bilimde ileri kavim dereden testiyle su taşıyıp,yılan ve maymun yiyip, ağaç dibine tuvaletini yapar mı. Akıllı olun biraz yahu 2. dünya savaşını iyi inceleyin Almanların disk şeklindeki test uçuşları yaptıkları ufo dediğiniz uçakların resimleri ansiklopedilerde var ,Alman bilim adamlarının savaş sonrası ABD ye gittiğini herkes biliyor,ABD nin tüm alman arşivlerini topladığını bir inceleme ekibi kurduğunu o UFO dediğiniz alman uçaklarını yapıp testlerini tamamladığını ve 60 yıldada geliştiremiycek kadar salak olmadıklarına göre bu zımbırtıların Alman çıkışlı ABD tarafındanda 60 sene boyunca geliştirilen, 51.bölge diye bir yerdeki gizli labaratuvar ve yer altı üstlerinde üretimlerini saklayıp testlerini yaptıkları ve saklama hangarlarınında orda olduğunu artık 3.dünya ulkeleri dışında herkes biliyor. Bir meksika bir biz ufoydu mardukdu atılan yemleri balık gibi yiyoruz. Bir uyanın şu uykudan be kardeşim.

carnage

Kayıtlı Üye
İstediğiniz kadar araştırın... İstediğiniz kadar kanıtlayın... Sadece saçmalık. Kıyamet saatini ve zamanını sadece ALLAH bilir...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Mayaların bir halt bildiği yok yahu. bir salak takvimleri var onu da ibadet saymışlar da geliştirmişler onun dışında çadırda yaşayıp çocuk kesip kafasını pramit merdivenlerinden yuıvarlayıp aptal aptal çanlar çalıp danslar ederek ibadet yapan bir yerli halk. Bilimmiş de bilmem neymişde onca bilimde ileri kavim dereden testiyle su taşıyıp,yılan ve maymun yiyip, ağaç dibine tuvaletini yapar mı. Akıllı olun biraz yahu 2. dünya savaşını iyi inceleyin Almanların disk şeklindeki test uçuşları yaptıkları ufo dediğiniz uçakların resimleri ansiklopedilerde var ,Alman bilim adamlarının savaş sonrası ABD ye gittiğini herkes biliyor,ABD nin tüm alman arşivlerini topladığını bir inceleme ekibi kurduğunu o UFO dediğiniz alman uçaklarını yapıp testlerini tamamladığını ve 60 yıldada geliştiremiycek kadar salak olmadıklarına göre bu zımbırtıların Alman çıkışlı ABD tarafındanda 60 sene boyunca geliştirilen, 51.bölge diye bir yerdeki gizli labaratuvar ve yer altı üstlerinde üretimlerini saklayıp testlerini yaptıkları ve saklama hangarlarınında orda olduğunu artık 3.dünya ulkeleri dışında herkes biliyor. Bir meksika bir biz ufoydu mardukdu atılan yemleri balık gibi yiyoruz. Bir uyanın şu uykudan be kardeşim.
Günümüzde Amerika'nın ufo diye tabir edilen,belirlenemeyen uçan cisimleri yani herkesin gözlemlediği radara yakalanmayan genelde disk şeklindeki uçan araçları olduğu,Almanlar'ın askeri projelerinden yararlandıkları doğrudur.Peki Almanlardan önceki,tarihteki diğer ufo vakalarını nasıl açıklıyorsunuz?Bizi aydınlatır mısınız?

buyucu_khaa

Kayıtlı Üye
mesele ufo meselesi değil, mevcutları amerikanlar yaptı diyelim almanlarda çaldı diyelim ,mesel bu değil mesele dünya dışı yaşam ,dünyanın dışındaki evrende insan benzeri ve benzeri olmayan bilinçli şuurlu akıllı varlıklar var mı yok mu meselesi ? ben basit bir mantık yürütümü ile bu soruya var diyorum ,insan nasıl var idi ise koskoca evrende başkaları da vardır ,sadece insana bakmak bile bunun var olduğu sonucuna ulaştırıyor,evrenin tek hakimi olduğumuz kibirimizden vazgeçelim .insanoğlunun en büyük hatası kibiridir.Kendimizden daha akıllısını ,kendimizden daha zekisini daha üstününü kabul edemiyoruz,hem birey olarak hemde tüm dünyalılar olarak .Unutmayalım ki daha birkaç yüz yıl öncesine kadardünyanın düz olduğuna inanmayanları tanrıya isyan etti diye ateşe atıp yakarak yokediyorlardı.

ByShissa

Kayıtlı Üye
Burda 23 aralık 2012 diye yazıo ama 22 aralık 2012 deilmiydi ben öyle okumuştum bi yerdede :) Doğru olabilir ama hatırlatırım bazı tarihler takıntılıdır 5.05.2005 vebenzeri sürekli dünyanın sonun geleceği söleniR...Babamın zamanın da bile sölenirmiş :D Pek güvenmiyorum o yüzden :)

horor_anqel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu konu şaka değil! Gerçek satanistlerin(ki kedi yiyip kan içmezler) kitaplarında bu olay şeytanın dünyaya hükmedeceği zaman olarak geçiyor.23 Aralık 2012.

logii

Kayıtlı Üye
Bu olay olabilir de olmayabilirde kesin değil ama biraz haber veya araştırma yaparsanız orada da görebilirsiniz. En son Amerika'nın bir dergisinde çıkmıştı bu haber ve gerçektir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar bu konu şaka değil! Gerçek satanistlerin(ki kedi yiyip kan içmezler) kitaplarında bu olay şeytanın dünyaya hükmedeceği zaman olarak geçiyor.23 Aralık 2012.
Kitap adı ve içeriğini de tam olarak paylaşabilir misiniz? Zira ilk defa duydum bu iddiayı.

horor_anqel

Kayıtlı Üye
Kitap adı ve içeriğini de tam olarak paylaşabilir misiniz? Zira ilk defa duydum bu iddiayı.
Kitaptan değildi,bir sitede görmüştüm(ismini hatırlıyamıyorum).Marduk'u şeytan olarak birkaç yıldız daha vardı onlarıda oğulları olarak niteliyordu.
Buda başka bir siteden:22 Aralıkta 23 e bağlayan gecenin ilk saatlerinde sunak olarak hazırlanan ayin platformunun üzerinde yakılan mumlar çizilen enki yani şeytanın siğili ortasında keçi resmi olan pentagramlar, fonda satanic black metal müzik türünün en tapındıkları ismine ait arcturusun mastar parçası esliğinde el ele tutuşan satanist gençler, bayram ritüeli için bu sözlerden oluşan duaları okumaya başladılar. Uzun süredir sesleri çıkmayan satanistler hala faaliyette. Şeytanın günü olarak kutladıkları 23 Aralıkta satanistlerin ayinine girdik.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Hayır şeytanın hükmedeceği tarihi ben 2100 olarak biliyorum.
söylediğiniz 2012'de Enki'nin oğlu Marduk'un geleceği ve 2100 yılının haberini getireceği iddiası vardır.
23 aralık tarihi ise biliyorsunuz 21inde oğlak burcunun başladığı tarihtir ve
bir yerde şöyle okumuştum, 23 Aralık Satan işaretinin horoskopta tam oturduğu tarihmiş.
O yüzden özel gece olarak ayin yapılırmış demon sigilleriyle. Benim bildiğim bundan ibaret.