Maji Nedir?

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
142
Büyü Nedir?

Büyü, bir insanın karar verme mekanizmasını onun hür iradesi dışında etkileyerek o insana yaptırılmak istenenlerin gerçekleşmesini sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Büyünün varlığı Kur'an tarafından da açıkça bildirilmiş ve hem yapan hem de yaptıranlar lanetlenmiştir.

Sanılanın aksine büyü olgusu geçmiş zamanlarda kalmış bir safsata değil, günümüzde hâlâ çok yoğun bir şekilde uygulanan ve tesirli bir yöntemdir.

Allah'ın izni olmadan hiçbir şey gerçekleşemez ve büyü de elbette buna dahildir ancak Allah'ın yapılmasına izin vermesi bunu onayladığını göstermez. Aksine büyünün varlığı hem fail hem de kurban için çok önemli birer imtihan vesilesidir. Büyücü yasaklanmış olmasına rağmen nefsani arzularına yenik düşerek günah işler. Büyüye maruz kalan ise bir sabır sınavına tutulur ve çözüm mü arayacağı yoksa isyan mı edeceği ölçülür. yani büyü de - tüm hayatımız gibi - yalnızca bir sınav vesilesidir.

İnsanlar yaşamlarını sürdürürken önce kendi nefisleri ile sonra da şeytan ile sürekli savaşmak zorundadır. Nefis yedikçe acıkan bir canavardır ve gözü hiç doymaz ayrıca bencil ve acımasızdır.

Hayatta istediklerini elde edemeyen, isteklerini gerçekleştirmek için savaşmaktan aciz, başkalarını kıskanan, karşısındakine yüz yüze iken zarar vermeye gücü yetmeyen zavallı insanlar nefislerinin ve şeytanın kışkırtmalarına kapılarak büyücülere koşarlar.

Büyücüler ise gözlerini yalnızca Dünya malına dikmiş ve ahiretlerini gelip geçici bir konfor için satmış daha zavallı insanlardır.Kendilerine gelen insanların paralarını almak için yapmayacakları hiçbir kötülük yoktur.

Büyü ile mutlu bir yuva yıkılabilir, iki insan birbirine düşman edilebilir, bir insanın akli ve ruhsal dengesi bozulabilir, insanların iflas etmeleri, tüm mal ve mülklerini kaybetmeleri sağlanabilir. Büyü yapılarak bir insanın evlenmesine mani olunabilir hatta ve hatta bir insanın yavaş yavaş eritilerek öldürülmesi dahi söz konusudur ve - ne yazık ki - tüm bunlar gerçektir.

Büyücü insandan çok hayvana benzer ve kesinlikle acıması yoktur. Onun için hayatta tek önemli olan para ve paranın satın alabildikleridir.

Büyü yapabilmek için özel bir bilgi birikimi, yetenek ve tecrübeye ihtiyaç vardır. Herkes büyü yapamayacağı gibi, her büyücü de her büyüyü yapamaz çünkü her büyünün kendine has formülleri vardır. En az büyücüler kadar tehlikeli bir diğer grup "büyücü olduğunu iddia eden şarlatanlardır". Bunlar büyü yapamazlar ama yapabildiklerini söyleyerek kendilerine başvuran insanları kandırır ve onların paralarını alırlar. Bu içler acısı konuya başka bir yazıda değineceğiz.

Büyü yapılış amaçlarına göre kendi içinde değişik alt türlere ayrılır. Hemen hemen her konunun gerçekleşmesini sağlamak amacıyla tertip edilmiş bir büyü çeşidi mutlaka vardır ancak yine de bunları bazı genel kategorilere ayırmak mümkündür.
Sıklıkla başvurulan büyüler şu şekilde sıralanabilir:
1) Aşk (Bağlama, Muhabbet, Celb ve Teshir) Büyüleri : Bir erkeği bir kadına yada bir kadını bir erkeğe, kendi isteği olmaksızın aşık etmek ve aralarında bir birliktelik kurulmasını sağlamak için uygulanır.
2) Tefrik (Ayırma) Büyüleri: Birbirini seven evli ve ya bekar iki insanı birbirinden ayırmak ve birbirlerinden nefret etmelerini sağlamak amacıyla yapılır.
3) Kısmet Kapatma Büyüleri: Bir insanın maddi ve manevi tüm hayatını alt üst etmek, iflas edip tüm malını kaybetmesine neden olmak ve/ya evlenmesine mani olmak için uygulanır.
4) Hırsızlık Büyüleri: Çalınmış bir malın geri getirilmesi için hırsıza zarar vermek amacıyla uygulanır.
5) Ölümcül Büyüler: Bir insanın yavaş yavaş eriyerek ölmesini ya da kendisini öldürmesini sağlamak amacıyla uygulanan büyülerdir. Çoğunun bozulması da mümkün değildir. Hristiyan din adamları ile hiçbir alakası bulunmamasına rağmen bu büyü çeşidi "Papaz büyüsü" olarak da anılmaktadır.
alıntı
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Güzel bir açıklama.

Syg.
 

peri

Banlı Kullanıcı
Katılım
8 Kas 2008
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
büyü diye bişey yoktur.ben en alasına gittim de yapamadı dolandırıcı bile değil para bile istemeyen biri.olanlar zaten olacağı için olmayacak imkansızı yapsınlarda görelim.
 

$ lugh $

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Eki 2008
Mesajlar
18
Tepkime puanı
3
Konum
istanbul
maji: irade gücü ile değisiklikler yaratma sanatı der aleister crowley fakat bu konuda en kapsamlı kitap icin bkz: w.e.butler 'maji: anlamı,amacı,gücü' tavsiye ederim.
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
büyü diye bişey yoktur.ben en alasına gittim de yapamadı dolandırıcı bile değil para bile istemeyen biri.olanlar zaten olacağı için olmayacak imkansızı yapsınlarda görelim.


Neden ille de garip bir şekilde "yapsınlar görelim, edelim" nidaları dolaşıyor ortalarda. Bu sitede gereksiz bir üslup. Ve bu arada dikkat edin bunu size ispat etmek için bir arkadaş bu cümlelerinize karşılık size etki de edebilir ayrıca bilginize. Birde bakmışsınız...

Ben büyüden yana değilim. Büyü ciddi bir programlamadır. Büyü de diğer enerjiler gibi bir enerjidir. Ve hür iradeyi devre dışı bıraktığı için etik davranışlar dışında tutulmuştur.

Ve büyü sizin, benim bireysel inançlarımızı aşan bir olaydır. "En alası" da göreceli bir kavram. :)

Ben bu yazıyı sevdim. Çünkü "büyü nedir" kavramının etiğine küçük de olsa değinmiş. Büyü yasaklanmıştır bunu biliyoruz; nedenlerini de az çok biliyoruz. Başkasının yaşamından çalmak Karma Yasası'na göre karşılığını bulacaktır. Yani kabaca söylemek gerekirse bir bedeli vardır. Sitede "yoga" bölümündeki mesajımın içinde Yama'ların içinde de geçiyor.

Hayatta "imkansız" diye bir şey yoktur. "Olacağı oysa" zaten olur siz de söylemişsiniz. Tekamülümüzün ana gereği neyse ondan kaçış yok zaten. Bir şeyi öğreneceksen onu bir şekilde öğreneceksin. Bunun için bir çok olasılık var. Ha birinden kaçarsan diğerine yakalanırsın. Sonunda buna yakalanacaksın ama. Yaşayacaklarını yaşayacaksın. Evren hem çok basit hem karmaşık görünüyor. "Kaos" denen kavram içinde düzen barındıran bir mekanizma. Lütfen "kaos"u "kaotik teori"yi inceleyin.

Ayrıca Kuantum fiziği'ni de mutlaka biliyorsunuz. Her an yeni gerçeklikler yaratılıyor.

Fikirlerimizi beyan ederken daha yumuşak olmamız bizi itici değil çekici yapar. Kışkırtıcı üsluplar kargaşa yaratır. Ayrıca sizin kanaatiniz sadece kendinizin sizce olumsuz olan deneyiminizle sınırlı. Diğer bir çok kişi size şimdi mesaj atmaya başlar deneyimleri ile ilgili. Bu olayları normal insanlar gibi parapsikoloji laboratuvarları, bilim adamları, hükümetler bile inceliyorlar merak etmeyin. Antropologlar, psikologlar, sosyologlar...Tezler hazırlanıyor, konferanslarda tartışıyorlar. Binlerce yıldır kabul gören olgular öyle sizin benim söylememle bir kenara atılmazlar.

Syg.
 

peri

Banlı Kullanıcı
Katılım
8 Kas 2008
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
nazik uyarınızdan dolayı teşekkür ederim.ben insanların boşuna umutlanmaması adına yazdım aslında.günah yada yanlış olduğunu bende biliyordum asla yapmamda dedim çokkere hatta bundan emindim.dualarla denedim yani esmalar falan.enson büyüye geçtim kendim yapmadım tabi ama bu konuda dehşet derecede yetenekli birinden yardım aldım.şuan kendiside hayretler içinde.bende netice olarak demekki büyü diye bişey yok olanlarda zaten büyü yapsakda yapmasakda olacak olanlarmış dedim.keşke tersine inanabilseydim çünkü böyle bişeyin varlığı insanda yapsa da yapmasada bi 'çare' olarak bi köşesinde durur.
 

origanum

Yönetici
Katılım
15 Eki 2008
Mesajlar
3,090
Tepkime puanı
377
Büyüye inanmadığınızı söylemiş ama bir büyü okuluna kayıt yaptırmışsınız. Sonrasında da büyünün günah ve yanlış olduğunu, asla yapmayacağınızı belirtmişsiniz. Ama en alası, dehşet yetenekli diye tabir ettiğiniz birisine yaptırmışsınız. Böyle bir hükme varabilmek için en ala, dehşet yetenekli büyücüler listeniz hayli kabarık demek ki kıyaslama yapabilmişsiniz. Yapamadı dediğinize göre demek ki o kadar dehşetli değillermiş. Onun yapamaması da başka kimsenin o konuyu yapamayacağı ya da büyünün olmadığı anlamına gelmez. İmkansız diye düşündüğünüz şeyi gerçekleştirecek seviyede çok kişi vardır, olmadığını nasıl iddia edebilirsiniz? Dualar da büyüler de enerji seviyesi ile bağlantılıdır. Sizin ya da etrafınızdakilerin tutturamaması başka kimsenin enerji seviyesini başka bir frekansa ayarlayamayacağı anlamına gelmez. Bu iş kolay değil, olsa herkes yapardı zaten. Bir şeyi yapabilen de her zaman her şeyi yapabilir diye bir şey de yoktur. Ayrıca insan kendi enerjisini içten istediği bir şey hakkında öyle bir yoğunlaştırabilir ki bazen bu da insanın kendi içindeki büyü gücüdür. Yeterli bilgi seviyesinde olmayanlar ise olacağı varmış da olmuş diye düşünürler bunu. İnsanların boşuna umutlanmaması diyerek büyüyü inkar etmeniz ve insanları yanlış yönlendirmeniz bu forumda uygun değildir. Herkes istediğine inanabilir ama bunun empoze edilmesi hoş değildir. Bir dahaki mesajlarınızda daha dikkatli olmanızı öneririm.
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
İnsanlara doğru mesaj verme isteğinizi anlıyorum ve saygı duyuyorum. Ama bunu yaparken bilgiyle gelin, bir öneriniz olsun. Yapmayın, etmeyin dedikçe bunun için her yolu göze almış kişilere asla ulaşamazsınız. Uzağa gitmeyin ve kendinizi düşünün; bir dileğiniz için esmalar denediniz, dualar ettiniz ve büyü yaptırmaya kadar götürdünüz işi. Burada da pek çok kişi bu şekilde. İstekleriniz herkesin, tüm varlıkların yani bütünün hayrına ise gerçekleşir. Yani sizin isteğiniz başkalarının hayatında veya başka varlıkların bünyesinde zarara neden olmayacak. Bir şeylerin hayatımıza girmelerine izin verdiğimiz gibi hayatımızdan çıkmak istemelerine de izin vermeliyiz. Kabullenmeyi öğrenmeliyiz. Egolarımızdan arınmaya çalışmalıyız. Kendimize sınırlar getirmemeliyiz kendi kapılarımızı da kapatmamalıyız tek fikre sabitlenerek.

Şöyle düşünün insanlar genelde uzak doğu sporlarına kendilerini korumak amacıyla başlarlar. Ama bu işte ustalaştıkça, özgüvenlerini kazandıkça birilerini dövmenin ya da onlara zarar vermenin gereksizliğini sezerler. O kişiye isterlerse zarar verebileceklerini bilmek onları öyle bir eylemden alıkoyar. Evrendeki yerimizi anlarsak ve özgüvenimiz yerindeyse, varlık nedenimiz üstünde bir fikir sahibi olur isek yaşama bakışımız, varlıklara, evrene bakışımız egosallık dışında gelişim gösterirse herşey bize bizim istediğimiz şekilde gelecektir bence.

Bir şeyi ego için yapıyorsak sadece ispat için eylemde bulunursak enerjinin yıkıcı güçlerini devreye sokarız genelde ve kendimizi de baltalarız farkında olmadan. Tabii zihin kontrolü konuşuyoruz ama kolay bir iş değil. İnsanlar inzivaya çekiliyorlar, manastırlara kapanıyorlar, kendilerini evrene adıyorlar. Evrenle bir olup kendinizi ona bırakırsanız onunla bir akarsanız hep isteklerinizin olduğunu göreceksiniz emin olun. Ona inanmanız gerekli ama. Ona inanınca bakış açınızda onunla bir akacaktır. Bunları yazıyorum sanki çok kolay bir şeymiş gibi ama küçük farkındalıklar evrene güven duymanıza neden olur. Bunları görmeye çalışın, eş zamanlı olayların farkına varın.

Örneğin ben bir kursa bir para yatırmıştım ama bir şekilde bu kursa gidemedim ve paramı bana iade etmelerini bekliyordum. İşlemler biraz uzun sürdü arada sabırsızlandım kişileri dürtükledim işi hızlandırmaları için. Sonra bu ne dedim herşeyde vardır bir hayır bekle ve gör ne olacak. Ve bana paranın iade edildiği gün öyle bir şey oldu ki başka bir yere zaruri bir ödeme yapmam gerekti. Ve bana o iade gelmesi gereken o günden önce gelseydi benim elimde para olmayacaktı ve diğer ödemeyi yapamayacaktım. Anlıyor musunuz evrenle akışta olmak o sırada sabır göstermektir ve neşeyle hayır olsun bakalım diyerek bekleyebilmektir.

Sağlıcakla kalın.
Syg.
 

azrael

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Kas 2008
Mesajlar
190
Tepkime puanı
12
büyü diye bişey yoktur.ben en alasına gittim de yapamadı dolandırıcı bile değil para bile istemeyen biri.olanlar zaten olacağı için olmayacak imkansızı yapsınlarda görelim.


origanum haklı. Ek olarak zaten büyü diye bir şey yoktur diyerek yapılacak olanı engelliyorsunuz. Varlığını inkar ettiğiniz anda bütün enerjileri yok ediyorsunuz.
 

Keira

Moderator
Katılım
18 Ocak 2009
Mesajlar
1,403
Tepkime puanı
361
Konum
İstanbul
Origanum a katılıyorum.Bugünlerde noluyor anlamıyorum herkes bir bilmişlik içinde herkes herşeyin en iyisini biliyor maşallah :) Peri arkadaşım madem inanmıyorsun bunlara burada ne işin var anlamıyorum.Ya da en başa dönelim madem büyü günah büyü diye birşey yok neden o ala büyü yapan kişiye büyü yaptırma ihtiyacı duydunuz yada o kişinin ala büyü yaptığını nerden biliyorsunuz.Bir kişi hakkında böyle yorum yapmanız için o kişinin büyülerine şahit olmanız gerekir değil mi :) Lütfen mesaj yazmak için mesaj yazmayalım sadece kendinizi komik gösteriyorsunuz:)
 

peri

Banlı Kullanıcı
Katılım
8 Kas 2008
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
ben mesaj yazmak için yazmıyorum öyle bi çabam yok.en ala büyücü olduğunu biliyorum çünkü onun neler yapabildiğini herkes söylüyordu.hatta çevre illerden de tanınmışbiri.ama yapamadı.bilmişlik değil bu ben sadece olanı anlattım.bilmişlik olması için sanırım buralarda tertipler veren yok o yanlış öyle yapılmaz böyle yapılır diyen biri olmam gerekir.ozaman size bi soru?kader varmıdır?o halde değişmez zaten anlamı bu.peki kaderinde olmayan bişeyi nasıl büyüyle değiştirirsiniz?ya kader yok ya büyü.bunu gerçekten merakımdan aklıma takılıp çözmeye çalıştığımdan soruyorum lütfen başka türlü algılanmasın.ayrıca büyü okuluna kayıt yaptırmışsın demişsiniz ben inkar etmedimki?ewt uğraştım denedim başkalarınıda denedim.olmadı yapmam dedim yaptım o da doğru.ama ben size deneyimlerimin sonuçlarını ve düşüncelerimi söyledim.
 

BUYUMUSALLAT

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Nis 2009
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
var olan birşeye yok denilemez ..
yok demeniz için önce var olan bir nesne seçmeniz gerekir..
"yok yoksa vardır"
 

m_k

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Ara 2008
Mesajlar
26
Tepkime puanı
2
büyü vardır ben kendimde yıllarca bunun etkisini yaşadım.yaşadıklarımdan kurtulmak için her yolu denedim.bu deneme süresinde kinden nefretten dedikodudan uzun süreli planlardan hırstan kıskançlıklarımdan arındım kısaca allaha güvenmeyi öğrendim.ben bunu anladıktan sonra üstümdeki büyüler bozldu .anladığım bu bir sınavdı büyüyü yapan kişler ve büyüye uğrayarak yıllarca sürekli sıfırdan başlayan ben.bir sınavdan geçtik .
 

asagnak

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Mar 2009
Mesajlar
368
Tepkime puanı
7
Konum
evde
İş
iÅŸÅŸiz
evet bu tür durumlarda irade çok önemli ama tekrarlanma ihtimalide çok yüksek yinede dikkatli olmak şart
 

Oddie

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Haz 2009
Mesajlar
139
Tepkime puanı
9
Paylaşım için teşekkürler.Aslında büyü kavramı pek çok kişi için göreceli nitelikler taşıyor.Kimisi inanmıyor,kimisi bilin ama yapmayın diyor,kimisi de iyi niyetle olduğu müddetçe bir sakıncası olmadığınıı söylüyor.Bazı kesin gerçekler hariç herkes kendi kavramını kendi oluşturuyor.Kesin gerçeklerden uzaklaşılmadığı müddetçe yapılan bu fikir ayrılıkları herkesin kendine has bir tarz oluşturmasını sağlıyor ki bence bu güzel bir şey.
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
Paylaşım için teşekkürler.Aslında büyü kavramı pek çok kişi için göreceli nitelikler taşıyor.Kimisi inanmıyor,kimisi bilin ama yapmayın diyor,kimisi de iyi niyetle olduğu müddetçe bir sakıncası olmadığınıı söylüyor.Bazı kesin gerçekler hariç herkes kendi kavramını kendi oluşturuyor.Kesin gerçeklerden uzaklaşılmadığı müddetçe yapılan bu fikir ayrılıkları herkesin kendine has bir tarz oluşturmasını sağlıyor ki bence bu güzel bir şey.
İnanmayanlar bu konuda serbesttir. Bilin ama yapmayın diyen birileri sınıfına giriyoruz biz. Bilin ama yapmayın çünkü bu işin sorumluluğu bir tarafa, iyi ce ustalaşmazsanız kötü şeyler olur. Dinamitle herkes birşeyler patlatır ama hesaplamalar ve mühendislik bilgileriyle de çevreye ve canlılara zarar vermeden bina yıkılır, yollar açılır vs. vs. . İyi niyet meselesine gelince, büyü büyüdür. Bir şekilde birinin iyiliği veya kötülüğü diye bir ayrım kalmıyor, bu sebeple büyü büyüdür diyebiliriz. Dediğiniz gibi kesin gerçeklikler bir yana geriye kalan farklılık, inanıp inanmamak olarak kalıyor.
 

ADHA

Banlı Kullanıcı
Katılım
24 Ara 2009
Mesajlar
93
Tepkime puanı
4
Büyü, bir insanın karar verme mekanizmasını onun hür iradesi dışında etkileyerek o insana yaptırılmak istenenlerin gerçekleşmesini sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir.
[(quote]
İşte bu tanım biraz sıkıntılı.Büyü gayri meşru faaliyetlerle din dışı vs faaliyetlerle uzaktan etki midir yoksa her tür uzaktan etki midir?Havassın büyü olup oılmadığı tartışmasıda burdan döner.Büyüdür diyenler, kardeşim ortada hür iradeye etki var sonuçta der.Büyü değildir diyenler, evet etki var ama Ayetlerle dualarla bir etki var.Sabunla iğneyle bilmemneyle dğeil, Gayr-i meşru yoldan değil der.Bence hiç konuşulmaması gereken bir tartışma.Kişiden kişiye göre kabulü değişir.Ama Osmanlı zamanında büyü olarak algılanmadığını yakınen bilirim.Medreselerde bile okutulduğunu hatta.
 

devran851

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Eki 2010
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
büyü var ve yapanlar da gayet isabetli yapıyor biz babamı ölüm döşeğinden kaldırdık kendi öz kardeşi miras için yapmış 90 kiloluk adam 1 ayda 45 kiloya düştü ve ölmek üzereydi bunu bizzat yaşadık. evet insan inanmak istemesede maalesef var ve yapılıyor.
insi cinni şeytanın şerrinden ALLAH cc. sığınıyorum.
 

gümüş

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kas 2010
Mesajlar
1,683
Tepkime puanı
252
Büyü, bir insanın karar verme mekanizmasını onun hür iradesi dışında etkileyerek o insana yaptırılmak istenenlerin gerçekleşmesini sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir.
[(quote]
İşte bu tanım biraz sıkıntılı.Büyü gayri meşru faaliyetlerle din dışı vs faaliyetlerle uzaktan etki midir yoksa her tür uzaktan etki midir?Havassın büyü olup oılmadığı tartışmasıda burdan döner.Büyüdür diyenler, kardeşim ortada hür iradeye etki var sonuçta der.Büyü değildir diyenler, evet etki var ama Ayetlerle dualarla bir etki var.Sabunla iğneyle bilmemneyle dğeil, Gayr-i meşru yoldan değil der.Bence hiç konuşulmaması gereken bir tartışma.Kişiden kişiye göre kabulü değişir.Ama Osmanlı zamanında büyü olarak algılanmadığını yakınen bilirim.Medreselerde bile okutulduğunu hatta.

Tam emin degilim ama sanki sinirlar aslinda belirlenmis diye dusunuyorum,ama bunu iyi bilmek lazim.

Insanlar yagmur duasina da cikiyorlar bu aslinda genel tarife gore buyu ama cikanlar imamlar ve hocalar o zaman buyu degil mi gibi bir durum var
 
Üst