Mabet üyelerine bir soru

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhabalar herkeze :)

Benim gerçekleştireceğim bir film projesi var şu an kaynağı sağlıyacak temelleri düzenlemekle meşgulüm
4 adet sanat eseri yapıp onları açık arttırma yolu ile satıp film kaynağı oluşturucam.

Sizlere sorum şu aslında ikitane sorum var

1- Bir kitabın filmini yapıcak olsaydınız hangi kitabı seçerdiniz ?

2- Yada hiçbir kitap seçmeyip kendiniz mi konu belirlerdiniz,bu durumda hangi konuyu seçerdiniz ?

Cevaplarınızın bana katkısı olucaktır cevaplarınızı bekliyorum,umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.

• Beğendim
Tepkiler: yay

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
"Bozkırın sırrı Türk Peygamber" veya "Leyla" olabilirdi.Leyla fazlaca bütçe gerektirecek bir film olurdu.Çünkü saraybosna savaşını konu alacak film, savaş süresince çeşitli zorluklardan geçen Leylayı anlatacaktı.Yapmak istediğin projede yer almak isterdim.Çünkü hem oyunculuk yeteneğim var hemde doğaçlama :)

dexter

Elit Üye
Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna, arkadaşlarımla küçük bir canlandırmasını yapmıştık ve Kürk Mantolu Madonna tablosunu kitaptaki tasvirlere göre çizmiştim. Etkileyici bir kitap ve tasvirleri çok güçlü, eğer filmini çekecek olursan tasvirler sana çok yardımcı olacaktır.

treworax

Kayıtlı Üye
Aleister Crowley'in Ay Çocuk kitabı filmleştirilmek için epey uygun duruyor.Belgesel tadında bir film olur,,,

yare-i yarim

Moderator
İş
Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna, arkadaşlarımla küçük bir canlandırmasını yapmıştık ve Kürk Mantolu Madonna tablosunu kitaptaki tasvirlere göre çizmiştim. Etkileyici bir kitap ve tasvirleri çok güçlü, eğer filmini çekecek olursan tasvirler sana çok yardımcı olacaktır.
Bu kitapta listelerimin içinde yani seçim yapacağım kitapların içinde,çok ses getiren bir kitap eğer araştırmalarım doğruysa çokta yüksek bir okuyucu kitlesi olmuştu
tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum ordaki tasfirler göz ardı edilebilicek gibi değil zaten :)

greatangel

Kayıtlı Üye
jeff abbott - panik

sara becker - sus

jonathan cainer - koruyucu meleğiniz konuşuyor

tanrının formülü

ya da fikir olarak;
dünyada kaynaklar tükeniyor bu yüzden kıtlık oluşacak büyük devletlerde bir virüs üretecek az gelişmiş ve geri kalmış ülkelerde yayacaklar ve toplu ölümler olacak bu şimdiden başladı örnek olarak: deli dana hastalı vardı, sonra kuş gribi çıktı, sonra domuz gribi çıktı, şimdide mers virüsü çıktı. İleride belkide ürettikleri virüsün panzehirini bulamayacaklar ve sonu belkide zombi filmleri gibi olacak.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
300 spartalı filmi tarih kitaplarında sadece 1 satır olarak geciyordu varın gerisini siz düşünün.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
İkisi de olabilecek konular.Kitap önerim ise Halikarnas balıkçısı Anadolu mitosları ,hollwood yapımı son dönemde revaçta olan ,mitolojik üçleme filmlerini aratmaz hatta onlara fark bile atar hem de bizim içimizden birşey olmuş olur.

hestia da annabeth

Kayıtlı Üye
kayıp kromozom adlı bir kitap var şuan yazarını hatırlamasam da tam filmlik bir kitap gibi gelmişti.

biard

Kayıtlı Üye
İzmir büyücüleri gerçekten sürükleyici. Zülfü livaneli kitaplarının da filmleri güzel olur diye düşünüyorum. Bir de dawn brown dijital kale.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kıtap bloglarında guncel yada begenılen kıtapların yorumları ve ozetlerı bulunuyor. Bence oraya bakmalısın, Su anda fılmı cekılmıs olan pek cok kıtabı onceden tahmın edebılme ozellıklerı var. Sana bıraz fıkır verebılırler :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Teşekkürler kıvep bu tavsiyene uyucam

tekseleme

Kayıtlı Üye
eğer filminde oynicak bi çocuğa ihtiyacın olursa burdayım 15 yaşındayım erkeğim daha öncede ajanslarla çalıştım

• Sesli Güldüm

nikotin-34

Kayıtlı Üye
shibumi çok iyi olur. bir ara düşünüyorlardı film yapmayı ama yattı sanırım.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Bu işlerden uzağım ama film yapacak olsam imkansızın olmadığını vurgulardım. Ve yer verdiğim her ayrıntıyı bir sonuca bağlardım gereksiz sahneler koymazdım. Kitap olarak ben en çok simyacıyı sevmiştim.

oguzquee

Banlı Kullanıcı
İş
Endüstri Mühendisliği öğrenci
olasılıksız kitabının filmini gercekten isterdim .. çıktıysa haberim yok kızmayın :)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Aslında eski bir sevgilimle böyle bir fikrimiz vardı.
Neyi çekecektik tabii ki benim başmdan geçenler, varlıkla anlaşma konusu.
O da bu işlere ilgiliydi. Başka bir öğretiden geliyordu. Tek başına çekince Dabbe gibi olurdu.
İkimizinkini çekersek gerçekten izlenmeye değer fantastik, romantik bir hikaye olurdu.
Bunu kendimizi mutlu etmek için yapacaktır. Orada insanlarla beraber izlerken tepkisini görmek.

İnsan içine çıkmak istemiyordum. Ancak repörtaj yapacak ve ortaya çıkıcak olsak
maddi açıdan da iyi bir gelir olacaktı. Meşhur olmak da zaten kaçınılmaz.

Acaba bir yerlerde bunu gerçekten yapıyor mu diye düşünmüyor değilim.
Yapıyorsa ortaya çıktığı anda akrabalara rezil olmayı göze alıp direk dava açarım.
Birisi benim hayatımı, yaşadıklarımı izinsiz kullanamaz. Hele de üstüne para hiç kazanamaz.
Benim nefretimin şiddeti kontrolsüzdür. Okuma üfleme, varlık gönderme falan da yapardım.

Evet şimdi size yardımcı olabilecek birşey yazayım.
Hangi kitabın filmini yaparsan yap yazarından izin, telif hakları konusu var.
Başkasına öyle büyük rakamlar ödemektense kendi hayal gücünü kullansan daha mantıklı olur.
Gelirin çoğunu kitabı yazan alır.

Film çekmek gerçekten masraflı birşey.
Belki kitap yazmakla başlanıp sonra kitabı filme çevirmek şeklinde de olabilir.

Yani bence yönetmenlikten çok, hep bir yönetmen bulup senaryoyu verip al sana film
demek şeklinde görüyorum ben olayı.
Malum zaten türk korku sineması şuan fazla geride ve konu sıkıntısı içinde.

Film demişken yapacaksanız fantastik, korku, bilimkurgu olsun.

Ancak Türkiye de ne para getirir derseniz komedi veya dram.
Ya Recep İvedik ya Babam ve Oğlum, Issız Adam.

Ayrıca film konusunda oyuncu kısmı da var. Komedi, dramda bilinen birkaç oyuncuya
iyi para harcamak gerekir.

Ama sanki korku filminde yeni yeteneklerle de idare edilebilir.

Ben film çevirsem büyük ihtimalle tanınma korkusunu bir kenara bırakıp millete o para verilmez diye
kendim ve hayatımdaki erkekle beraber rol alırdım.
Diğer oyuncular da siteden birkaç kişi bulurduk ya buradan.

Neyse siz filmi çevirin, en azından kim izlicek derdi yok. Kimse izlemezse sitedekiler izler.

albus

Kayıtlı Üye
Aslında eski bir sevgilimle böyle bir fikrimiz vardı.
Neyi çekecektik tabii ki benim başmdan geçenler, varlıkla anlaşma konusu.
O da bu işlere ilgiliydi. Başka bir öğretiden geliyordu. Tek başına çekince Dabbe gibi olurdu.
İkimizinkini çekersek gerçekten izlenmeye değer fantastik, romantik bir hikaye olurdu.
Bunu kendimizi mutlu etmek için yapacaktır. Orada insanlarla beraber izlerken tepkisini görmek.

İnsan içine çıkmak istemiyordum. Ancak repörtaj yapacak ve ortaya çıkıcak olsak
maddi açıdan da iyi bir gelir olacaktı. Meşhur olmak da zaten kaçınılmaz.

Acaba bir yerlerde bunu gerçekten yapıyor mu diye düşünmüyor değilim.
Yapıyorsa ortaya çıktığı anda akrabalara rezil olmayı göze alıp direk dava açarım.
Birisi benim hayatımı, yaşadıklarımı izinsiz kullanamaz. Hele de üstüne para hiç kazanamaz.
Benim nefretimin şiddeti kontrolsüzdür. Okuma üfleme, varlık gönderme falan da yapardım.

Evet şimdi size yardımcı olabilecek birşey yazayım.
Hangi kitabın filmini yaparsan yap yazarından izin, telif hakları konusu var.
Başkasına öyle büyük rakamlar ödemektense kendi hayal gücünü kullansan daha mantıklı olur.
Gelirin çoğunu kitabı yazan alır.

Film çekmek gerçekten masraflı birşey.
Belki kitap yazmakla başlanıp sonra kitabı filme çevirmek şeklinde de olabilir.

Yani bence yönetmenlikten çok, hep bir yönetmen bulup senaryoyu verip al sana film
demek şeklinde görüyorum ben olayı.
Malum zaten türk korku sineması şuan fazla geride ve konu sıkıntısı içinde.

Film demişken yapacaksanız fantastik, korku, bilimkurgu olsun.

Ancak Türkiye de ne para getirir derseniz komedi veya dram.
Ya Recep İvedik ya Babam ve Oğlum, Issız Adam.

Ayrıca film konusunda oyuncu kısmı da var. Komedi, dramda bilinen birkaç oyuncuya
iyi para harcamak gerekir.

Ama sanki korku filminde yeni yeteneklerle de idare edilebilir.

Ben film çevirsem büyük ihtimalle tanınma korkusunu bir kenara bırakıp millete o para verilmez diye
kendim ve hayatımdaki erkekle beraber rol alırdım.
Diğer oyuncular da siteden birkaç kişi bulurduk ya buradan.

Neyse siz filmi çevirin, en azından kim izlicek derdi yok. Kimse izlemezse sitedekiler izler.
Seni çok özlemişim dreamduality ya :) gerçekten :) uzun bir süredir yoktunda ortalarda :( böyle mesajlarını okuyunca bir hoş oluyorum.. ama ismine bir kısaltma bulmamız lazımmış gibi geliyor.. çok uzun. "aja abla" gibi "dream abla" deyip seni sinirde edebilirim aslında mabetin genç üyelerinden biri olarak :D

Souya gelince; Film çekeceksem bu , bu ülkede olmazdı. Kitap noktasında da böyle.
Harry potter, yüzüklerin efendisi,hobbit hep bi kitap uyarlaması ve muhteşemler.
Kitaptan uyarlardım heralde.

• Beğendim