lüsid sorunum ve tuhaf rüyam

NoRules

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba... Üç - dört gün kadar önce tuhaf bir rüya gördüm. Karşımda on yedi yaşlarında bir çocuk bana silah doğrultmuştu. Bunu görünce bir silah da ben çıkarıyorum ve tehdit eder gibi tutuyorum ona doğru. Bir el ateş ediyor ve ıskalıyorum. Sonra dört el de o ateş ediyor. Üçü, aralarında üçer santim kadar boşluk olacak şekilde tam göğüs kafesime isabet ediyor. Burada küçük bir endişe duyuyorum, sanırım ölüm endişesi... Hatta 'lütfen rüya olsun' diye içimden geçiriyorum ama uyanmıyorum. Ardından tekrar ben ateş edip karşımdakini kolundan yaralıyorum. O da karşılık veriyor ve son kez yine göğüs kafesimden vuruyor beni.
Sonra eski evimizi görüyorum. Ev gerçeğinden hayli farklı. Vakit akşamdan sonrası... İkinci katta halamın evinin kapısı açılıyor ve halam çıkıyor. Kısa bir konuşma yapıyoruz ama ne konuştuğumuzu hatırlamıyorum. Halam kapıyı kapattıktan sonra aşağı inerken tişörtün üzerinde kan lekeleri görüyorum. Sonra iç kısma bakıp yaraları gördüğümde az önceki silahlı olayı hatırlıyorum. Bu kez biraz daha fazla telaşlanıyorum ve sokağa çıkıp koşar adım ilerlemeye başlıyorum. Bir komşumuzu görüp ondan yardım istemeyi düşündüysem de vazgeçip devam ediyorum. Sokağın sonunda bir demirci atölyesinin önünde, kırk yaşlarını geçmiş iki adam görüyorum. Birinden telefonunu vermesini rica ediyorum ve arama yapmayacağımı söylüyorum.
Sonra bir bakıyorum, vakit gündüz. Genelde mahallelinin dolmuş beklediği bir yerdeyim, yanımda tanımadığım yaşlıca bir kadın, bir de annem var. Benim için çağırılan ambulansı bekliyoruz. Sonra ne sesi olduğunu hatırlayamadığım bir ses duyuluyor ve etrafımdakiler bunu ambulansın yaklaştığına dair işaret kabul edip " geliyor herhalde " diyorlar. Tam bu sırada, " öleceksem de zaten bayılmış olacağım için öleceğimi anlamam " diye teskin ediyorum. Ardından yanıma yeşil motosikletli bir çocuk geliyor ve motosikleti kaldırıma, önümüze park ediyor. Üstüne binip çalıştırmayı denerken bana " jetonlu motor o " diyor, " biliyorum, sorun olmaz " diye geçiştiriyorum ve çalıştırıp kaldırımdan aşağı iniyorum. O sıra çalan alarmıyla uyandım.

İşin garibi kendime " lütfen bu rüya olsun " dediğim halde rüyamı fark etmedim, uyanamadım da. Benim için en büyük sorun da bu işte. Herhangi bir rüyadaki tuhaflık ilgimi çekmiyor. Örneğin vurulduğum halde ölmüyor veya bayılmıyorum ama bu garipliği fark edemiyorum. Lüsid rüyanın önceliği rüya farkındalığı olduğu ben bunu yapamıyorum. Her nedense anormal bir durumu rüyamda fark edemiyorum, yani bunlar bana normalmiş gibi geliyor. Bu neden oluyor sizce?

Bu arada rüyamı yorumlayabilecek olan varsa anlamını da merak etmiyor değilim.

Sevgiler, iyi forumlar...

Mithra

Kayıtlı Üye
Lucid bilinçli rüyadır, farkedememek ise bilinçlilik değildir olay seyrini bilinçaltı devralmış olasılıklardan biri.Rüya yorumları fal mabedi uygulamasın da yapılmakta.

NoRules

Kayıtlı Üye
olay seyrini bilincaltı devralmış... Hmm iyi de bu her seferinde oluyor. Bir çözüm önerin var mı?

Mithra

Kayıtlı Üye
Bir kelime veya bir obje anlam yükle hergün tekrar et! Sabah, öğlen ve akşam Örnek; "Rüyadayım" kısa ve öz olsun.

NoRules

Kayıtlı Üye
ilgin için çok teşekkürler. Anlamlı bir rüyaydı ve hala meraklardayım, kime anlatsam bilemedim.

Ü

Üye silindi 58480

Cep telefonunuza `lusid ruyaya uyaniyorum` diye bir ses kaydi alin ve basta gece saat 02.00 olmak uzere birkac gun ortasi zamana da alarm olarak ayarlayin.
Gun icinde lusid ruyada oldugunuzun zikri size gelecek ve bu farkindaligi simdiki bilincinizden sapma yapmadan ozumseyeceksiniz. Bir sure sonra Gece bir ses size lucid ruyada oldugunuzu soyleyecek ve ruyanizin icindeki uykunuzdan uyanacaksiniz.

Bu arada Lucid ruyada ilerlemek icin kabiliyetlerinizi buna hazirlamis olmalisiniz. Dua etmekten imani bir cosku duyuyorsaniz Lucid ruya gormenizde sakinca yoktur. Bir sikintiniz olunca icinizdeki iman gucune basvurma yetinizi hic pratik etmediyseniz, buyucuye, havasa x kadar zikre bel baglayan bir sirkli duzenekteyseniz, cok uzulerek soyluyorum ki Ayetel Kursi gibi alemlerde taninmis bir ruhsat olasi bir kontrolden cikmaya karsi sizin icin invalid olacaktir.

NoRules

Kayıtlı Üye
Cep telefonunuza `lusid ruyaya uyaniyorum` diye bir ses kaydi alin ve basta gece saat 02.00 olmak uzere birkac gun ortasi zamana da alarm olarak ayarlayin.
Gun icinde lusid ruyada oldugunuzun zikri size gelecek ve bu farkindaligi simdiki bilincinizden sapma yapmadan ozumseyeceksiniz. Bir sure sonra Gece bir ses size lucid ruyada oldugunuzu soyleyecek ve ruyanizin icindeki uykunuzdan uyanacaksiniz.

Bu arada Lucid ruyada ilerlemek icin kabiliyetlerinizi buna hazirlamis olmalisiniz. Dua etmekten imani bir cosku duyuyorsaniz Lucid ruya gormenizde sakinca yoktur. Bir sikintiniz olunca icinizdeki iman gucune basvurma yetinizi hic pratik etmediyseniz, buyucuye, havasa x kadar zikre bel baglayan bir sirkli duzenekteyseniz, cok uzulerek soyluyorum ki Ayetel Kursi gibi alemlerde taninmis bir ruhsat olasi bir kontrolden cikmaya karsi sizin icin invalid olacaktir.

Af buyurun ama, son paragrafı biraz daha günümüz Türkçesi ile yazmaya çalaışsanız nasıl olur?

Ü

Üye silindi 58480

Estafurullah,
Dusunce gucum cogu kez ne yazik ki kendimi ifade edebilme gucumun onune geciyor. Turkce klavyem de olmadigi icin, 19 yildir da Turkiyede yasamadigim icin, e biraz da yas aldigim icin sanirim yazdigim bicok sey sadece kendim anliyorum : ))

Gencler gibi konusmayi yakinda ogrenicem ama

NoRules

Kayıtlı Üye
Estafurullah,
Dusunce gucum cogu kez ne yazik ki kendimi ifade edebilme gucumun onune geciyor. Turkce klavyem de olmadigi icin, 19 yildir da Turkiyede yasamadigim icin, e biraz da yas aldigim icin sanirim yazdigim bicok sey sadece kendim anliyorum : ))

Gencler gibi konusmayi yakinda ogrenicem ama

saygısızlık etmek istemedim özür dilerim ama o son paragrafınızı daha açık bir şekilde yazsanız, merak ettim zira.

Ü

Üye silindi 58480

Diyorum ki, normal ruyada bir sekilde irade disinda oldugumuz icin musallatlar ya da parazit varliklarin etkilerinden kismen emin olursunuz.
Ama lusid ruyada insana verilen ruya ozgurlugu ile beraber sirtina yuklenen vebal de bir o kadar artar ve olasi cinni varliklari, demonlari, seytanlari canli yayinda gorebiliriz.
Canli yayinda hatta icinde bulundugumuz mekanda bizle etkilesime girmek suretiyle kendilerini hic bir engel yokmus gibi belli edebilirler.

Ruya gormek senaryosu yazilmis ve senaryoya sadik kalinan bir tecrube iken, lucid ruyada imtihan devam eder ve olasi saldirilara karsi artik duz ruyadaki gibi sicrayarak uyanma kapisi kapali olabilir ve o anda basinizin caresine bakmak zorunda kalabilirsiniz. Birkac saniyeyi o an icin saatlerce yasayabilir. Hemen oradan kacip kendi gercekliginize donmek isteyip sikismislik hissi ile yuzlesebilirsiniz.

Bu noktada diyorum ki, lucid ruya hazirlik gerektirir ve siz normal yasamda zorda kalinca Allahi anan ve kadere Allahin adina teslimiyet gosteremeyen bir yapidaysaniz, lucid ruyada size yardim eli ya gelmez ya da oyle bir gecikme ile gelir ki bir o travma hatatiniz boyunca kulaginiza kupe olur.

Ü

Üye silindi 58480

Ote yandan ari bir niyetle korunakli bir lucid ruyada genellikle ilk deneyim olarak neler yasarsiniz ?

* Ruyada oldugununu hissedersiniz, goz kapaklarinizi ve gozlerinizi fizik alemde hissedersiniz, hafif agiriyorlardir saga sola kipirdamakta. Ruyada oldugunuzu bildiginiz icin ruyanin icindeki bir objeye yaklasirsiniz ve ve ne kadar da gercek ve isikli oldugunu tecrube edersiniz. Ben pencere camini acip birmedigim bir evin balkonundan disariya bakmistim ve hemen ruyadan uyanir gibi uyanip kendimi bir sakakta buldum ve ruya icindeki ruyayi idrak ederken, o idrakin da ayri bir ruya ortaminda gerceklestigini farkettim. Isik hala vardi sokakta ama o esnada fizik hayatta yattigim odada isigin olmadigini bile algiliyordum.

* Derken nasil uyanabilirim diye dusundum. gozlerim acik ve ne kadar da daha bi acmaya calissam acilmiyorlar : ))) bir arabaya yaklastim sonsuz kati bir gerceklikte olduguna hala yemin edebilirim. Bir sure tipik italyan bozmasi bir sokakta gezindim saskin saskin heryer aydinlikti tas yollar cok berrakti. Istedigim her sokaga sapamayi denedim, Kapilari acmayi denedim, kilitlilerdi. etkilesim hissi olaganustu serbestti. fizik hayattaki butun hafizaniz sizinle beraber oluyor ve Allaha sukur edebiliyorsunuz. Evinizden uzakta oldugunuzun suurunda oluyorsunuz klasik ruyadan farkli olarak. Ve uyandiginizda da saat gecenin 2 si oluyor.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
dediğinizden yola çıkarak deccalin yeteneklerinden birisi de rüyaları kontrol etmek olamaz mı ondan bahsederken bazı günler 1 hafta 1 ay 1 yıl gibi geçecek denmişti lucid rüyaya hapsedi orada 1 hafta 1 ay 1 yıl gibi geçirtmesi gibi bir şey yapamaz mı