Lucid rüyayı kontrol etmek ve rüyada olduğunu anlayınca uyanmak

cosmo

Kayıtlı Üye
Merhaba, lucid rüya esnasında sıklıkla yaşadığım iki sorun var.

Birincisi, rüyada olduğumu anladıktan çok kısa süre sonra uyanıyorum. Birden değil, ama rüyadan çekiliyorum, bedenimi hissetmeye başlıyorum ve ne kadar çabalasam da orada kalamayıp uyanıyorum. Bir defasında kendimce bir teknik denedim, uyanmak üzereyken bir ayna bulup kendime odaklandım. Görüntüm netleştikçe rüyaya daha çok çapalayabildim kendimi. Bu bana birkaç dakika daha kazandırdı ama yeterli olamadı.

İkincisi, rüyamda bir şeyleri yaratırken zorlanıyorum. Bazı insanlar "olmasını istedim, hemen oldu" diyor ama bende öyle değil. Ben bir şeyi oluşturmak için ciddi efor sarfediyorum, hayal etmek yetmiyor. Eforsuz yapabildiğim tek şey uçmak.

Siz bunları yaşıyor musunuz? Yaşıyorsanız çözmenin bir yolunu buldunuz mu?

S

SoldierO

Merhaba, lucid rüya esnasında sıklıkla yaşadığım iki sorun var.

Birincisi, rüyada olduğumu anladıktan çok kısa süre sonra uyanıyorum. Birden değil, ama rüyadan çekiliyorum, bedenimi hissetmeye başlıyorum ve ne kadar çabalasam da orada kalamayıp uyanıyorum. Bir defasında kendimce bir teknik denedim, uyanmak üzereyken bir ayna bulup kendime odaklandım. Görüntüm netleştikçe rüyaya daha çok çapalayabildim kendimi. Bu bana birkaç dakika daha kazandırdı ama yeterli olamadı.

İkincisi, rüyamda bir şeyleri yaratırken zorlanıyorum. Bazı insanlar "olmasını istedim, hemen oldu" diyor ama bende öyle değil. Ben bir şeyi oluşturmak için ciddi efor sarfediyorum, hayal etmek yetmiyor. Eforsuz yapabildiğim tek şey uçmak.

Siz bunları yaşıyor musunuz? Yaşıyorsanız çözmenin bir yolunu buldunuz mu?
Yatmadan önce meditasyon yaparak zihninizi boşaltıp rahatlatıyor musunuz?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
uyanmak üzereyken bir ayna bulup kendime odaklandım
Bu aslında yanlış. Bir şeye dikkatli baktığınızda o görüntü dağılmaya başlıyor. Ve uyaniyorsunuz. Yüzeysel bakmak gerekiyor. Bakışları kaydırarak ve gezdirerek.

rüyamda bir şeyleri yaratırken zorlanıyorum.
Kendinizi fazla şartlandiriyor olabilirsiniz. Bir dahaki sefere kendinize şöyle diyin: -şimdi ben arkama döneceğim ve "şunu" gireceğim. Ve dediğiniz olacağından hiç şüphe etmeden geriye dönün.

Kendinizi fazla kasiyorsunuz. Lusid kasintiyi sevmez.