Linuxta filtreli wifi güvenliğini kırmak

Ori

Kayıtlı Üye
Mesela bir yere gittiniz ve wifiye bağlanıp gizlimabete girmek istediniz ama internet filtresi mabedimize giriş yapmamıza engel oluyor. O zaman napıyoruz bu guvenlıge karsı dıslerımızı gosterıyoruz. Suan guvenlıgı aştıgım ıcın 32 dısımle beraber sırıtıyorum. Neyse konuya gelelım.

Oncelıkle bu sahsı bılgısayarımız ıcın gecerlı bır sebep ve ben sadece lınuxta denedım. Wındowstada olma ıhtımalı cok yuksek cunku pek fark yok gıbı.
Tor browserı duymussunuzdur ve bu gızlı agdan ufak bır proxsy ayarlamasıyla bu guvenlıgı asabılıyoruz. Tor browserın sıtesınden bılgısayarınızın ozellıklerıne aıt tor browserı ındırıyoruz. Kurulum yapmadan dırek Pencere uzerınde değiştır - tercıhler - davranıs - her dızını kendı penceresınde ac secenegıne tıklıyoruz ve kapat dıyoruz. Daha sonra baglanma asamasında ozel ayarları secerek kurarken proxy ayarlarını socks 4, ip- 127.0.0.1, port- 9050 olacak şekilde ayarlıyoruz. Sonra rahat rahat mabedımıze gırıyoruz.

Bu arada wıfı demısken etrafta kafeler harıcınde bılınmeyen bır wıfıye baglanmanızı tavsıye etmem. Facebook hesabınıza kadar butun gırıs yaptıgınız bılgılerı wıfının sahıbıne farketmeden kendı ellerınızle verebılırsınız.