Lavanta Yağı

Secretx101

Kayıtlı Üye
Evet size bugün lavanta yağı ile karşılaşmamı anlatmak istiyorum.Kendisini keşfedememiştim ta ki annemin yağ dolabında görene kadar.Migrenim vs. yoktur fakat bugün başım çatlayacak derecede ağrıyordu.Ağrı kesicilerle vs. uğraşmak istemedim bir yağ dolabımıza bakayım dedim baktığım gibi mor şişeli lavanta yağı çekti tabi bunda Lavander Modumuzun katkısı vardır, algıda seçicilik yarattı bende.Lavanta yağının sadece rahatlatma özelliğini biliyordum şişeden bir çay kaşığı kadar alıp şakak,alın ve nabız bölgeme uyguladım, başağrımın geçmesi yanısıra kuş gibi hafifledim tabiri vardır ya hani aynen öyle rahatladım.Ağrısı olan ve bunalımda olanlara tavsiye ederim.Teşekkürler Lavander :) :hurray:

AJA

Elit Üye
Migrenim var ve ayda bir iki defa feci tutar.Lavanta yağını hiç denemedim.O şiddetli ağrıyı geçirir mi bilemiyorum fakat deneyeceğim.İlaç içmekten nefret ediyorum belki de kurtulurum :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Migrenim var ve ayda bir iki defa feci tutar.Lavanta yağını hiç denemedim.O şiddetli ağrıyı geçirir mi bilemiyorum fakat deneyeceğim.İlaç içmekten nefret ediyorum belki de kurtulurum :)

Lavanta nane ve badem yağını karıştırıp masaj yapın, damla halinde parmak ucu ile sürülecekse şakak ve alına lavanta ve nane karışımı, bileklere sırf lavanta iyi gelir. Migren kuvvetli birşey sorun stres,yorgunluk ve uykusuzluk kaynaklı ise iyi gelir ama baş ağrısı aslında bir hastalık değil başka bir rahatsızlığın vücuttaki belirtisidir. Eğer sindirim rahatsızlığı, regl dönemi, mayalı yiyecekler veya polen-koku gibi farklı faktörler kaynaklı bir migrense lavanta tek başına yeterli olmayabilir.

Dediğim ve üyemizin denediği gibi; stres, uykusuzluk, heyecan,zihinsel yorgunluk gibi durumlarda ise pamuk gibi yumuşatır sizi :)

lDerinSu

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Ben migrenim icin sarimsak ezip suruyorum geciriyor denemenizi tavsiye ederim

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Migren ve baş ağrısı için bugün Natural Cures'tan öğrendiğim bir yöntemi paylaşmak istiyorum;
Bir su bardağı şekersiz limonatanın içerisine bir silme çay kaşığı,mümkün olan en iyi kalitede tuzu ekleyin ve için (tabi tansiyon ve böbrek probleminiz yok ise) ,en iyi tuz 84 mineral içeriği ile Himalaya tuzu olarak geçiyor.

Şifa olsun