Lanet gerçek mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hippolyte

Kayıtlı Üye
Birine lanet etttiğimizde acaba gerçekten o kişi lanetleniyor mu?çok güçlü ah almış kişiler bunu yapabilir mi?ya da çok güçlü nazar değdiren kem gözlerin bunu yapmaya güçleri varmı?Lanet bir büyü çeşidi mi? Ben yıllardır büyü ve nazara karşı çalışmalar yaptım ama durumum aynı tuttuğum dal kuruyor,bir gün taparcasına seven arkadaşlar övgüler methiyeler düzen arkadaşlarım bir gün oluyor benden acayip soğuyor ve beni tamamen siliyorlar bu durum neden olabilir biri beni lanetlemiş olabilir mi yalnızlığa mahkum etmiş olabilir mi yardım edin değerli fikirlerinizi bekliyorum...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Birine lanet etttiğimizde acaba gerçekten o kişi lanetleniyor mu?çok güçlü ah almış kişiler bunu yapabilir mi?ya da çok güçlü nazar değdiren kem gözlerin bunu yapmaya güçleri varmı?Lanet bir büyü çeşidi mi? Ben yıllardır büyü ve nazara karşı çalışmalar yaptım ama durumum aynı tuttuğum dal kuruyor,bir gün taparcasına seven arkadaşlar övgüler methiyeler düzen arkadaşlarım bir gün oluyor benden acayip soğuyor ve beni tamamen siliyorlar bu durum neden olabilir biri beni lanetlemiş olabilir mi yalnızlığa mahkum etmiş olabilir mi yardım edin değerli fikirlerinizi bekliyorum...

Hayır lanet uygulamaları o kadar kolay değildir. Tamam bazı kişiler sadece sözlerle bir kişi lanetleyebilir ama onlarda ileri derece majisyen ya da enerjisi çok gelişmiş kişilerdir. Lanet'de bir maji(büyü) çeşididir.

Sizi kimse lanetlememiştir. Olay sizde bitiyor siz hep olumsuz düşünürseniz olumsuzluğu üzerinize çekersiniz.İlk önce aklınızdan lanetlenme fikrini çıkarın kötü şeyler yaşasanız bile olumlu olun.

Neye inanırsanız o olur. Siz kendinizi lanetlenmiş bir hale bile sokabilirsiniz.

Olumlamalar yapın. Forumda olumlamalar ve olumlu düşüncelerle ilgili konular var onlara bakın. :)

Sevgiyle Kalın. :)

akumaa

Kayıtlı Üye
İş
model
bendede sorun var lanetlenmişim hiç bir işim rast gitmiyor nekadar olumlu düşünsemde fos

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
İlahi adalet denen şey var bence,ve birinin canını yaktığınızda ah ettiyse o ah tutuyor.Ettiğinizi buluyorsunuz,belki de farketmeden birini üzdünüz ve ettiğinizin bedelini ödüyorsunuz.Bu zamanında yaptığınız birşeyin,şu an doğru an olduğundan,şimdi ödenen bedelidir.Karma yaratmışsınızdır.Sözle bahsettiğiniz lanet bu anladığım kadarıyla?Bir maji uygulaması değil kastettiğiniz?Nazar/kem göz ise apayrı birşeydir.Ancak bahsettiğiniz halinizle bir ilgisi yok gibi lanetin.İnsanlar değişkendir,bugün sevdiğimizi yarın sevmeyiz ve genelde çıkarımız olmayan birşeye mesafeli dururuz:)Bu yüzden bence sorun varmış gibi düşünmeyin.Sadece şunu hatırlayın "Ne ekersek onu biçeriz"

La-edri

Kayıtlı Üye
Ah almis kisinin ah'i ancak magdur edildii kisiye tutar, o da hakkaten hakliysa, hakli degilse saadece zan ile suclamissa karsi tarafi ve yinede ah ediyorsa bu negatif enerji kendisine döner mutlaka.

Bir insanin ise sürekli isleri ters gidiyorsa bu insan aslinda lanetli degildir, fakat kendi negatif düsüncelri ile kendini engellemistir, ben yapmam ben beceremem ben sansizim, aman ben ne feayim vsa gibi kendi hakkindaki fikirleri ile insan kendini karanlikta birakiyor.

Bu tip insanlara tek tavsiyem kendilerine güvensinler ve carki ters cevirsinler, cok kisa bir sürecte isleride yoluna girer.Allah insani en yüksek seviyede aratti kendine saygi duymayan kendi guzelligini ve degerini örtmüstür zaten, ve örtülü olan bir sey aciga cikmaz.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkur ederim anladım ki ben çok olumsuz düşüncedeyim negatif enerji çekmişim üzerime çok fazla bunu aşmam gerek...

genelde çıkarımız olmayan birşeye mesafeli dururuz

Ya çok doğru sizce de öyle mi gerçkten benden bu yüzden mi soğuklar çıkarları olmadığı için mi?

La-edri

Kayıtlı Üye
Cikar her zaman maddi degildir cogu kez manevidir siz karsinizdakine guzel davrandiginizda, ki zaten karsitarafin cikari budur iletisimlerde onlara yansittiginiz güzellik aynen size geri döner, bir tebessüm övgü, tesekkür rica hos görü sevgi ile muamele kisaca ;)

canmert196

Kayıtlı Üye
lanet bir kara büyüdür yapılana gerı döner 3 misli ile yapması kısıden kişiye değişir kimilerinde dogal bir yetenekdir kimilerinde cok calısmalar sonucu ortaya cıkar.Sizin durumunuzun lanet oldugunu dusunmuyorum acıkcası lanet calısmları eskıden yapmıs bırı olarak.

muhsin iyi

Kayıtlı Üye
lanet ettiğiniz hak etmediyese başınıza döner. çok etkili bir bedduadır. bakın yabancılar hep birbirine lanet olsun diyorlar filimlerde. hristiyanlıktan bile nasipleri olmuyor onların çoğu kez, ateist oluyorlar. okumuş adamlar o lanetlerle dinsiz imansız oluyorlar genellikle.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
lanet ettiğiniz hak etmediyese başınıza döner. çok etkili bir bedduadır. bakın yabancılar hep birbirine lanet olsun diyorlar filimlerde. hristiyanlıktan bile nasipleri olmuyor onların çoğu kez, ateist oluyorlar. okumuş adamlar o lanetlerle dinsiz imansız oluyorlar genellikle.
Orada lanet olsun denmiyor Türkçeye kibar olsun diye o şekilde çeviriliyor argo kullandıklarından bilginize.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Ben lanete inanıyorum. Mesela: birisine haksız yere kötülük yaparsanız ve o kişi de sizi lanetlerse başınız derde girer. Böyle tanıdığım insanlar var.

asterix

Kayıtlı Üye
Lanet bilinçli olarak yapılırsa büyüsel bir şeydir nadirdir ,bazı kişilein yaptıkları büyük çaplı negatif şeylerden dolayı üzerlerine çektikleri enerjiler lanet etkisi yapabilir ,yasaya göre attığımız taş başımızı yarar , gündelik yaşamda yaygın olan birisini kızgınlıkla düşünmek, öfkelenemk bir de haklı nedenlerimiz varsa ,enerjimiz yüksekse istemeden de olsa karşıda yıkıcı etki yapabiliyor,hepimizin başına gelmiştir.Özellikle çocuklar bu açıdan zayıflar,ebeveynleri çocukları negatif etkilere karşı korumak zorunda , bazen bu yıkıcı negatif etki kıskanç yapılı kişilerin bilinçaltı düzeyinde oluyor,tersini düşünürsek iyilik yapmak hayır dua almak ,pozitif yaşamak kalbimizi geniş tutmak bizi koruyucu bir kalkan oluşturuyor,olumsuzlukların çoğunu bloke eder bolluk ve refah yaratır, en büyük kaskomuz sigortamız pozitif yaşamak, düşünmek ve yapılan iiyiliklerden dolayı oluşur.her gün aldığımız yürekten gelen bir teşekkür dua minnetarlık,yaşattığımız sevinç bize geri döner.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Lanet bilinçli olarak yapılırsa büyüsel bir şeydir nadirdir ,bazı kişilein yaptıkları büyük çaplı negatif şeylerden dolayı üzerlerine çektikleri enerjiler lanet etkisi yapabilir ,yasaya göre attığımız taş başımızı yarar , gündelik yaşamda yaygın olan birisini kızgınlıkla düşünmek, öfkelenemk bir de haklı nedenlerimiz varsa ,enerjimiz yüksekse istemeden de olsa karşıda yıkıcı etki yapabiliyor,hepimizin başına gelmiştir.Özellikle çocuklar bu açıdan zayıflar,ebeveynleri çocukları negatif etkilere karşı korumak zorunda , bazen bu yıkıcı negatif etki kıskanç yapılı kişilerin bilinçaltı düzeyinde oluyor,tersini düşünürsek iyilik yapmak hayır dua almak ,pozitif yaşamak kalbimizi geniş tutmak bizi koruyucu bir kalkan oluşturuyor,olumsuzlukların çoğunu bloke eder bolluk ve refah yaratır, en büyük kaskomuz sigortamız pozitif yaşamak, düşünmek ve yapılan iiyiliklerden dolayı oluşur.her gün aldığımız yürekten gelen bir teşekkür dua minnetarlık,yaşattığımız sevinç bize geri döner.

mükemmel yazmışsınız teşekkur ederim ben kimseyi üzecek bir şey yapmadım öyle söylüyorlar yalnız kıskananlarım çok dil ile de söylüyorlar zaten belki onların etkileridir...Allahım bir giderebilsem..

Saprohil

Kayıtlı Üye
Tüm büyüler gibi lanette semavidir.Ama islam "haklı" olsanız bile laneti yasaklar.
Lanet beddua benzeri bir şey.Lanet edene göre de değişir.Fazlasıyla derin konular bunlar.Bizim gördüğümüz bu denizin sadece yüzeyi.Denizin derinindeki şeyleri göremiyoruz.İlim denizide budur.Lanet büyü her konuda.İnsan maddiyat aleminde gelişip,maneviyat anlamında gerilemiştir.

Şu an 10 kişi bir araya gelse böyle büyü bilen,2000-2500 yıl önce yaşamış bir büyücünün karşısında toz olurlar,yıkılırlar.O yüzden eskiden lanetin,büyünün,gizli ilahi veya şeytani ilimlerin hakkında daha çok bilgi vardı.İnsanlar her sorunlarında büyücülere gider dert yakınırlardı.Ama bilim geliştikçe insan bu görünmeyen alemin ilimlerini hiçe saydı.Küçük gördü.

Büyü geçmiş ve günümüzdeki en güçlü silahtır.Lanette böyle bir silah.

Mazlum kavramına da dikkat edeceksin.
Yalnız olmanın nedenleri de karşındaki insanlardır.Herkes bir gün çekip gider.Her insana farklı davranmalısın.Hep iyilik yaparsan adam seni saf beller.Her işi düştüğünde sana gelir.Fazla yüz vermeyeceksin bu insan ırkından daha nankör bir ırk yoktur.
Lanet benim bildiğim yıkım amaçlıdır.Sen yıkılmamışsın sapa sağlam ayaktasın.Laneti birisine yönlendirirsen sadece yıkımı-yok etmeyi amaçlar.Başka bir yolu yok.

Lanete çekme yani olayı bu insanlara nasıl davranacağına dikkat et.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...