Kundalini reiki çalışma örnekleri

hazarfen

Kayıtlı Üye
Katılım
6 May 2012
Mesajlar
76
Tepkime puanı
2
Merhaba GMA konusunda bakınırken orda çalışma örenkeleri diye bir başlık olduğunu gördüm. Burdada olması açısından bu başlığı açtım. Acaba bu başlık altında bize tecrübe ve çalışma örneklerini paylaşmak isteyen çıkarmı ? :)
 

hazaR

Tecrübeli Üye
Katılım
30 Haz 2011
Mesajlar
2,208
Tepkime puanı
608
Konum
İstanbul
İş
Passenger.
Merhaba.Kundalini reiki şifa sistemlerinin en yalını kabul edildiği için aslında çalışmaların çoğu da temel olarak kabul edilen usui reiki ile benzerlik gösteriyor.Nedir bunlar ?
Tabii ki de en bilineni uzaktan şifa göndermek.
Bir odayı-mekanı veya bir evi temizlemek/arındırmak.
Yine güçlü ve tatmin edici etkileri olan kundalini reiki meditasyonu.
Bir duruma veya niteliğe şifa göndermek.
Karmik bağı şifalandırmak.
Geçmiş yaşamlara şifa göndermek.
Doğum travmalarına reiki gönderebilmek.
Konum reikisi yani bir mekanla aramızdaki bağa reiki gönderebilmek.
Ayrıca yine kundalini üçle gelen 'pırlanta reiki ve DNA reikisi' gibi çalışmalar da var.
 
  • Beğendim
Tepkiler: Mya
Ü

Üye silindi 56746

birçok yerde bu çalışmaların ciddi ve tehlikeli olduğu yazıyor; kendi başımıza hafif uygulamalar yapamaz mıyız? açıkçası biraz gözüm korktu.
 

hazaR

Tecrübeli Üye
Katılım
30 Haz 2011
Mesajlar
2,208
Tepkime puanı
608
Konum
İstanbul
İş
Passenger.
birçok yerde bu çalışmaların ciddi ve tehlikeli olduğu yazıyor; kendi başımıza hafif uygulamalar yapamaz mıyız? açıkçası biraz gözüm korktu.

Tam olarak ne söyleniyor ve üç kundalini seviyesine de uyumlu musunuz ?
 

brotherhood

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Şub 2016
Mesajlar
113
Tepkime puanı
61
Konum
İceland
kundalini eğer yanlış uyandırılırsa tehlikeli olabilirmiş hatta fiziksel ve ruhsal zararlar verebilirmiş vücuda diye biliyorum :)
 

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Katılım
17 Ağu 2019
Mesajlar
176
Tepkime puanı
342
Çok güçlü bir enerji YouTubeda Tuncay Yeşilpınarın kundaliniyle ilgili bi çalışmasını yaptım.nasıl güçlü bir enerjiyse artık bedenimde yanma hissettim .
 

Mertmert

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Şub 2017
Mesajlar
147
Tepkime puanı
177
Kundalini, bundan 2000 küsür yıl önce aramik dilde yazılmış olan zohar kitabında hayırla anılmaz... Samuel'in yılanı olarak geçer zohar'da.. Negatif ateş olarak geçer..

Aynı şekilde bütün anasırı erbaa'da o şekildedir.. pozitif ve negatif olarak ayrılırlar.. elementler doğaları gereğide erkek ve dişi olarak ayrılırlar...

Ateş, binah'dır.. Beria dünyasıdır.. Kadındır.. Neşama ışığıdır.. Kutsal annedir.. Negatif ateş ise; sam'in yılanı(kundalini)'dır..

Hava, zer anpin'dir. Yetzira dünyasıdır. Erkektir. kutsal ruah(ruh) ışığıdır.. Negatif hava ise; kötü ruah'tır.. Deccaldir.

Toprak, malkhuttur. Asiyya dünyasıdır. kadındır. manevi nefeş(nefs) ışığıdır.. yaradana yönelik arzulardır.. Negatif toprak ise; hayvani nefeş(nefs)'tir. Dünyevi hayata yönelik her türlü arzudur.

neşhama'dan neşamaya tatlı su'dur. Kevser havuzudur. Sütten ırmaklardır. hohmah(hikmet)'dır. Atsilut dünyasıdır. Haya ışığıdır. Erkektir.. Negatif su ise; tuzlu sudur. İrindir.. her türlü zehirleyici sıvılardır.

bu bahsedilen güçlerin manevi dünyalardan söz ettiğide unutulmamalıdır.. Yani manevi dünyalardaki his ve algılar.. daha fazlası değil.. Herhangi bir fiziksel cisimle kıyaslama yapmak yanlış algılara sebep olabilir..

Herhangi bir şekilde yanlış anlamayı gidermek için; bu güçlerin arı(özgecil) ve arı olmayan abya(atsilut,beria,yetzira,asiyya) dünyalarından bahsettiği düşünülebilir ve doğrudur.. Doğru bir algıdır.. bu şekilde düşünülürse insanın kafası fantezi dünyasına gitmemiş olur.. Zaten biliyorsunuz insanın kafası fantezilere gitmeye çok müsait.. binlerce yıldır hep öyle olmuş.. Anlayamadığı ve anlamlandıramadığı şeylere hep büyü ve mistisizm demiş.. Oysaki onu anlasa öyle demez.. Doğada işleyen bir takım güç ve kuvvetler var. Fiziksel dünyamızda öyle...

Aynı şekilde üst dünyalardada öyle.. biz algılayamıyoruz diye büyü ve mistisizm gibi geliyor bize.. Oysaki algısalasak; tıpkı fiziksel dünyamızdaki yer çekimi kanunu gibi, ateşi suya sokunca sönmesi gibi kuvvetler var derdik ve herhangi bir şekilde büyü veyahut mistisizm demezdik..
 
Üst