Kuantumda inanç istek tam ama bir şeyler yanlış gidiyorsa/Ego kodları

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Sayın tevhid61, meditasyon da elbette işe yarayan yöntemlerden ancak bahsettiğim yöntem, sadece meditasyonla alakalı değildir. İç ses de diyebileceğimiz, bilinçaltı/ego kodlarını bulabileceğimiz bir yöntemdir bu. Meditasyon sırasında da iç sesimize yönelim olmaktadır ancak burada anlatılan meditasyon ya da harici tek yapılabilecek örnekleri de barındırıyor.

Örnek vererek açarsak, diyelim ki parayla ilgili sıkıntılarınız yoğunlukta olsun, o ilk ego kodunun bulunduğu ana gidene kadar, mümkün olduğunca yalnız olduğunuz zamanlarda, iç sesinizle konuşabilirsiniz. Geçmişe yönelik bir yolculuk gibi düşünelim. İlk duyduğumda bu yöntemi bulunmaz ki diyordum, inanın hayatımdaki yanlış gittiğini anladığım ve henüz bulamadığım bir kod olmadı daha. Misalimiz üzerinden devam edersek, ne zamana kadar nasıl parasızdık, neler yaşadık? An be an, geriye dönüş bir yolculuk yapılacak ve ilk kod örnek veriyorum siz henüz küçükken, güvendiğiniz bir büyüğünüz ya da herhangi sizden daha çok tecrübesi olduğunu düşündüğünüz bir kişi ,dedi ki "para nedir ki, elimzin kiri, şunu bunu asla paraya değişmem". Zaman içinde o kodu tastikleyecek başka durumlar da yaşandıysa, her seferinde iyice perçinlendi ve sapasağlam bir kodumuz oluştu.

Biz tersinden giderek, o yaşlardaki bizle konuşarak, bir süre gizli savaş vererek, onu dilediğimiz yöne ikna edeceğiz. Bu savaş inatçı değil, iknacı ve sevgi dolu olacak yalnız. Diyelim ki ilk kod sıralarını bulamadık (ki uygulama tam yapılırsa bulunuyor azı çoğuyla) farketmez yine bu kodun bizde oluştuğunu bilip, onu yeni durumumuza çekmeye çalışacağız. Bir sepet dolusu elmayı, başka boş sepete tek tek atar gibi, her defasında yeni kodumuzu, bu kere de ters yönüyle doldurmaya çalışacağız.

Misal yeni oluşmasını istediğimiz kod, "para gerekli ve hayatımda olan bir şey, onu sevinçle, hayırlı şekilde harcıyorum" olsun. Her sizin eski kodunuz, sizin içinizi kemirdiğinde, ona (küçük yaşlarda oluştuğundan dolayı bir çocukla, kendi çocukluğunuzla hatta konuşur gibi) şimdiki doğrularınızı anlatacaksınız. Bir isim bile verebilirsiniz bu iç sesinize. Boş zamanların dışında da günlük hayatta bir sorun mu oldu, yine paraya bakış açınız mı çelişti bir kaç saniye iç sesle konuşup, ikna edeceksiniz. İkna etmek zor görünse de o kodu oluşturan da siz olduğunuzdan, hatta sizden daha tecrübesiz olduğundan, inançlı olursanız ikna olacaktır. Arada daha yüksek direnç gösterebilir, mevcut durumunu korumak, bilinçaltının en ciddi görevi olduğundan, size düşen sabır ve inanç.

Bundan sonra işler daha da kolaylaşacak çünkü yeni sepetinizin her olayda doluluğu arttıkça, yeni kodunuz bu yönde olmaya başlayacak ve yaşadığınız daha mutlu ortam (bilinçaltımız -ego kodlarımız bizi düşündüğünden) dolayısıyla direncini kırıp, hatta artık siz başka türlü düşünseniz bile, bu sefer yeni mutlu ortamınızda tutunmak için direnç gösterecektir.

Biraz uzunca anlattım ancak detaylandırmak gerekti .Para genel bir örnekti, sizin ihtiyaç duyduğunuz alan hangisiyse, ona yorarak gidebilirsiniz. Bu arada paylaştığım hiç bir şey sadece ezberden değil, uygulamalı yararını kendim ve çevremden gözlemlediğim durumlardır. Umarım sizin de işinize yarayacaktır.
Sevgiyle..

Bu yöntem korktuğumuz gözümüzde büyüttüğüz şeyleri artık büyütmeyip korkmamamız içinde fayda sağlayabilirmi acaba.Nede olsa korkularda kücükken beynimizde olusan egolar.bu aslında uzun süreli ve zor bir yöntem ama imkansız değil.

alin

Kayıtlı Üye
Elbette sayın tevhid61, korkularımız da bizim zamanla edindiğimiz kodlarla alakalı. Bildiğiniz gibi korku dozunda gereklidir, ancak aşırı ve gereksiz korkular, hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Bizi koruma adına edinilen bir kod, yine talihsiz bir kaç deneyimle, biz farkında olmasak da gereksiz fobilere dönüşebildiğinden, bu yöntem de zamanla edindiğimiz kodları temizlediğinden, uygulanabilmektedir.

Zamanına gelince, kişinin inancı, kararlılığı derecesinde ve yine kodun ne kadar kişiye işlediğiyle alakalı farklılık gösterebilir. Bir de olumlu yanı var aslında. Diyelim ki ilişkilerle ilgili bir kodu temizledik, referans gibi düşünün, diğer her hangi bir alan temizliğinde, hem siz daha deneyimli olacaksınız, hem bilinçaltıyla işbirliği, önceki durumun yararlı olduğunu fark edilmesiyle daha kolay olabilmektedir.

Çok kısa bir dönem değil ancak kişiye göre değişen, daha da hakim olunabilecek bir süreç olabilir. Dönüp bakıldığında, kendimize olan yatırımımıza değdiğini gözlemlemek de en güzel ödülü.

Sevgiyle...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Herşey tamam bu yöntem gayet işe yarıyor ama bir yerden sonra bilinçaltı artık değiştiğinin farkında olup kendini korumayamı alıyor bilmiyorum ama resetleniyor sanki hiç bunları düşünüp cevabını bulmamışım bunları hiç düşünüp farkında olmamışım gibi oluyor.kafam çok karıştı önceden bu şekilde iyi olumlu düşünürken beyin birden duruyor ve geriliyor sanki Sayın alin sizce bunlarda bu kodları düzetlmenin bir sürecimidir yoksa ters giden birşeylermi var.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın tevhid, evet süreç bu, yazılarda da belirtmiştim. Bilinçaltı bir dönem gelir, daha da direnç gösterir, var olan düzenini kaybetmekten nefret eder. Çünkü herhangi bir taşı yerinden onyattığımızda, güvenli saydığı alanlara yapılmış, tehdit gözüyle bakar.

Siz kaynağı buldunuz ve adımınızı attınız ise geri adım atmamanızı öneririm. Çünkü iki zorlu dönemeç vardır; Birincisi yola koyulma niyetinizden emin olmak, ikincisi de direnç gösterdiği, hatta pik yapacağı dönemlerde, asla vazgeçmemek, sabırlı olmak. Bir yandan sizin inancınızdan, isteğinizden de emin olmak isteyecektir. Yalnız unutmayın, tek derdi bizi korumak, o da biz demek.İşin hayrından emin oldukça, direnci de zayıflamaya hatta kırılmaya mecburdur.

Sonrasında bu dönemi atlattığınızda, isteseniz de öyle kolay kolay geri gitmeyecektir. Şimdi nasıl sadıksa, aynı sadakati gösterecektir. Bir kez pes ettiniz mi diğer herhangi bir durumu da zor değiştirebilirsiniz çünkü size bu başarısızlığı da içten içe hatırlatmaktan zevk duyacaktır. Ancak bir kere direncini kırdığınızda da diğer durumlarda bu da referansınız olabilecektir.

Sevgiyle...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
evet dedikleriniz doğru ama bilinçaltı fazla direnç gösterdiği zamanlara bu soruları tekrardan kendimize sorup kaynağı bulmak gerçekten daha zor oluyor insan nerden başlayacağını bilemiyor hatta ''yine eskiye döndük'' diye düşünmekde olumsuz bir etki yapıyor ama bunun hertürlü yararı var diyebilirim ayrıca edindiğiniz bilgileri burda paylaştığınız için size çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımı dokunan ve gerekli bir konuydu bu.

alin

Kayıtlı Üye
Rica ederim, umarım faydası dokunur. Direnç zamanları, güç istiyor haklısınız . Şöyle düşünelim; inatçı, çocuk ruhunda olan birisini ikna ediyoruz, kolay değil. Bazen öyle sebepsiz diretebilir ki bu çocuk!! Hatta çocuklarda, zararı bilse bile inadına tutulma vardır hah! işte onu da ekleyelim. O kendi içgüdüleriyle inadını sürdüredursun. Siz de doğru bir ebeveyn gibi onu sabırla, arada tatlı sert uyarılarla, taviz vermeden yola getireceksiniz. Bilginize ve durumun gerçekliğine eminliğinize dayanacaksınız.

Bunlar ezbereymiş gibi gelmesin, tam da ilerlenen ve deneyimlediğim yol bu. Evet, çocuk ruhuyla baş etmek zorlaşabilir yalnız inanın ki baş ediliyor. Hem de bu çocuk, sizin çocukluğunuz, düşünsenize neler sizi daha kolay ikna ederdi, ne gibi durumlarda inadınızı kırardınız? Biraz geçmişe dönük anı yetecektir. Zor görünüyor, evet biraz ama kolay çünkü sizden daha iyi kimse sizi de çocukluğunuzu da iç dünyanızı da tanıyamaz. Uzman uygulamalardaki gibi eğitim, bilgi gerektireceğini düşünmeyin. Sizde başlayıp, sizde bitecek, sizin dokunuşunuz sadece.

Başa dönmeleri önlemek adına, sıraya koyabilirsiniz. Her dönemde, tek durum üstünde yoğunlaşabilirsiniz. Sizi, geriye dönüş yaratacak derecede sıktığı zamanlarda, dikkatini dağıtabilirsiniz. O ara sorunu bilip, beklemeye almak gibi güç toplayınca, yeniden denemeye devam edin. Kodların kaynağını bulacağınız zamanları da zihninizin açık, isteğinizin tam olduğu dönemleri seçin. İşleri keyifle yapmaya çalışırsanız, daha da hızlı ilerliyorlar.

Tekrar yineleyeyim, bu yöntemle, tüm sorun olduğunu düşündüğüm kodları, kendime saf dürüst olarak buldum. Bir kısmı temizlendi, bir kısmı da tadilat aşamasında :)
Sevgiyle...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Ben bu yöntemi yani egomuzu ikna etme yöntemini küçüklükten beri büyüttüğüm gereksiz korku ve tedirginlikleri düzeltmek için uyguluyorum.yeri geldi kendime çok sorular sordum bu soruların cevabınıda buldum sonra bu sorunun cevabını bulunca (cevap neden böyle olumsuz düşüncelerimin olduğu) kendime ''artık böyle değilsin bunun nedeni bu ve bunu önemseme vb.'' gibi bir sürü şeyler söyledim hatta ilk başlarda çok iyi gidiyordum herşey yerli yerinde kısa bir süre olmasına rağmen kendi içimde iç sesimle konuşup ona nedenlerini sorarak baya ilerledim ve eskiden kötü gelen bu kodlar iyi oldu onun mutluluğunu ve rahatlığını bile çok güzel bir şekilde hissettim.ama bu aralar bilinçaltıma bişey oldu sorduğum sorulara sanki cevap vermek istemiyorum bilinçaltıda ben olduğuma göre sanki sorduğum sorulara cevap alamıyorum yine herşey eskisi gibi olmaya başlıyor sanki.bilinçaltım sanki bulanık gibi karmakarışık şimdi nerden devam edeceğimi bilemiyorum kendime o kadar çok konuyla ilgili sorular sordumki birine odaklansam diğeri baş gösteriyor kafam karıştı bilinçaltım bayağı direnç gösteriyor ama yinede cevabını alamadığım soruları kendime soruyorum ve ''önceden cevabını aldın'' şimdide alabilirsin diyorum kendi kendime yinede birşeyler eksik gidiyor hatta bazen ilk başta belirttiğim olumsuz olan ego kodlarının olumlu olmasının mutluluğuda arada geliyor ama sonradan yine aynı bulanıklığa geri dönüyorum.sanırım kendimle bayağı bi savaşmam gerekecek bu aralar resmen her dakika iç dünyamla savaş halindeyim düşünceler, sorular, arayışlar daha önce kendimle hiç böyle bir savaş halinde olmadığım için yorucu oluyor diyebilirim.ve sanırım biraz gerilemedeyim kaybediyor gibiyim.

alin

Kayıtlı Üye
Biraz bile ilerleme sağladıysanız şayet yolun gidişatıyla ilgili, bilginiz ve fikriniz var artık. Yalnız belki de aynı anda çok ayrı dallarla uğraşmaktan ve zaten beklenen direnç sürecinin de katılmasıyla çatışmanız " çaktırmadan tatlı sert " halinden, daha iç savaşa dönmüş gibi görünüyor.

Bu sizin yol almadığınıza ya da başa döndüğünüze işaret değil, sakın "hepsi gitti silbaştan oldu" diye düşünmeyin. Siz tamamen bırakmadıkça, asla en başa dönmezsiniz. Hatta galibiyet aldığınız, tamamlanan hiç bir alan, eskisi kadar negatiflik gösteremez. Kazan kaldırdığı dönemler, geri adım atmanız için göz korkutma, yoksa sıfırlanmak diye bir şey olduğunu düşünmeyin.

Şimdiki durumun karmaşasına gelince, bazı dönemler olur ki daha önce bahsettiğim sebeplerle, duraklamak ve biraz da hazmetmek gerekebilir. Şu dönem sadece şunu deneyin. Soruları bırakın, yeni kod keşfine de çıkmayın, hatta ilginizi kısa bir dönem başka şeylere verin, yalnız geri dönmek şartıyla. Belki de hayatınızda bir yavaşlama yaşamanız gerekiyordur, bilinçaltı bizim alt birimimizse, bir de evrenin bütünden gelen mesajları da hala hayatımızda. Biraz es vermek, belki de önümüze gelebilecek başka fırsatları yakalamak ya da sayısız nedenden dolayı bir nefes almanız gerekmiş olabilir. Bütünüyle bırakmadan, akışa kendinizi bir süre bırakın. Sonrasında, zaten hazır olduğunuz an, yine aynı isteği taşıyacaksınız ve daha az karmaşa-çatışma içinde olacaksınız. O durumu yakaladığınız an, yeniden kaldığınız yerden devam edin.

En büyük sakınca, bu dönemde artık olmuyor ya da beceremedim ,gelişmeler de geçici şeylermiş diyerek sıfırlamak. Bahsettiğim geçici esi verip, güç toplayıp dönerseniz, göreceksiniz ki sil baştan değil, neredeyse kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Sevgiyle...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Bu sıralar kendime anlattığınız metodla sorular sorduğum zaman kendimden ''bu soruları çok sordun ve cevabını biliyorsun'' cevabını alıyorum.Şimdilerde soru sorup neden aramak yerine kendimi tedirgin olduğum bir anda hissediyorum ve bunun nedenini konuşmadan kendi içimde arıyorum ve şöyle birşey oluyor ilk başlarda günlük hayatta karşılaştığım tedirginlikleri hissediyorum yine eskisi gibi ve aklıma yaptığım şeyler düşüncelerim bilinçaltımı eğitimim dank ediyor ve yeniden o ruh halini yenmeye çalışıyorum.Bilmiyorum farklı bir yöntemmi ama gerçekten işe yarıyor ve bazen bunun işe yaramadığı gibi olumsuz düşüncelere kapıyorum yine aynı şekilde bu tedirginliği yenmeye çalışıp işe yaradığına inandırıyorum kendimi.Önceden hiç bu şekilde düşünmeyip kendimi bu tedirginlik korkulara kaptırıp çare aramazken şimdi karşı çıkıp yenmeye çalışıyorum.Bilmiyorum doğrumu yapıyorum ve eskisi gibi kendime sorular sormaya devammı etmeliyim.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın tevhid61, soruları sorma nedenimiz kaynağı bulmak içindir malum. Kaynağını bulduğunuz andan itibaren, soru kısmını es geçip, temizleme konusuna ağırlık veriyoruz bildiğiniz üzere. Bahsettiğim gibi çocuk ruhu çabuk sıkılmasına, konuyu dağıtmasına, hatta sıfırlama isteğine sebep olabilir. Sorusuna yanıt almadığınız, nedenini bulmadığınız hiç bir kodu bırakmayın derim ancak önce de belirtiğim gibi sizi daha da demoralize ediyorsa ara verin, uygun anı kollayın daha da direnecektir çünkü.

Sorunun yanıtını aldığınız durumlarda ise temizlik işi aslolacak. Bu durumda da misal bahsetmişsiniz, önceden farkında olmazdım ancak şimdi fark ediyorum durumu, işte o anlarda, tatlı dille uyarılarınızı nedenleriyle yapmaya devam edin. Yalnız ona ödüller önerin, nasıl daha iyi hale geleceğinizi anlatın, gerekirse sevdiğiniz bir müzikle ya da kendinizi daha iyi hissettirecek herhangi bir durumla pozitif ruh haline bürünün. Kendinizi ve onun da siz olduğunuzdan onu sevdiğinizi hatırlatın. Affedilmesi gereken durumlar için affınızı belirtin, şükürleri söyleyin. Bu uygulamayla daha iyi olacağınız günlerin imgelemesini, birlikte kurun. Bu yola devam ettiğiniz müddetçe, mutlaka inat ettiği durumlarda kırılma yaşayacaktır.

Özetle devam etmeniz doğru adımdır. Asla bu denli ilerlemişken, bırakmayın derim. Size arada "yok bir değişiklik" diyerek vesvese verecektir, dinlemeyin. O sizi dinlemek zorunda kalsın. Bence oldukça ilerlemişsiniz, biraz sabırla devam ederseniz, meyvelerini aldığınız dönem tıpkı bir ağaç yetiştirmiş gibi düşünün. Birden çiçekleri açacaktır tek tek.
Sevgiyle...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Sanırım önceden bahsettiklerim zihnin asıl direnç gösterdiği zamanlar değilmiş. Direnç dediğimiz şey ile şu anda karşılaşıyorum kendi sorduğum ve aldığım cevaplara olumlu ve gerçekçi bakamıyorum zihnim bunu engelliyor. Önceden engellemezdi ama şu sıralar engelliyor ve o kadar çabalamama rağmen bazı zamanlar hiç uğraşmamış eski halime dönüyorum ve bazı zamanlar ise o çabalayıp neticesini almış kişi oluyorum yani bir olumlu ruh haline bürünüyorum bir de olumsuz ruh haline ama fark ettim ki zihnimde şu şeyleri düşünüp yani farkında olarak düşünüp sonucunu bulup kendimi düşüncelerimde eğittikçe, zaman geçtikçe otomatik olarak zihnim bu şekilde düşünmeye başlıyor yani bilinçaltımda soru-cevap diyaloğuna devam ettikçe otomatik olarak farkında olmadan çabaladığım ve bulduğum nedenleri düzeltmişim gibi düşünüyorum yavaş yavaş ama dediğim gibi kimi zaman geliyor sanki hiç çabalamamışım gibi kimi zaman geliyor çabalayıp sonuca ulaşmışım gibi...

alin

Kayıtlı Üye
Sayın tevhid61, bahsettiğiniz durumlarda, sizin de fark ettiğiniz gibi bazı durumlar, yavaş yavaş değişim yerine doğru yerleşiyor. Diğer bahsettiğiniz, bazen yaşanan olumsuz durumlar da doğal sürecinde.

Gizli bir savaş deme sebebim de buydu, siz savaş değil de onu tatlı hallerle ikna süreci olarak görün. Kendinizle savaşı yoğun yaşarsanız, işiniz zorlaşacaktır, süresi uzayacaktır. Olumsuz hissettiğiniz dönemlerde, seyirci kalmayı başarıp, eski duygu durumlarınızın ,kontrolü ele almasına izin vermeden, sadece izleyin. İyice gözlemleyin neye direniyor, amacı ne? Mutlak ama mutlak bir kazanım iddiası vardır, onu gözlemleyip, öyle olmadığını ikna etmek için iyice dinlemeli, savaşmadan tüm niyetini çözmeli ve karşı tezinizi sabırla ve kararlı bir tavırla devam ettirmelisiniz.

Unutmayın, henüz bir kaç aydır bu uygulamayı yapıyorsunuz, en uzman işlemler bile aralıklı sürelerle devam ediyorken, siz ilerlediğiniz durumları daha çok göz önüne alıp, başarılarınıza odaklanın. Başarısız olduğunuzu söylediği anların sebeplerini öğrenip, izleyip, karşı tezinizi unutmadan yeniden yolunuza devam edin. Hiç bir şeyin de sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermeyin, yeter ki değişimin size olacak hayrından emin olmuş olun.

Sevgiyle...

elegant

Kayıtlı Üye
Merhaba, geçen yıl katıldığım bir kuantum çalışmasında kodları temizlemek için öğrendiğim çok güzel bir teknik var. Çocukken edindiğimiz kodu bulduğumuzda şimdiki halimiz onu bir hediye paketine koyarak küçüklüğüne hediye ediyor. Kodun küçüklüğümüzde kaldığına, o küçük çocuğa ait olduğuna, şimdi için geçerliliği olmadığına ve sahibine geri verdiğimize egomuzu ikna etmemize yarıyor. Yapılan çalışma sırasında sonuca ulaşamayıp paketi verememiştim çünkü inatçı küçük ben süslü paketi almaya çalışırken, şimdiki halim vermemek için diretip ağlamıştı. Seansı yarıda kestiler. Paketin içindekinin çocuksu hal ve tavırlarım (küçük bir çocuk olursam güvende olurum, herkes beni korur) olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama vermemeye çalışırken ben de küçüğüm bende kalacak şeklinde direttiğimi hatırlıyorum. Sanırım pakete girmesi gereken farklı bir şeydi. :))

alin

Kayıtlı Üye
Yöntem bilgisi için teşekkürler sayın elegant. İnanmayı ve imajinelerle vb. desteklemeyi sağladığı müddetçe, bu ve benzeri sayısız yöntem uygulayabiliriz.

Başka durumlar ve kodlarla ilgili deneme yaptınız mı bu yöntemle? Bahsi geçen kodunuzu temizlemek için başka yöntem denediniz mi? Aslında bir kod üzerinde çalışıp bıraktığımızda, farz edelim bu bir kaç kod olsun, bilinçaltına referans olabilir. Her başarısız sonuç, biz böyle iyiyiz demeye yer açar ve yeni temizleme işlemlerinde daha da direnç gösterebilir. Ya da tam aksine temizlenebilen kod, yeni temizliklere de daha kolaylık sağlar.

Aslında direten bilinç haliniz ise, ikna etmek daha kolay olmalıdır. Ulaşım yeri çok daha yakın. Ancak yine içten içe direten bilinçaltı olabilir çünkü paket onda kalsa da şimdiki halinize yansıyacağından, bu değişimi kayıp olarak görmektedir yine.

Önerim temizlenmeye çalışılan bir kodu, baskı yapmadan ama bırakmadan işleme tabi tutmaktır.

Sevgiyle...

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
İkna kabiliyetimin, kendime fayda etmediğini anlamamı sağlayan paylaşım. Umarım ihtiyacı olana ışık tutar..