Kristalleri kullanırken etkileri ne zaman görülmeye başlar? (Fotoğraflı)

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Karantina süreci nasıl geçiyor hepiniz için? :) Umarım herkesin keyfi yerindedir. Benim için karantina günlük işlerimden dolayı her zaman ertelediğim pratikleri yapmak için güzel bir fırsat oldu. Bu pratiklerden biri meditasyon diğeri ise imajinasyon çalışmaları, bir süredir aksatmadan yapıyorum ve çok mutluyum.

Psişik tarafımı ortaya çıkarmak için uğraşıyorum ve bunun için kristallerden yardım almanın iyi bir fikir olduğuna karar verdim. Araştırmalarım sonucu akatamit taşının üçüncü göz çakrası üzerinde etkili olduğunu öğrenince tereddütsüz hemen bir tane edindim. Azurit ile birleşik ve çok güzel görünüyor.

Merak ediyorum, kristali nasıl kullanmalıyım? imajinasyon çalışması yaparken üçüncü gözün olduğu bölgeye koydum bugün. Etkilerinin fark edilmesi için ne kadar zaman geçmesi gerekli? Fotoğrafını çektim merak edenler bakabilir :)

DSC_0015.JPG

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Merhabalar

oncelikle temel bölgeleri tekrarla başlayalım ;
bahsettiğiniz tas kristal grubu degil doğal kayactir. Kuvars grubu ve silis içeren taslar kristal yapıdadır.Bunlarin neredeyse hepsi su ile temizlenir. Pratik olarak sonu -iet veya -it ole biten, kalsit, dolomit, labrodonit,ve sizdeki taslar gibi
Taslar ise su ile temasında özelliğini yitiren,genellikle de metal alasimli kayaclardir. bu kayaçları toprağa gömerek veya en temizi hepsini dolunay ışığında (1 gun öncesi -dolunay günü-birgun sonrası olarak toplamda 3 gun ) bırakmalı ve arındırmalısınız. Yıldız tası , karnelian akık gibi taslar güneş ile ay tasi, selenit , kuvars grupları ise ay ile temizlenir. Dikkat edilecek nokta ay ışığı ile şarj ettiğiniz taşın güneş görmemesi ve güneş battıktan sonra çıkartılıp kullanılmasıdır.
Özellikle ajna çakra ile çalışacaksanız , dolunayı kullanın. Mayıs dolunayına bakın. Tasınız temizlendi diyelim, avuçlarınızda tutun ve ne icin çalışmasını istiyorsanız net cümle ile ona bunu kodlayın. ‘Ajna çakramı dengelememe yardımcı ol’.... gibi her kullanımda aynı cümleyi aynı şekilde söyleyin. Koca tası ille alnınıza koymaniza gerek yok. Bazen pürüzlü yüzeyler rahatsız eder. Kaslarinizdan iki parmak yukarıya gelecek bir hizada yattığınız yerin yankına koyup çalışın. Önemli olan dengelendiginizi düşünürken o pırıl pırıl renklerin 3. Gözünüze aktığını ve oradaki bulanıklığı süpürdüğü hayal etmektir.
Tavsiyem bu tasla degil lacivert veya mor bir pandul/sarkaç yahut çift uçlu kibarla çalışmaktır. çift Ucu sivri olan kristaller belirttiğiniz çalışmada enerjinin bir uçtan alış diğer uçtan verilişi icin idealdir. İnternette aratın şeklini bulursunuz çift uçlu kuvarsin.

etkiyi hemen görürsünüz aslında ama farketmemiş ne kadar zaman alır bilemem. 3. Göz ile çalışmayı hep görünmeyen boyut ve varlıkları algılamak olarak düşünürüz. Oysaki bu bize aslında sezgilerimize güvenmeyi , doğru hislere sahip olmayı , olaylar ve kişilerin görünmeyen yüzlerini algılamayı verir. Etkisini bu açılardan da düşünün.