Kötü ahlak tevbesi ile arınmak

Beylane

Kayıtlı Üye
KEFARETİ: önce kendi anne babasından helallik alması, çünkü karşı tarafa ettiği ve sövdüğü her vakit kendi anne babasıyla manen nikahlı arzusu kısmına geçer, onlara güzel bir söz ve teselli edinmedikçe kalplerini almadıkça küfürde kalır.
" Güzel bir söz ve (bir kusuru) bağışlama, peşinden onur kırıcı davranışlar getiren bir yardımdan daha hayırlıdır. Allah, zengindir (kimsenin yardımına ihtiyacı yoktur), halimdir (günahlarından dolayı insanların rızkını kesmez ve cezada mühlet verir)".
Bakara / 263
Hz. Peygamber (asm) buyurmuştur: “İsra ve miraca götürüldüğüm gece ateşten dallar üzerine asılı kimseler gördüm. Cebrail’e bunlar kim olduğunu sordum: “Bunlar dünyada anne ve babalarına küfredenlerdir.” dedi.
(Büyük Günahlar)
“Hz. Peygamber (asm): “Günahların en büyüğü bir kimsenin anne ve babasına lanet okumasıdır deyince ashap:
“Ya Resulullah! İnsan anne-babasına nasıl lanet okur? diye sordular. Hz. Peygamber (asm): “Başkasının babasına söver, o da onunkine söver. Anasına söver o da onun anasına söver.”
"Allah Resulü`ne (asm) bir adam beraberinde yaşlı biri olduğu halde geldi. Ona sordu: “Ey filan bu yanındaki adam kimdir?”
“Babam” deyince: “Onun önünde yürüme! Ondan önce oturma! Onu ismi ile çağırma! Ona sövdürme!` buyurdu." (Cem’ul Fevaid)
Anne-babaya lanet eden Peygamberimizin (asm) bedduasını üzerine alır.
---- KÜFÜR TEVBESİ -----
EÜZUBİLLAMİNEŞŞEYTANİRRACİM
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
EŞHEDÜ ENLA İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDÜ ENLE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULUHU (7) defa
ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED (33) defa
Allah'ım, Peygamberimiz aleyhisselatu Vesselam'ın ahlakından, edebinden, sadakatinden, sebatında sana olan muhabbetinden, seni tanımasından, sana yaptığı kulluktan ve ahir zamanın günahları ile Alude olmuş kalplerimize, Onun ahlakından bir Damla Su Ver Allah'ım, Sen nasıl rahmet yağmurlarını Damla Damla yeryüzüne indiriyor isen, bizlerin kalplerini de senin peygamberin aleyhisselatu Vesselam'ın ahlakından bugünlerde bir damlaya hasret ve imansızlıkla kuruyan kalpler ise Senin bir damla hidayetine muhtaç Ya Rabb'im Sen Bize rahmet et..Amin
Ey rabbim, ben ki kötü söz, cümle, düşünceler, davranışlar ile saygısız gaddar ve acımasız bir halde kullarına zarar vererek nefsine ve kendisine zulüm eden ve dahi başkalarınında bozulmalarına sebep olmaya başladım, sebep oldum ve bu şekilde başkalarının da günah kazanmalarına vesile oldum. Sözlerin en güzeli susmaktır, ben bütün konuşmalarımı edebi, ahlakı bozacak konularda tartışmalar, gülmeler, şımarıklık, küfürler, böbürlenme ve arkadan çekiştirmeler ile seni zikretmem için veridiğin zamanı, haram muhabbetlere gizli- açık şirk ve isyanlara harcayarak muhatabı olduğum, kullarının muhatabı olmayan kişiler hakkında, kendi fikir ve yargılarım ile hüküm vererek, onları eleştirerek, karşımdaki kullarının muhatabı olanlara karşı kin beslemesi, öfke duymasına, şehvet arzularına düşmesine sebep söz ve cümleler ile, verdiğin en kıymetli akıl ve kalp nimetini günahlara harcadım veya kullarını sayg-ı sevgi çerçevesi namına aşırı överek, yücelterek, onları baştacı yaparak, saygı- sevgi ve ahlak kuralları dışına çıkarak, yani sünnet'i seniyeyi terk ile bozulan tüm davranışlarımdan veya sünnet içerisindeki ahlak ve davranışlar ile başkalarının övgülerini kabul ederek, kibirlenmekten, güzel söz ve cümleler ile kullarını senin yolundan çelme düşüncesine girmekten, münafıklık kimliği altında sünnet'i seniyeyi kullanarak güzel davranış ve düşünceleri çıkar ve menfaatlerim için kullanmaktan, iyimser görünerek kullarını aldatmaktan, nezaket kanunları diyerek bayanlarla (ERKEKLERLE) aşırı muhabbet etmekten, onların saygınlıklarını kazanmak için tokalaşmaktan, aşırı muhabbet etmekten, güzel ahlakın esasları olan şartları gözardı etmekten, ahlakın temel esasları olan ihlas- samimiyet- fazilet -hamiyet- fedakarlık- rıza'i ilahiye- ahde vefa- sevab'ı uhrevi dairelerinin dışına çıkarak, dilimin ve bedenim seciyelerinde bozulmalara sebep oldum ve bu bozulmaları dahi kullarından bilerek kınamalarımda, aşağılamalarımda, iftira ve su'i izanlara devam ederek, yaşadığım ve yaşadığımız olay ve hadiselerde, biz kullarına emrettiğin ahlak kuralları dışına çıkarak, sünnet'i seniye çizgisinde ve dahi konularda haddi aşarak veya sünnet'i seniye kavramında oluşan ve bu ahir zamanda sünnet çizgilerinin parıltılarından gaflet ederek, sünnete aykırı ahlak dışı davranışlar segileyerek, ihlasın temel taşlarından ve verdiğin ömrümüzün her anında, ihtiyarı bulunduğumuz güzel, ılımlı hakkaniyetli davranışların dışına çıkarak toplum zedelenmelerine, gelmiş ve gelecek nesillerin kötü akıbetine zemin hazırlayan kötü davranışları yansıtarak geliş ve geleceklerin sapkınlığa meyyillerine ve bu davranış bozukluklarında sapmalarda istiğfara yönelmeyerek kullarının kötü davranışlarını yüzlerine vurup ayetlerinden gaflet ederek ve küfre düşerek, küfrün içerisinde küfrü normal görerek hakaret ve ithamlar ile kul haklarına girerek, azıtarak başkalarına da yardımcı olduğum, olduğumuz, olan, her türlü ahlakı bozan ve küfre düşüren, ihlasın zedelenmesine sebep ve vesile olduğum, oldukları, olan, olmuş, söylediğim, söyledikleri, söylenen, alışkanlık ve bağımlılık haline gelen tüm kötü huylardan, tüm kötü hasletlerden, ruh nimetinin ervah'ı habiseye dönmesine sebep ve vesile olduğumuz tüm hata ve günahlardan,
ben kendi adıma, soyum ve zürriyetimden olan- olmayan kan bağ,ı süt bağı düşen ve düşmeyenler, kendilerine ve başkalarına tüm küfre ve sapıklığa- sapkınlığa düşenler adına, ADEM A.S kıyamete kadar gelmiş, geçmiş, gelecek olan TÜM ÜMMET'İ MUHAMMED a,s adına binler kere binler,
TEVBE ETTİM ESTAĞFİRULLAH YA GAFFAR, YA SETTAR, YA TEVVAB
33/ 700 defa ARASI
ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED....