Koruyucu Çelenk (Kapı Süsü ) Uygulamasi

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yaz gündönümü kutlaması ve Temmuz dolunayı arası süreç kişisel haritamda calisma yapmamı destekleyen acılara sahip. Bu nedenle evime , kendime ve sevdiklerime birşeyler çalışmak istedim.

Oğlum minik bir bebek , ama bu ay kendi odasına geçip tek basına uyumaya alışması gerek. Biraz da guzel bir bebek , herkes dönup bakıyor yolda. Haliyle kem gözden korkar oldum. Bir de düşen göbek kordonunu gömmeye layık yer bulamadım :))))) sözüm ona çocuğun kordonu olmasını istediğin mesleğe ait kişinin evine/isine gömülür. Aşağıdaki uygulama edindiğim Bilgi ve tecrübelerle kendi geliştirdiğim bir calisma. Sadece üretim kısmını ve neyi ne icin kullandığımı paylaşacağım. Belki sizlere de fikir olur , guzel bir hediye olabilir. Boyutu küçültebilirsiniz böylece arabanın aynasına da asilabilir.?

Koruyucu çelenk

25 cm hazır çelenk (18-45 TL arası internette ebat ve malzemeye göre fiyatları var )

Bitkiler kurulacağından dökülmeyen / tozlasmayan yahutta en azından ip ile sardığımızda dağılmayan bitkilerden seçmelisiniz.

İgde; koruma icin
Defne ;gunes , kutsal koruma , tanrısal korunma
Zeytin ; güneşin özü , uzun yaşam , bereket
Servi ; uzun ömür
Mor ve sarı ölmez cicek ( çoban çantasıgil) ;sonsuzluk
Biberiye ; tanrıça koruması, saflık ve arınma
Lavanta ; tanrıça , korunma , psişik berraklık , temiz rüya kanali ( hemen hemen biberiyeyle aynı etkileri ancak bebeğim bazen ağlama kriziyle uyandığından kötü rüya gördüğünü tahmin ediyorum. )
Adaçayı ; nazar , ruhsal koruma , antiseptik
( yazarken tarçın eklemeyi unuttuğumu fark ettim bir köşesine bir cubuk tarçın koyalim gunes tanri temsili)
Meşe palamutları ; cernunos ?pan, ağaç kral , ormanın ruhu Ve bilgelik
İpekLi kırmızı ip - pentagramı bağlamak icin
Pentagramın dalları iğde
Meşe palamutuna pentagramı asmak icin milyoncudan alınan en miniğinden bir adet kanca
Çam ; huzur , güven , oğlum kış çocuğu olduğundan tanri sembolü , her dem yeşil kalsın diye tercih ettim.
Nane (yabani bir nane , buradakiler nane diyor cayı yapılıyor normal ev nanesinden farklı , mor cicekleri var uçlarında ) rahatlık, ferahlık versin hayatına.

İplerde kırmızıyı tercih etmem nazarı engelleyen renk oluşu. Döküleceğini düşündüğüm bitkileri yeşil kagit ip ile sararak sabitledim.

En altta sigir kemiği üzerinde futhark alfabesi ile oğlumun adı yazılı

Sol üstte denizde bulduğum muhtemelen testi kulbu olan formun üzerinde bindrune ile hazırladığım koruma sembolü var.

Sol altta yerde gökte ve tum alemlerde gözetilsin korunsun , vicdani hayati boyunca rehberi olsun diye heru/ horusun gözünü çizdim.

Siyah İpek minicik bir kumaşa göbek kordonu sarılacak ve pentagramın altından sarkıtılacak. Ana oğul sonsuz bağımız onu korusun diye. ( henüz kumaş alamadım, 5 temmuza dek vaktim var )

İcteki halkadaki yapma çiçekler lohusa tacimdaki çiçekler ?

Bu çelenk odasının dis kapısında olduğundan seçilen bitkiler doğrultusunda , negatif tum etkilerden , kişilerden ve türlü börtü böcekten ( malumu Ege Akdeniz kırsal kesim ) onu ve alanını koruyacak. Annesinden kuzusuna gündönümü hediyesi:)

Bitkileri değiştirdiğinizde farklı niyetler icin avuç içi boyutlarda bile çelenkler yapıp hediye edebilirsiniz. Bu sadece size fikir olsun istedim , benim Litha çalışmalarimdandi.

Sevgiler
)0(

DC15029E-B09F-44A0-9D10-F33B58D862FF.jpegE525AAB0-5111-47DF-AD0E-8DEDA6BA7891.jpeg79281E3C-0D98-4AE6-ADAB-C518C070EAFE.jpeg2C535446-329A-49D3-B4EE-A6AE1E913E74.jpeg