Korunma

reidikonto

Kayıtlı Üye
Her ne yaparsanız yapın mutlaka bir korunma duası okumanız gerektigini biliyorsunuz... Size muhteşem bir koruma sağlayan bu duayı paylaşmak istedim...

Bismillahi maşallah la yesiku hayre illallah
bismillahi maşallah la yesrifu sue illallah
bismillahi maşallah ma kane min niimetin fe minallah
bismillahi maşallah la havle vela kuvvete illa billah..

Bu duayı eger ciddi bir çalışma yapacaksanız 150 kere okunur... Ayrıca bir malın eşyanın korunması içinde 7 kere okuyabilirsiniz...

Kaynak: gizli ilimler.

yhkjh

Kayıtlı Üye
Buyu yAptiktan sonra okunurmu korunmak amaciylA

Mithra

Kayıtlı Üye
Yapılan çalışmanın tedbirleri bilinir, ona göre hareket edilir.

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
ben o tür kaynaklarda geçen bilgilere fazla güvenilmemesi gerektiği kanaatindeyim. kaynak gizli ilimler ama gizli ilimlerin kaynağı neresi işte burası muğlak? duanın içeriği güzel olabilir ama havassının ne tür etkilerinin olduğu konusu tartışılır.

benim acizane tavsiye edeceğim dualar en azından tabiin tabakasına kadar ulaşabilen rivayetlerdir.

1-) 7 ayet-el kürsi (bunu herke biliyor zaten)

2-) 3 ihlas, 3 felak, 3 nas, (resulullah efendimizin korunma için sabah akşam okuyarak vücudunu mesh ettiği ve ümmetine de tavsiye ettiği sahih bir rivayettir.)

3-) 5 ayetler (gene efendimizin bütün savaşlarda okuduğu bir tertiptir, osmanlı ecdadımız da padişah kaftanlarına kadar işlemişlerdir, geçmiş zamanda yaşamış bir çok müslüman hükümdar bu ayetlerin koruması ve bereketiyle muzafferiyetler kazanmışlar, şeytanilere karşı çok büyük koruma olduğu bir çok havas, tasavvuf ve zahir alimlerince ifade ediliyor)

4-) 7 ayetler (kaab-ül ahbar hazretleri bunu okuyan bir kişi için gök yarılsa yere inse gene bişey olmaz diyor)

5-) 33 ayetler (benim en çok okuyup kendimi korumaya almaya çalıştığım tertiplerden biridir, içinde ayetel kürsi, bakara suresinin başı, amenerrasulu, saffat suresinden bir kısım ve cin suresinin sonu gibi yerler var yaklaşık 3 sayfa kadar müthiş bir koruma, 2 kitabda bu tertibi gördüm reklam olması yasaktır belki o yüzden isim vermiyecem, arayan bulur, birinde bunun hadislerde geçtiği yazıyor, diğerinde de selef döneminde yaşamış birisinden ve geçmiş meşayıhtan rivayet ediliyor.)

6-) ifritleri yakan dua (bu da resulullah efendimizin miraca esnasında kuduse giderken kendisine saldıran ifrit ordularını cibril aleyhisselamın öğretmesiyle okuyup helak olmalarını sağlayan duadır, bazı yasin kitaplarında gördüm ilgilenenler araştırıp bulabilirler.)

bunlardan gayrı şuan aklıma gelmeyen daha çok koruma duaları var ama benim kriterim kaynakların efendimiz, sahabe ve tabiin tabakasına dayanması olduğu için bu konuda en sağlam gördüklerimi yazdım, hepsi bu kadar değil tabiki aynı kriterleri karşılayan daha fazla dua var ama şimdilik bu kadarla yetinmek istiyorum, inşallah ilgilenenler en iyi şekilde istifa ederler....