Korkunun Adını Korkak Koyun

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Korku, insanların karşılaştıkları istenmeyen ve ani etkilere karşı verdikleri tepkilerdir.Korkmak tamamen insanın yapısıyla bağlantılı olduğu gibi psikolojik bir davranıştır.İnsan korkuları bazen kendi içinde oluşturur.Kendisine gelecek bir sıkıntı veya hiç bilmediği bir canlı veya olumsuz bir etkiden zarar göreceğini düşünerek ve endişe ve şüpheler o insanı korkuya sürükler.Bir insanın çok korktuğu bir etkiden,başka bir insan korkmayabilir.Ayrıca korkunun kime ne şekilde etki ettiği ve kimine göre korkulan şeyin ne kadar korkutucu olduğudur.İnsanların bir korkutucu olaya karşı algılama yönü önemli rol oynamaktadır.Genellikle insanlar düşünce ve hayel ile korkuya daha çok yaklaşırlar.Korkuyu yenmek insanın iradesi ile alakalı olduğu gibi kendi içindeki düşünme veya algılamalarını kontrol altına alarak vereceği tepki korkmamak adına çok önemlidir.Kendinizi güçlü ve pozitif hissetmeniz enerjinizin yükselmesine sebeb olmaktadır.Korkularınızı yenmenin en etkili yollarından biride sizin kendi iradenizdir.Sizi korkutan şey nedir?bir varlık mı?veya başka bir şey mi?Peki bu durum sizin için ne kadar ciddi?veya sizin ondan korkmanızmı gerekiyor?Karşınıza çıkan bir şeklin veya bir cismin sizi sıkıntıyamı sokması?Hayır,siz iradenizi güçlendirip ben hiç birşeyden korkmuyorum ve hiçbir şeyi korkutucu bulmuyorum sözünü ruhen ve bedenen benimsemelisiniz.
Ayrıca her türlü şerden ALLAH' a sığınmalısınız.Her derde deva,şifa kaynağı ve Hidayet rehberi
Kuranı Kerimi okumalısınız.Ama eksiksiz ve yanlış olmadan okumalısınız.İşte o zaman bakın bakalım kim daha korkak.Korkumu? senmi?Bir konuda yine bahsettiğim gibi İşte o zaman korkunun tadını bir de korku tatsın ve korkunun adını da korkak koyun.
Korkmakmı?korkmamakmı?Seçiminiz korkmamak ise korkunuzu yenmek için anlatılan tavsiyelere uymanızı öneririm.

En büyük pehlivan,nefsini,şeytanı ve korkuyu yenen pehlivandır.

Maksimilyanus...