Korkmaktan Korkmak "Fobofobi"

PUNKY

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
409
Tepkime puanı
26
Bilinmeyen bir şeylerin olduğunu bilmek insana korku vermektedir. Lakin insana bilinmeyen bir şeyin olmadığını ve bildiklerinin "her şey" olduğunu söylerseniz korkularını bastırabilir misiniz? Bu mümkün mü?


tfgrkx4.jpg


Bilinmeyenden korkan insanoğlu bilerek korkusunu yendi yıllardır. Bir fareye onu öldürmeyecek kadar zehir katılmış bir peyniri verdiğinizde ve fare onu yediğinde tadı alacak, bir daha o bölgeye uğramayacaktır. Fakat insanoğlu korktuğu şeylere çomak sokmaya daha küçüklüğünden beri başlamıştır. Çomağı bırakıp kaçsa bile ertesi gün yine başına gelerek merakını gidermeye çalışacaktır.
Böyle olmasaydı bu kadar gelişme sağlanamazdı. Bazen dem vuruyoruz "hayvanlar bile pistten kışttan anlıyor ama insanlar laftan anlamıyor git denince gitmiyor, elleme denince bile elliyor" diyoruz. Bu böyle olmadığı zaman nasıl o insan gelişebilirdi?
En çok korkulan şeyler arasında karanlık ve nerden geldiği belli olmayan sesler vardır, buna rağmen karanlığı seven de vardır, nerden geldiği belli olmayan seslerle ruhunu dinlendiren de.
Her şeyden korkabiliriz; yeter ki o "şey" bizimle uygun zaman ve yerde karşılaşsın.
 

[XTR] Similar Threads

Cevaplar
3
Görüntüleme
229
chillroad
C
Cevaplar
12
Görüntüleme
785
Üye silindi 62179
Ü
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
472
Üye silindi 56746
Ü
Üst