Kölelikten Nasıl Kurtulabilirim ?

romeo713

Kayıtlı Üye
aslında nerden başlasam bilmiyorum ama şu şekilde anlatmak daha iyi olur heralde : bu başlığın sahibi
hayata çok geç kalmış adamdır. bir şeylerin sahibi olana kadar bekar kalmayi isteyen adamdır.işsiz olmasının sorumlusu babadır.maddi,manevi ogluna destek vermemiştir. ilgi gostermeyen,dinlemeyen, yaptıgı hıcbir işi begenmeyip oglunun bütün şevkini kırmıştır. oglunu bos adam yapmıstır. gurur duymalıdır.
iyi kötü hayatta kalmak adına bir yerden başlaması gereken insandır. akıl sağlığını korumak adına sosyal medya ve çevredeki rahatsız edici insanlardan uzak durmakta fayda var. bu insanlar sizin hayat enerjinizi emmek için ellerinden geleni yapan tiplerdir. başarılarınızı küçümser ve başka kişilerle kıyas yaparak sizi demoralize ederler.

bu ülke de fakirsen kölesin , asgari ücretliysen kölesin , evin yoksa yine kölesin yani her halükarda kölesin ben dahil nüfusun yüzde 75 i bu vaziyette çünkü...
eğer bu şartlara uyuyorsan değersizsindir , güçsüz çirkin ve her zaman haksızsındır...bütün belalar seni bulur...hakkını bile sessizce istersin...
kaybolup gidersin bilinmeyenlerin içinde kimsenin ruhu dahi duymaz....

sabahın köründe gün ışığı doğmadan kalkıp buz gibi soğukta otobüs beklersin diğer kölelerle beraber , otobüs gelince toplama kampında ki hapislerdeki köleleri alır gibi toplar herkesi çalışma kampına götürür ve gecenin karanlığında tekrar geri getirir.....

iste ben bu kölelikten kurtulup zengin olmak ve özgürlüğümü satın almak istiyorum bunun için ne gerekiyorsa yaparım büyü cin ifrit seytan ne varsa hazırım.....yardım edebiecek var mı ?

İbisu

Kayıtlı Üye
Her şeyde başkasını suçlamayı bırakmayı deneyebilirsiniz :)
katılıyorum yazılan şey ne kadar basit görünse de gizliden yapmış olabileceklerinizi de düşünün
manevi zenginliği öneririm size burada bunu bulabilirsiniz daha çok ilim ve manevi zenginlik maddi zenginlikten daha iyi ama bu maddi zenginliğe ihtiyaç olmadığı anlamına gelmiyor hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya yarın ölecekmiş gibi ahirete çalışın denmiştir

Ü

Üye silindi 58480

5739c2f3f6f1358d143338fbcc6678b0.jpg

star53

Kayıtlı Üye
Senin bir benzerin benim. Etrafımdan destek gören biri değilim annem ve ablam dışında. Herkes bana adam olamayacağımdan, istediğim işi yapacak kapasitem olmadığından, bir fabrikada veya devlette iş bulup işime liyakat etmemden falan bahsediyor. Peki bunlar doğru mu? Ben bunu kabul ediyor muyum? Bir çoğunun bıraktığım üniversite üzerine başka bir üniversite kazanıp kendi başıma okuduğumdan haberi yok. Bir şekilde web tasarım mezunu olduğumu duyan da bu meslekten bir şey olmaz diyor. Ne olduğunu bilip bilmediklerini sorduğumda hiçbir fikir belirtemiyorlar. Buraya kadar kimse bana destek olmadı. Ne istediğimi kimse sormadı. Şimdi de birisi karıştığında kendime bakacak parayı bulabildiğimi, bir hedefim olduğunu söyleyip tersliyorum. Ve bu çok iyi bir şey çünkü insanlar böyle yapınca normalde kullanmadıkları "merak" duygusunu harekete geçirip bunun ne olduğunu araştırıyorlar. Sonrasında da "bir bildiği vardır" diyorlar. Aynı şekilde işimle alakalı kaynakları kullanabilmek için ingilizceyi sadece interneti kullanarak öğrendim. Matematiği çevrimiçi bir platformdan öğrendim ve öğreniyorum. Belki senin kadar yaşım yoktur ama bunları yapmaya karar "verebildiğimde" sadece 21 yaşındaydım. O gün farklı bir şey olmadı. Sadece düşünce biçimim biraz değişti. "Köşeye sıkıştım, intihar mı etmeliyim?" gibisinden şeyler de düşünebilirdim ama ben işimde de kullandığım algoritma mantığımı çalıştırdım."Eğer gerçekten şu an dipteysem korkacak bir şey yok her şeyimi riske edebilirim" dedim ve gerçekten olmak istediğim şeylerin peşine düştüm.Bunu yaparken kendime ve anneme bakmak için fabrikada da çalıştım. Akşam dönüp yorgun argın yapmak istediğim projelerime de.Bu bir ömür devam edecek. Şu an geçerli bir programlama dili kullanıyorsam ilerde daha farklı bir dile geçmeyeceğim anlamına gelmiyor bu. Gördün mü bak zaman geçtikçe kullanılan programlama dilleri bile değişiyor. Sen neden kendini tekrar toplayıp değişmiyorsun? Buraya kadar okumayı bırakmadıysan sende umut ışığı var demektir. O yüzden o kırık güvenini bir kenara atıp şimdiden kendine bir "akış diyagramı" çizmeye başla. İşin içinden nasıl çıkacağınla ilgili strateji geliştir. Bir yol olmuyorsa bin yol bul. Hedefe gidene kadar da kendinden şüphe etmeyi bırak. Beynini neye programlarsan ona ulaşırsın. Bunda şüpheye yer yoktur. Umarım bu yazı kafanda bir hedef veya harita oluşturmuştur.

Ü

Üye silindi 58480

Zenginligi ana etken unsur olarak benimseyen kisi zengin olunca bosluga duser. Zaten zengin olamaz da. Surunur.

Ama onu bir degisken olarak benimseyen, parayi konvert etmek icin bir enerji akiskanligi olarak goren kisi aslinda zenginligin bir enstruman oldugunu anlar. Para kazanma kapilari ona tilsimliymis gibi acilir.

Ayette zengin olmanin nasil istenmesi gerektigini en zengin peygamber olan Hz. Suleyman kendi kendine soyle itiraf ediyor :

Ben mulk sevgisini Rabbimi zikretmekten dolayi tercih ettim (ayet)

Yani bilinc alti para haritanizda zenginligin nasil kodlanmis oldugu aslinda sizin hayatiniz boyunca para ile olan iliskinizi belirler.
Parayi bir arac olarak yani ara degisken olarak benikseyebilirseniz para size gelir. Ama onu ana etken unsur olarak gorurseniz bu tanrisallik alaniniza sirk kosma olur ve siz muhurlenirsiniz.

Ü

Üye silindi 58480

Andolsun sukrederseniz arttiririm/Ayet

Allah neyi arttiracagindan bahsetmeyerek, neye sukrederseniz onun artisa gececeginin sinyalini vermistir.
Ilmine sukredenin ilmi artar. Malina sukredeni mali artar. Sagligina sukredenin sagligi artar.

Kisacasi sukretmek, nankorluk denen bilinc alti isyanlarini, ve bunlarin getirecegi herturlu blokaji ve kitlik bilincini kutsal bir bilinc ile bastirarak, neye fokuslanirsaniz onun artma potansiyeline bir enerji dokunusudur.

Konuyu acan arkadas isyan bilincinde oldugu icin onun ic gozlemcisi ona daha cok isyan edecegi perspektifler verecektir. Gerekirse isigi kiracak, ters acileri gosterecek, hayirlardan konusulurken bilincini bloklayacaktir ama ona saf bir isyan bilincini surekli dayatacaktir. Kozmos boyle calisir, kimse kusura bakmasin, direnirseniz perisan olursunuz.

Demre

Kayıtlı Üye
Bence sizin derdiniz zengin olmak falan da degil, sizi hor gören insanların karşışına güclenmis olarak çıkıp, kendinizi ispatlayarak, onlardan intikam alma hırsı.. Yazık.. Keşke kendinizin ne kadar eşsiz, kıymetli oldugunu görebilseydiniz ve sevilmeye layık yegane varlığın, içinizdeki masum cocuk oldugunun.. Hayat kısa, neden başkalarina begendirmek icin kendini bu kadar hirpaliyorsun? Yaşamdan keyif almaya bak, kimsenin o kadar da umurunda degilsin emin ol. Zenginlik dedigin parayla olmaz vallahi hem billahi.. Cigerlerine iyot kokusu cekebilme özgürlüğün varsa, saglikliysan, sevdigin şarkiyi mırıldanabiliyorsan mesela, senden zengini yok.Ruhunu şeytana satmaya degmez hiç bir servet, bir diş agrisindan kurtulma karsiliginda feda edilir gun gelir..

Demre

Kayıtlı Üye
Yazı rengi yanlıslikla mor olmuş. Üyelerden özür diliyorum, gercekten çok kötü görünüyor.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Maddi manevi aile desteğinden mahrum olupta üstüne birde İstanbul gibi mega şehirde yaşıyorsanız bu gibi hislere kapılmanız ya da bunalıma girmeniz işten (bile) değil.

Şöyle izah edeyim. Sizin gibi ya da daha kötü şartlarda oldugu halde mutlu huzurlu olanlarda var. Bunları düşünecek olursak sorunun zenginlikte degil, tamamiyle kafanızda olup bittiğini kolaylıkla farkedeceksinizdir.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Fight Club eserinden birkaç alıntı bırakmak istiyorum:
"Mobilya satın alırsınız. Kendinize dersiniz ki, bu hayatım boyunca ihtiyaç duyacağım son kanepe…Sonra hayalinizdeki yatak. Sonra aradığınız tabak takımı. Sonra o güzel yuvanıza kısılıp kalırsınız. Bir zaman sahip olduğunuz şeyler artık sizin sahibiniz olur"

"Hiçbir şey durağan değil. Mona Lisa bile dağılıyor. Her şey parçalanıp dağılıyor!

Ve son olarak... Gerçek özgürlük bir şeylere sahip olmak mıdır (Bir nevi bir şeylere bağlanmak), yoksa
hiçbir şeye bağlı kalmamak mı? Mesela ben çok zengin olsaydım yine de bir ev satın almaz, bir ev kiralardım, böylelikle canım istediği zaman oradan ayrılabilirdim.

Enogh

Kayıtlı Üye
İki kitap tavsiye etmek isterim.
İlki; insan ne ile yaşar.
İkincisi; ömer hayyamdan rubailer.

Ben de hayatımın kritik bir noktasında olduğumu biliyorum hissediyorum. Bu kitaplar bana yardımcı olmuştu içimi hafifletmekte sanada olur umarım. Son kere seni cidden anlayan insanlardan güç al ben çok yer gezip yaşamış biri olarak sadece böyle 2 kişi buldum. Cidden bulması zordur ama varsa çevrende şanslısın. Emin ol içinin karışıklığını onlarla toplayabilirsin. Sevgilerle.(bolca saçmala boş yap yeni müzikler keşfet, telefonu sesize alıp hiç bilmediğin biyerlere git bunlar bana çok çok iyi gelmişti)

berksurucu

Banlı Kullanıcı
aslında nerden başlasam bilmiyorum ama şu şekilde anlatmak daha iyi olur heralde : bu başlığın sahibi
hayata çok geç kalmış adamdır. bir şeylerin sahibi olana kadar bekar kalmayi isteyen adamdır.işsiz olmasının sorumlusu babadır.maddi,manevi ogluna destek vermemiştir. ilgi gostermeyen,dinlemeyen, yaptıgı hıcbir işi begenmeyip oglunun bütün şevkini kırmıştır. oglunu bos adam yapmıstır. gurur duymalıdır.
iyi kötü hayatta kalmak adına bir yerden başlaması gereken insandır. akıl sağlığını korumak adına sosyal medya ve çevredeki rahatsız edici insanlardan uzak durmakta fayda var. bu insanlar sizin hayat enerjinizi emmek için ellerinden geleni yapan tiplerdir. başarılarınızı küçümser ve başka kişilerle kıyas yaparak sizi demoralize ederler.

bu ülke de fakirsen kölesin , asgari ücretliysen kölesin , evin yoksa yine kölesin yani her halükarda kölesin ben dahil nüfusun yüzde 75 i bu vaziyette çünkü...
eğer bu şartlara uyuyorsan değersizsindir , güçsüz çirkin ve her zaman haksızsındır...bütün belalar seni bulur...hakkını bile sessizce istersin...
kaybolup gidersin bilinmeyenlerin içinde kimsenin ruhu dahi duymaz....

sabahın köründe gün ışığı doğmadan kalkıp buz gibi soğukta otobüs beklersin diğer kölelerle beraber , otobüs gelince toplama kampında ki hapislerdeki köleleri alır gibi toplar herkesi çalışma kampına götürür ve gecenin karanlığında tekrar geri getirir.....

iste ben bu kölelikten kurtulup zengin olmak ve özgürlüğümü satın almak istiyorum bunun için ne gerekiyorsa yaparım büyü cin ifrit seytan ne varsa hazırım.....yardım edebiecek var mı ?

eğer sihirli bir değnek olsaydı... ve sana şu anda istediğin para verilseydi... çok değil 1 yıl içerisinde şu anki psikolojine geri döncektin... özgürlük ve zenginlik insanın içinde olup biter...

zamanında parasız kalmış, şimdi maddi özgürlüğü olan biri olarak söylüyorum...