Kolektif bilinçaltına bağlanmak?

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Carl G. Jung tarafından ortaya atılmıştır.Tüm insanlığın anılarından oluşan ortak bir düşünce havuzu diyebiliriz.Tüm insanlığın deneyimlerini kapsar. Bazı arketipler vardır mesela yılan arketipi yılanla doğrudan negatif bir tecrübemiz olmasa da yılandan korkar ya da tiksiniriz bunun gibi örnekler çoğalabilir tanrı arketipi, anne baba arketipi şeklinde, Aynı şekilde uykuya dalmak üzereyken düşme hissi yaşarız bunu da kolektif bilinçaltı ile açıklıyorlar.

Soruya gelecek olursak kolektif bilinçaltına rüyalar yoluyla bağlanılabilir mi?

İskandinav mitiyle hiç ilgilenmeme rağmen rüyamda Odin'i görmeye başladım sık sık. Odin'i çok net göremiyordum ama sanki bir perdenin arkasından izliyor gibiydim ve bu rüyalara bir türlü anlam veremedim. Bu rüyayı sanırım 4 sene önce gördüm hala bütün detaylarıyla hatırlıyorum. Siyah bir atın üzerindeydim ve at uçuyordu devasa bir attı aynı şekilde uçarken atın kaslarını görebiliyordum çok güçlüydü daha sonra yere inerken bir detay dikkatimi çekti atın 8 tane bacağı vardı ve ben kendimi göremiyordum ama elimde parşömenler Athena Parthenos tapınağına inmiştik ve çok telaşlıydım. Tabi ki bu tapınağı daha sonra Athenayı araştırırken öğrendim ve rüyamdaki tapınak olduğunu anladım. Daha sonraki günlerde bir arkadaşım rüyasında beni kendini bir tapınakta koştururken gördüğünü söyledi üzerinde durmadım tabi bu rüyalar geçen sene sıklaştı.
Bir keresinde bir kaç savaşçı kadın gördüm ve bana artık gerçeği bilmem gerektiğini söylediler ama uyandığımda rüyamı net bir şekilde hatırlayamadım. Yine bir gün bir klip izlerken tüylerim diken diken oldu klipte valkyrielerden bahsediyordu tabi ki hemen google sordum. Karşıma 8 bacaklı atın üzerinde bir valkyrie çıktı. At tam olarak rüyamda gördüğüm attı daha sonra o atın Odin'in atı sleipnir olduğunu öğrendim. Pegasus' u biliyordum ama 8 bacaklı at daha önce hiç karşılaşmamıştım.Daha sonra rüyamı bir pagan'a anlattım ve atalarımın bana bir mesaj vermekte olduğunu söyledi. Yine bir kişisel gelişim uzmanı da Athenayla bir bağlantım olduğunu söylemişti devamlı baykuş görüyordum ve duyuyordum. Yine bir gün düşünürken aslında bu rüyaların hiç birinin özel olmadığı fikrine kapıldım bir şekilde kolektif bilinçaltına bağlanmıştım.

Siz ne düşünüyorsunuz rüyalarla kolektif bilinçaltına bağlanmak mümkün müdür?
images.jpgBu da Sleipnir olur Odin'in atı

Son düzenleme:

makssenberg

Kayıtlı Üye
Carl G. Jung tarafından ortaya atılmıştır.Tüm insanlığın anılarından oluşan ortak bir düşünce havuzu diyebiliriz.Tüm insanlığın deneyimlerini kapsar. Bazı arketipler vardır mesela yılan arketipi yılanla doğrudan negatif bir tecrübemiz olmasa da yılandan korkar ya da tiksiniriz bunun gibi örnekler çoğalabilir tanrı arketipi, anne baba arketipi şeklinde, Aynı şekilde uykuya dalmak üzereyken düşme hissi yaşarız bunu da kolektif bilinçaltı ile açıklıyorlar.
Uykuda düşme hissi konusu bildiğim kadarıyla henüz teori aşamasında olsa da yılanların türümüzü doğrudan şekillendirdiğini kesin olarak biliyoruz. Bir evrimsel biyolog ağaçlarda yaşayan atalarımızın yılanlara maruz kalacakları için kamufle olan yılanları arkaplandan ayırt etmeye daha meyilli oldukları teorisini ortaya atıyor ve bu test ediliyor, gerçekten de yakın kökeni o tür ormanlar olan insanların diğer insanlardan farklı olarak, göze ulaşan örüntülerden yılanları net şekilde ayırt ettiği görülüyor ve teori doğrulanmış oluyor.

Ü

Üye silindi 58480

Siz ne düşünüyorsunuz rüyalarla kolektif bilinçaltına bağlanmak mümkün müdür?

Mümkün olmasına mümkündür de, bağlanınca ne olacak bağlanmayınca ne olacak?

Neticede kolektif bilinç altı iyi ya da kötü değil, anlamlı ya da anlamsız da değil. Bir kodlar bütünü sadece. Elini bir çuvala daldırmak gibidir. Akrep te yakalarsın, şeker de çıkar.

Oradan anlamlı bir bütünlük çekebileceğin gibi, saptıran, kuşkuya ve bilișsel boşluğa iten kodları da çekebilirsin.

Kolektif bilinç altına girince seni olduğun gibi muhafaza edebilecek asıl kodlar senin kendi bilinç altında sana özel verilmiş zaten.

Kendini kolektif bilinç altının önemli bir uzantısı ve kozmik Block chain bilinç zincirinin bir garanti taşıyıcı halkası olarak bilmen yeter de artar bile. (Neticede hepimizde ayrı ayrı ruhlar yok, tek bir ruh var ve hepimizi kuşatmış durumda. Ben senim, sen de bensin)

Yoksa toteme ve kumar oynamaya girer. Yani riskli alanda kolay kayıplar verebilirsin. Bilinemeyen yerlere uzanmaya çalışırken dikkat etmek gerek. Kişi kendi ile uyumlu olan enerjiyi çekeceği için arınık halde olmalıdır kozmosun hertürlü haline karşı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Mümkün olmasına mümkündür de, bağlanınca ne olacak bağlanmayınca ne olacak?

Neticede kolektif bilinç altı iyi ya da kötü değil, anlamlı ya da anlamsız da değil. Bir kodlar bütünü sadece. Elini bir çuvala daldırmak gibidir. Akrep te yakalarsın, şeker de çıkar.

Oradan anlamlı bir bütünlük çekebileceğin gibi, saptıran, kuşkuya ve bilișsel boşluğa iten kodları da çekebilirsin.

Kolektif bilinç altına girince seni olduğun gibi muhafaza edebilecek asıl kodlar senin kendi bilinç altında sana özel verilmiş zaten.

Kendini kolektif bilinç altının önemli bir uzantısı ve kozmik Block chain bilinç zincirinin bir garanti taşıyıcı halkası olarak bilmen yeter de artar bile. (Neticede hepimizde ayrı ayrı ruhlar yok, tek bir ruh var ve hepimizi kuşatmış durumda. Ben senim, sen de bensin)

Yoksa toteme ve kumar oynamaya girer. Yani riskli alanda kolay kayıplar verebilirsin. Bilinemeyen yerlere uzanmaya çalışırken dikkat etmek gerek. Kişi kendi ile uyumlu olan enerjiyi çekeceği için arınık halde olmalıdır kozmosun hertürlü haline karşı.
Öncelikle teşekkür ederim düşüncelerinizi belirttiğiniz için. Ben de zaten kolektif bilince gireyim demedim ve hepimizin bağlı olduğunu da biliyorum sizin düşüncelerinizi merak ettim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Zaten hepimiz o Kollektifi icinde olduğumuzdan bağlıyız. Onun bir parçasıyız. Önemli olan oradan gelen karmik deneyimleri ayıklayabilmek ve blokajları açmak. Rüyanız kısmına değinmeyeceğim , sorunuza cevap vermiş olayım. Hem atalarımızdan hem de şuanki yaşadığımız topluluklardan birikimlerimiz zaten ortak alan oluşturuyor ve istemesek te deneyimliyoruz. Atalar kısmında DNA kodları ile gelen aktarımlar da cabası

karatay

Kayıtlı Üye
Fiziki bedenimizin bunu kaldırabileceğini sanmıyorum. Donanım yetersizliğinden algılamak mümkün olmasa gerek. Bunun haricinde kendi varlığımızın kolektif bilincine ulaşmak yeterdi, artardı bile☺️