Kitap Tanıtımı: Nefes Teknikleri (Nefesin Sihirli Gücü) – Mustafa Kartal

Elfangel

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5246

ISBN: 978-975-322-466-6
Sistem Yayıncılık
287 Sayfa

Bu hafta Nefes Teknikleri ile ilgili sayısı çok olmayan kitaplardan birinden bahsedeceğiz.

“İyi bir nefesin karşılığı olabilecek hiçbir vitamin, ilaç ya da yiyecek yoktur” sözüyle kitabına başlayan Mustafa Kartal, bütün yönleriyle yaşamak için yapmak zorunda olduğumuz bir eylemi bütün yönleriyle incelemeye çalışmış.

Kitap 11 bölümden oluşuyor. İlk bölümlerde daha çok nefes sistemi ve doğru nefes alma konuları üzerinde durulmuş. Doğru nefes almanın kazançlarından bahsedilmiş. Diyaframın öneminden bahsedilmiş ve diyafram üzerine bazı nefes egzersizleri verilmiş.

İleriki bölümlerde zihin nefes ilişkisinden bahsedilmiş. Nefesin zihin ve beden arasnda bir köprü olduğunu ve nefes teknikleri kullanarak düşüncelerin değiştirilebileceği ve duygu kontrolünün sağlanabileceği belirtilmiş.

Zayıflamaktan tutun da, iyileştirmek, alışkanlıkları değiştirmek, transa geçmek, astral projeksiyon için nefes teknikleri önerilmiş.

Tekniklerinin bazıları sitemizde de paylaşılmış olan Mustafa Kartal’ın kitabı nefes konusunda bir çok soruya cevap bulabileceğiniz bir kitap. Uygulama yaparsanız değişim yaratabilecek teknikler kitapta bol miktarda bulunuyor.

aşk1

Banlı Kullanıcı
sanırım kitabı okudunuz beğendiniz bizimle paylaştınız.
okuyabilseydim iyidi.
biride bana şöyle kitaplar hediye etmez ki :( iflas ettim başka kitap alamıyorum ders kitaplarım sağolsun.
sosyal mesajda vermeliyim çok dertliyim çok.
lütfen elinizdeki kitaplarla evde kütüphane yapmayalım en yakın kütüphaneye verelim herkes kullasın :(

Elfangel

Kayıtlı Üye
Evet evimdeki kitaplardan biriydi. Bazı kitapları bağışlarım. Ancak bazıları başucu kitabı niteliğinde olduğu için kütüphanemde yer alıyor. Romanları genellikle lise kütüphanelerine bağışlıyorum. Ama itiraf edeyim bazılarını veremiyorum :)

Kitap değişimi yapılan yerler var bazı şehirlerde. Bir çeşit kütüphane gibi. Buralardan yararlanabilirsiniz.

Çok yanında olmasam da ekitaplar da var. Ben kitap kokusunu severim. Elimde olmasını tercih ederim.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Sağolun ama işte küçük şehirlerde maalesef imkanlar nerdeyse yok denilcek durumda :( burası kütüphane olamaz diyorsun okadar kötü.
Evet insan veremiyor bazı şeyleri ama arada bir beğendiğimiz çok faydalı olduğunu düşündüğümüz kitaptan bir tane daha alıp (durumumuz uygunsa) kütüphaneye verebiliriz birçok kişinin o kitabı kullanmasını sağlamış olucaktır bunu yapan kişi. ne kadar kütüphanede aradığımız kitaba ulaşabilirsek onu kullanıp başka kitaplara bütçe ayırmamız mümkün olabilir.Ve öğrenci iseniz sadece ders kitaplarınızı ya da ödeve yönelik kitaplara para ayırabiliyorsunuz. ve kütüphanelerimiz çok kısıtlı hatta çoğunluğu yetersiz. evet kütüphaneyi kapatmasalar o kokuyla uyulurda mis mis kitap kokusu :p birde hergün gece yarısına kadar açık olsa şu kütüphaneler diyorum ya kütüphanelerimizi yetersiz eksik :p sessiz yerelerede kütüphaneleri inşa etmiyorlar :p böyle uzar bu sustum kitap bağışlayalım :p