Kitap okuma yarışması kazanma

Atiha

Banlı Kullanıcı
Selamlar bir kitap okuma yarışması var kitap okuyunca sınava girilecek aklıma kalması için ne yapmamı önerirsiniz gerçekten bunu kazanmam lazım hayatımı değiştirebilir bu tamamen lütfen bana yardımda bulunun minnettar olurum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
4951E621-32C1-4E4F-8C7E-0457967735AE.jpeg

Bileğinize çizerek çalışınız sınav zamanı yarışmada da çözebilirsiniz. 1 haftadan uzun kullanmayınız ama önce göre bileğinize çiziniz

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Okuduğunuz kitabı gece yatarken yastığın altına koyun. Uykuya dalarken kitapta okuduklarınızı düşünün.

Fehu

Kayıtlı Üye
Ben bu konuda maji, rituel veya rune bilmiyorum ama beyninizin gücünün farkına varmaniz ve kendinize güvenmeniz ogrenme/hatırlama süreçlerini sizin için kolaylaştırır.
Kısacık anlatmak gerekirse 3 bellek sürecinden geçiyoruz
Duyusal bellek> kısa süreli bellek> uzun süreli bellek
Duyu organlarından gelen uyaricilari dikkat sayesinde kısa süreli belleğe aktarırsınız ama burada sonsuza kadar kalmaz. Siz bu uyaricilari (bilgileri) kodlarsaniz, anlamlandirirsaniz, aklınızda kalıcı bir şekilde hikayelestirirseniz sınırsız kapasitesi olan uzun süreli belleğe geçer ve bir daha unutulmaz. O zaman neden birçok şeyi hatırlamıyorum derseniz kodlama/anlamlandirmayi güçlü bir şekilde yapmaniz hatırlamayı güçlendirir. Beyninizin gücüne inanın bir kitabı değil sonsuz kitabı öğrenebilir <3

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Davinci metodu.. Her cümleyi görsel olarak imagine et. Olayların duygularını yaşa. Vitamin al.

Atiha

Banlı Kullanıcı
Ben bu konuda maji, rituel veya rune bilmiyorum ama beyninizin gücünün farkına varmaniz ve kendinize güvenmeniz ogrenme/hatırlama süreçlerini sizin için kolaylaştırır.
Kısacık anlatmak gerekirse 3 bellek sürecinden geçiyoruz
Duyusal bellek> kısa süreli bellek> uzun süreli bellek
Duyu organlarından gelen uyaricilari dikkat sayesinde kısa süreli belleğe aktarırsınız ama burada sonsuza kadar kalmaz. Siz bu uyaricilari (bilgileri) kodlarsaniz, anlamlandirirsaniz, aklınızda kalıcı bir şekilde hikayelestirirseniz sınırsız kapasitesi olan uzun süreli belleğe geçer ve bir daha unutulmaz. O zaman neden birçok şeyi hatırlamıyorum derseniz kodlama/anlamlandirmayi güçlü bir şekilde yapmaniz hatırlamayı güçlendirir. Beyninizin gücüne inanın bir kitabı değil sonsuz kitabı öğrenebilir <3
O bilgiye bir hikaye katmakmı yani kendimize göre şekillendirmekmi bilgiyi ama yine aynı bilgi olacak böyle sanırım anladım dediğinizi teşekkür ederim.