Kişisel Gelişim Kitapları Tanıtılacak!

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Erich Fromm - Sevme Sanatı

Yazar bu kitabında sevginin tanımını yapmış; anne, baba, tanrı, kardeş sevgisi gibi sevgi türlerini irdelemiş.
Aşkın yakıcı duygusuyla sevgi arasındaki farkları anlatmış; sevginin bir ''kapılma'' değil, aktif bir şekilde içinde olma olduğunu belirtmiş. Sevgi ona göre almak değil, vermek.
Adından da anlaşılacağı gibi, sevmek onun için bir sanat dalı, herkes sevemez. Sevgi öğrenilir, pratik yapılarak sindirilir.

Kitap aslında bir kişisel gelişim kitabı sayılmaz. Çünkü kendisi açık bir şekilde herkesin sevgiyi elde edemeyeceğini belirtiyor ve hazır bir reçete sunmuyor. Ancak aşk acısı çekenlerin, herkesi sevdiğini söyleyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.
Pdf olarak kolayca bulabilirsiniz internette de.

damned

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7524

Hayatta hiçbir şey senden önemli değil. ( İsminden dolayı çok popüler olmuş bir kitap ancak akıcı ve yalın anlatımı ile okuyucuyu sıkmayan gayet keyifli bir eser )

rebaka

Kayıtlı Üye
Böyle kitapları okuyup nasıl bir sonuç aldınız uyguladınızmı bende okudum bazı kitaplar ama bittikten sonra unuttum.

gerekli

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yeni çıkmış bir kişisel gelişim kitabı okudum. Adı "Yaratıcı Zihinsel Uygulamalar ". Yazar harika metotlar vermiş. Ruhsal alanda yaptığı çalışmalarla insan ilişkilerini iyileştirmeden, şifaya kadar pek çok uygulamayı yaşadığı örnekler üzerinden anlatmış. Tavsiye ederim. Kolay uygulanabilir yöntemler bayıldım.

Mithra

Kayıtlı Üye

Hoş bir kitap, bir solukta okunacak cinsten.Yazar kendi sitesin de ücretsiz paylaşmış vakti zamanında.