Kırımızı yıldırım/şimşek

Yonpi

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Dün akşam tadilat yapılan bir yerde birisinin cesedi çıktı. O dükkanın önünden geçerken siyah dumanlar çıkartan ve kırmızı yıldırım/şimşek çıkaran birisi vardı. Tabi insan değildi de ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Ben de merak ettim.
Nasıl şimşek çıkardı ki, ölenle bağı ne olabilir.

Alakan

Kayıtlı Üye
Bu siyah dumanların ruhlar olduğuna dair bir kanaat var. Her ruh değil. Öldüğünün farkında olmayan; acılı ölüm, cinayet, tamamlanmamış iş gibi sebeplerle arada kalmış olan ruhlar.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Bu siyah dumanların ruhlar olduğuna dair bir kanaat var. Her ruh değil. Öldüğünün farkında olmayan; acılı ölüm, cinayet, tamamlanmamış iş gibi sebeplerle arada kalmış olan ruhlar.
Hmm, Ghost (1990) filminde kötü adam en sonunda ölürken canını ışıklar yerine kara dumanlar alıp götürüyordu. Cinayet kurbanları/Araf inancı Hristiyanlık ta var, bizde Şehitler ölmez vatan bölünmez. Ancak Tengrizim de de yeraltı dünyası bu konuyla alakalı olması lazım. Artık kim kimden esinlendiyse. Neyse, egzoz ve egzorsizm etimolojik bağlantısını düşününce bence konu sahibi exorcism uzmanı iyi bir rahip bulması lazım konunun aydınlanması için. Ben yine de basit bir doğa olayı ya da göz aldanması olduğunu düşünüyorum.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Neyse, egzoz ve egzorsizm etimolojik bağlantısını düşününce bence konu sahibi exorcism uzmanı iyi bir rahip bulması lazım konunun aydınlanması için.
Aslında konu sahibi öyle bir soru sormuş ki, bana kalırsa Vatikan'daki kardinaller piskoposlar toplansa anca çözerler meseleyi diyeceğim ama muhtemelen yine de emin olamaz, ihtilafta kalır, arafta kalırlar eski adetleri üzere.. 🤐

Alakan

Kayıtlı Üye
Hmm, Ghost (1990) filminde kötü adam en sonunda ölürken canını ışıklar yerine kara dumanlar alıp götürüyordu. Cinayet kurbanları/Araf inancı Hristiyanlık ta var, bizde Şehitler ölmez vatan bölünmez. Ancak Tengrizim de de yeraltı dünyası bu konuyla alakalı olması lazım. Artık kim kimden esinlendiyse. Neyse, egzoz ve egzorsizm etimolojik bağlantısını düşününce bence konu sahibi exorcism uzmanı iyi bir rahip bulması lazım konunun aydınlanması için. Ben yine de basit bir doğa olayı ya da göz aldanması olduğunu düşünüyorum.
Konu sahibi İslami çerçevede bir açıklama beklediğini söylemeyince o şekilde yazmak istedim. Hayaletler ilgi alanım değil açıkçası ama bunun araştırmasını yapan hayalet avcıları var yurtdışında. Her arafta kalan ruh hayalet olmuyor bildiğim kadarıyla. Yeterli enerjiyi toplayabilen hayalet formuna evrilebiliyor. Yani iletişim kuran hatta form kazanan...
Ceset bulunduktan sonra görülmüş olması bana bunu düşündürdü.

Evet Gök Tanrı inancında öyle. Erlik Han'ın ruhu yeraltına hapsettiği söylenir ( yedi kat yerin dibine geçmek) Her ruh değil. İyi ruhlar uçmağa varır; göğe yükselir.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Konu sahibi İslami çerçevede bir açıklama beklediğini söylemeyince o şekilde yazmak istedim. Hayaletler ilgi alanım değil açıkçası ama bunun araştırmasını yapan hayalet avcıları var yurtdışında. Her arafta kalan ruh hayalet olmuyor bildiğim kadarıyla. Yeterli enerjiyi toplayabilen hayalet formuna evrilebiliyor. Yani iletişim kuran hatta form kazanan...
Ceset bulunduktan sonra görülmüş olması bana bunu düşündürdü.

Evet Gök Tanrı inancında öyle. Erlik Han'ın ruhu yeraltına hapsettiği söylenir ( yedi kat yerin dibine geçmek) Her ruh değil. İyi ruhlar uçmağa varır; göğe yükselir.
İyiler cennete gidiyor.. 😇
Teraziyi şaşıranlar arafta hayalet formuna evriliyor.. 👻
Geri kalanlar........... Metan gazı oluyor demeyin sakın? 😱

Alakan

Kayıtlı Üye
İyiler cennete gidiyor.. 😇
Teraziyi şaşıranlar arafta hayalet formuna evriliyor.. 👻
Geri kalanlar........... Metan gazı oluyor demeyin sakın? 😱
Dedim ya yer altı dediğimiz yer cehennem aslında. İyiler göğe cennete kötüler yer altına cehenneme. Arafta hayalet formuna evrilme farklı bir şey. Gök Tanrı inancında değil o. Ayırmıştım paragrafları oysa ki... 🐣

Moğollarda durum biraz daha değişik. Ruhun parçaları dağılıyor onlarda mesela. Yer altına giden parça yeni doğan bir bebeğe tekrar giriyor yani yeniden doğuyor.

[XTR] Similar Threads