kesinlikle meteor değildi ama neydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eseslibrkt

Kayıtlı Üye
arkadaşlar geçenlerde bi arkadaşımla dışarı gezmeye çıktık bulunduğumuz yerin biraz ilerisinde manzarası dağ olan bir yer var her akşam yani çıktığımız zaman orda oturur gök yüzünü izleriz ve birgün garip birşey gördük şöyel tarif edeyim başta ufak bir ışıltı daha sonra bunun gökyüzünden yaklaşan bir araba farı gibi hayal edin tek farı yanıyor beyaz bir ışık bu ışık büyüdü daya sonra etrafında ufak bir çember seklinde ışık oluştu ve bir anda hızla yok oldu yok olurken arkasında muazzam bir turuncu sari karışımı iz bıraktı ama izde ayni hızda yok oldu bir anda meteor diye düşündük ama sonra birçok meteor düşme videosu izledim ama kesinlikle uzaktan yakından alakası yoktu bambaşka bir şeydi bu arada bu olayın olduğu bölgede her aksam oturduğumuz için bir çok garip ışık ve hareketler görüyoruz gokyunde ve yeryüzünde bu konu hakkında yotumlarinizi bekliyorum iyi forumlar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
12-13 Ağustos gecesinde meteor yağmuru vardı. Belki gördüğünüz şey size göre atmosferde patlama açısı uygun bir meteor da olabilir. Meteor şıkkını hemen elemeyin derim. Zira ben meteor gözlemi yaptığım sırada bu tarz patlamaya benzer bir gözlem yaptım. Arkasında illa ki bir atmosfer sürtünmesi izi vardır ama bulunduğum yere göre kayma açısını değil, dikey olarak atmosfere girip yok olmanın son anını yakaladım çok büyük bir şansla sanırım.

eseslibrkt

Kayıtlı Üye
Şu nedenle meteor değil dedim benim meteor düşmesiyle ilgili bilgim yok sadece YouTube izledikleri arasında gördüğüme benzer birşey yoktu sizin bilginiz var sanırım peki meteor bu şekilde bir anda yıldız kayar ya hani hızlıca bir anda ondan bile hızlı bir şekilde kayıp arkasında bıraktığı iz dahil bir anda yok olabilitmi hadi meteor parçalandı arkasından bıraktığı izin en azından 2 saniye kadar kalabileceğini düşünüyorum ama buda bir anda kayboldu

hestia da annabeth

Kayıtlı Üye
Kuyruklu yıldızlardan kopan parçaların boyutları aynı olmayabiliyor ama biz hepsini meteor olarak adlandırıyoruz.
Bazı meteorlar aşınma sırasında farklı gazlara mahsur kaldığı için , farklı şekiller ve renkler alabiliyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...