(Kendi deneyimlerim)Esma-ül hüsna adet ve kullanım şekilleri

sekiz8

Kayıtlı Üye
Öncelikler merhaba, bende esmalar ile etkileşimi çok ön planda tutan biriyim. Ebcedleri, ebcedlerin 7 katları filan aklınıza gelen her sekilde çekimi denedim.
Arkadaşlar yüksek sayılara hiç konuşmadan çıkmak gerekiyor.misal 2 arkadas niyet ile 120.000 bin ya muğni çektik gece tabi, 2 hafta içinde belirgin gelişmeler yaşadık maddi olarak,hasta bir dedemiz için 100.000 ya şafi yaptık, dedemizde işe yaramadı fakat kanser bir yakınımız bir anda iyileşti.
Biz anladıkki kesin kadere müdahele olmuyor fakat değişebilen kadere etki ediyor.
Tamamen kendimce diyorum ne çekiyorsanız 70.000 altında çekmeyin boşuna uğras oluyor.
Saygılar...

La-edri

Kayıtlı Üye
Mugni diye bir esma yokki :)

Gani var, mugni Tirmizi'nin esma listesinin disinda hic bir yerde yoktur. ( Google ise bu konuda Kur'an dan daha saglam bir kaynak degil dir).Esma calismalari hakkinda hic bir fikriniz yok keske forum kirliligine sebeb olmasaniz.

Hic bir kisi bahsi gecen rakamlar da esma calismasi yapmaz, asagi makamlardakiler kaldiramaz yukaridakiler ise gerek duymaz. Siz hakkaten herseyi rakam mi zanediyorsunuz.

hakancem42

Kayıtlı Üye
Öncelikler merhaba, bende esmalar ile etkileşimi çok ön planda tutan biriyim. Ebcedleri, ebcedlerin 7 katları filan aklınıza gelen her sekilde çekimi denedim.
Arkadaşlar yüksek sayılara hiç konuşmadan çıkmak gerekiyor.misal 2 arkadas niyet ile 120.000 bin ya muğni çektik gece tabi, 2 hafta içinde belirgin gelişmeler yaşadık maddi olarak,hasta bir dedemiz için 100.000 ya şafi yaptık, dedemizde işe yaramadı fakat kanser bir yakınımız bir anda iyileşti.
Biz anladıkki kesin kadere müdahele olmuyor fakat değişebilen kadere etki ediyor.
Tamamen kendimce diyorum ne çekiyorsanız 70.000 altında çekmeyin boşuna uğras oluyor.
Saygılar...
Kardeşim Allah tamamına erdirsin ama 2 kişi olarak mı siz bu rakamlara ulaştınız MAŞAALLAH el-Muğni ismi şerifi Kullarından dilediğini keremiyle zengin kılan, istediğini, istediği anda, istediği kadar zengin eden demektir. Varlıkların ihtiyaçları ve her varlığın zenginliği kendisinin tükenmez hazinesinden çıkan. Mahlukatının ihtiyacını giderip zengin kılan. demektir

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Bir kere dua edin kalpten ve tam edin.Allah kabul eder.Kuranda nerede yazıyor Allahın isimlerini şu kadar sayı ile söyleyeceksin veya cekeceksin diye yapmayın Allah aşkına.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Neyse yinede Allah kabul etsin ama bence Kuranı anlayarak okuyup bitirin.o zaman anlarsınız belki ne demek istediğimi.saygılarımla.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Neyse yinede Allah kabul etsin ama bence Kuranı anlayarak okuyup bitirin.o zaman anlarsınız belki ne demek istediğimi.saygılarımla.
Kardesim bizde iman zayıf, öyle oluncada ettiğim dua hemen karsılık bulmuyor, zaten bu esma cekimleride dua niyetiyle yapıyoruz. İnşallah bizimde birgün öyle mübarek ağzımız olur. Ama olana kadar aramaya devam

thew3w

Kayıtlı Üye
Sevgili sekiz8 , belki bunu söylediğim için kızacaksın ama 'şu sayı altı boş' düşüncesi için tövbe et. Elbette özel sayılarla çekileceği zamanlar vardır ancak sen sayıya odaklanmışsan hiçbir şey olmaz ya da olur ama gelen beyaz ışık taşımaz. Sonra kafayı yedirtirler sana.
Ben de kendi deneyimimi yazayım; esmaları 1 kere çekseniz kalpten Rabb size bütün merhametini anında gösterir.
İmanım zayıf diye de düşünme. Biz O'nun bir parçasıyız. Şükret ve seni seviyorum de. Kendi dilinde konuş onunla. Derdini, kızgınlığını, sevincini paylaş. Bundan güzel iletişim yok bana göre.