Kasim ayi

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Kasım’ın ilk günleri, Mars’ın Uranüs’le yapacağı üçgen açı bu aya hızlı bir mücadeleyle başlayacağımızı gösteriyor. Heyecan verici işlere girişebilir, ilginç olaylar ve kişilerle karşılaşabiliriz. Bir gün önceki, ayakları yere basan tavrımızdan eser kalmayabilir. Ani davranışlar ve tepkilerde bulunabilir, isteklerimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Bu nedenle sürpriz olaylara karşı hazırlıklı olmalıyız. Ayrıca, bu günler teknoloji alanında yapacağımız girişimler de tatmin edici olacaktır..Kasım’ın ilk günleri, Mars’ın Uranüs’le yapacağı üçgen açı bu aya hızlı bir mücadeleyle başlayacağımızı gösteriyor. Heyecan verici işlere girişebilir, ilginç olaylar ve kişilerle karşılaşabiliriz. Bir gün önceki, ayakları yere basan tavrımızdan eser kalmayabilir. Ani davranışlar ve tepkilerde bulunabilir, isteklerimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Bu nedenle sürpriz olaylara karşı hazırlıklı olmalıyız. Ayrıca, bu günler teknoloji alanında yapacağımız girişimler de tatmin edici olacaktır.

3 Kasım’da Venüs, Satürn ve Uranüs arasındaki t-kare bizi oldukça sıkıştıracağa benziyor. Zaten, 1-2 orb’la, ay boyunca devam edecek olan Satürn Uranüs karşıtlığı nedeniyle yaşanacak, gelenekçilikle yenilikçilik çatışmaları ilişkilerimizi güçleştirebilir. Bu günler sevgimizi doğru biçimde gösteremeyebiliriz. Sakinlikle- heyecan, katılıkla- esneklik, yavaşlıkla- hız, kurallarla- kuralsızlıklar arasında gidip geleceğiz. Duygularımızın bu gelgitler arasında sarsılmasına izin vermemeliyiz. İlişkilerimizle ilgili alacağımız yeni sorumluluklardan zorlanabilir veya yorulabiliriz. Finans konularında da vereceğimiz kararlarda dikkatli olmalıyız. Ani harcamalar bütçemizde daralmalara neden olabilir. Ekonomik konularda sistemle ilgili değişikliklerden etkilenebiliriz.

4 Kasım’da Merkür’ün Plüton’la altmışlık açısı, düşüncelerimizde değişikliklere yol açarak, radikal kararlar almamızı sağlayacaktır. Derinlerdeki düşüncelerimizi ortaya koymanın tam zamanı. Gizemli konuları konuşmaktan hoşlanacağımız bir gün olacak. Güçlü kişilerle yapacağımız anlaşmalardan fayda sağlamaya çalışmalıyız. İletişim sektöründe bilinmeyenlerin ortaya çıkması köklü değişimleri gerektirebilir. Haberleşme ve ticaretle ilgili konularda yeniden yapılanmalara gidilebilir. Etkileyici konuşmaların yapılacağı bir gün. Ancak, aynı gün, Mars’ın Neptün’le kare açısı yanılgılara açık olacağımızı gösteriyor. Hayal kırıklıkları yaşamamak için isteklerimizi kontrol etmeli, davranışlarımıza özen göstermeliyiz. Yaratıcılığımızı ön plana çıkaracak işlerle meşgul olmalı, güçlenen sezgilerimizi doğru kullanmalıyız.

5 Kasım’da Merkür burç değiştirerek Terazi’den Akrep burcuna geçecek. Uzlaşmacı ve diplomatik söylemlerin yerini, daha kararlı ama saplantılı düşüncelere bırakacağı bir dönem. Yavaş ama sabırla geliştirdiğimiz fikirlerle alacağımız kararlar daha kalıcı olacaktır. Konuşmalarımızda temkin ön plana çıkacak, strateji önem kazanacak ve sezgilerimiz düşüncelerimize yön verecektir.

Kasım ayının ikinci haftası da ilk hafta olduğu gibi oldukça hareketli. 10-11 Kasım’da, Güneş’in önce Jüpiter ve Uranüs sonra Satürn’le oluşturacağı olumlu açılar bizi oldukça rahatlatıyor. Sürpriz olayların yaşanacağı, özgürlük ihtiyacının artacağı bu günler, iyimser bir bakış açısı içinde olacağız. İnançlarla, hukukla, yabancılarla ilgili olaylar hız kazanacak. Teknolojik gelişmeler çok ön plana çıkacak. Yönetici konumundaki kişiler fırsatlara açık olacaklar. Karşımıza çıkacak imkanları daha rahat değerlendirme şansı bulacağımız günlerde olacağız. Beklenmedik olaylar bize şans olarak geri dönecektir. Ayrıca, alacağımız sorumluluklar sayesinde, büyüklerimizin de desteğiyle isteklerimizi gerçekleştirme gücümüz olacaktır. Patronların desteğini, otoritelerin takdirini alacağımız günler.

Hemen ertesi gün, 12 Kasım’da Venüs Plüton birleşimi bizi tutkulu ilişkiler kurmaya itebilir. Geçmişle bağlantılı ilişkilerimiz tekrar gündeme gelebilir, gizli ilişkiler açığa çıkabilir. Duygularda yaşanacak patlamalara hazırlıklı olmalıyız. Karizmatik ve etkileyici kişiler hayatımıza girerek ilişki anlayışımızın değişmesine sebep olabilir. Ayrıca finans konuları da önem kazanıyor. Maddi konularda isteklerin gerçekleşmesi için zorlayıcı durumlarla karşılaşılabilir.

13 Kasım’da saat 9:15’de 21 derece Boğa burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay’la birlikte oluşacak Güneş Neptün karesi bizi zorlayacağa benziyor. Hayallerimizin tetikleneceği, yaratıcılığımızın zorlanacağı bu günler, kafamız karışabilir ve yanılgılara sürüklenebiliriz. Hayal kırıklıkları yaşamamıza neden olacak olaylar karşısında dikkatli olmaya çalışmalıyız. Aldanmaya açık olmamız istenmeyen durumlara neden olabilir. Zaten dolunay zamanları enerjimizin azaldığı, duygusal hassasiyetimizin arttığı bir dönem. Yeni işlere girişmemeli, başlattığımız işleri bitirmeliyiz. Artık yaptıklarımızın karşılığını alma zamanındayız.

Aynı gün Venüs Oğlak burcuna geçiyor. Endişe ve kaybetme korkusu nedeniyle daha çok kontrollü olacağımız bir döneme giriyoruz. İlişkilerimizde tutucu davranışlar sergileyebiliriz. Sosyal ortamlardan uzak kalmak isteyebilir, ilişki kurmakta zorlanabiliriz, ama buna rağmen kuracağımız ilişkiler ciddi ve kalıcı olacaktır.

16-17 Kasım’da Merkür, Uranüs, Jüpiter ve Satürn olumlu açılar içine giriyor. Yazışmalarımızı, görüşmelerimizi, anlaşmalarımızı yapmak için uygun günlerde olacağız. Fırsatları değerlendirmek için şanslı olacağımız bir zaman. Parlak fikirler bize yeni imkanların kapılarını açacak ve düşüncelerimizi gerçekleştirmenin yollarını kolaylıkla bulabileceğiz. Çocuklar, gençler ve eğitim sistemiyle ilgili hızlı gelişmeler olabilir, şaşırtıcı bilgiler ortaya çıkabilir.

17 Kasım’da Mars, 22 Kasım’da Güneş, 23 Kasım’da Merkür Yay burcuna geçiyor ve 25- 26’sında bu üç gezegen birleşiyorlar. Birkaç gün sonra ise, 27 Kasım’da saat 19:55’de 5 derece Yay burcunda Yeniay meydana geliyor. Böylelikle ayın son haftası Yay burcunun bütün özellikleri çok görünür olacak, hayatımıza coşku ve hareket gelecek.
Yeni başlangıçlarımız için kendimizi daha iyimser, hevesli, yeniliğe açık ve özgür hissedeceğimiz bir dönem. Maceralara atılma zamanı. Uzak yerlere yapacağımız seyahatler, öğreneceğimiz yeni bilgiler bizi mutlu edecektir. Bilimsel konulara eğilme, araştırmalar yapma arzusunda olacağız. Hayata daha çok felsefi açıdan yaklaşacağız, dini konular daha çok ilgimizi çekecek.

Bu arada, bu kadar heyecanlı ve hevesliyken,18 Kasım’da Merkür’ün Neptün’le oluşturacağı kare açının bizi zorlamasına izin vermemeli, zihinsel konularda dikkati elden bırakmamalıyız. Aldanmaya çok açık olacağımız bu günler konuşmalarımızın anlaşılır olmasına dikkat etmeliyiz. Yanlış anlamalar veya anlaşılmalar karşısında zor durumda kalabiliriz. Yapacağımız ticari sözleşmeleri veya yazışmaları tekrar tekrar gözden geçirmeliyiz. Kafamızı karıştıracak bilgilerden etkilenmemeye çalışmalıyız.

Ayın son günleri, 28 Kasım’da Venüs’ün Uranüs’e yapacağı altmışlık açı aşk hayatımızın hareketlenmesine yardımcı olacaktır. Heyecan verici sürpriz ilişkiler yaşanabilir. Ayrıca, maddi konularda da hızlı gelişen olaylar olumlu sonuçlar doğurabilir. Yatırımlarınızı çeşitlendirmeyi arzu edebilir, gelirlerinizde artış sağlayabilirsiniz.

30 Kasım’da ise Venüs’ün bu defa Satürn ile üçgen açı yapması bizi ilişkilerimizde yeni sorumluluklar almaya itecektir. Sabırlı ve güçlü duygular içinde olacağız. Büyüklerimizin desteğinden yararlanacağımız, ekonomik alanda daha gerçekçi davranıp, sağlam kararlar alabileceğimiz bu günü değerlendirmeye çalışmalıyız.
 
A

angeldream

KOÇ: Bu ay hayatınızda yepyeni bir sayfa açıp, tekrar eski dinamizminize kavuşuyorsunuz. Ay başında yatırımla ilgili konulara eğilirken, iş arkadaşlarınızı, düşmanlık beslediklerinizi tekrar gözden geçirip sağlıklı kararlar vereceksiniz. Bu ay şayet böyle bir beklentiniz varsa, istediğiniz borç, kredi veya mirasla ilgili maddi rahatlığa kavuşacaksınız. Ayın 16’sına kadar endişe, vesvese ve keşkelerle zaman kaybedebilirsiniz. Ancak ikinci yarıda yarım kalmış konulara son noktayı koyacak, özgüveninizi tekrar kazanacaksınız. Uzun zamandır sizi düşündüren konular aydınlanıyor. Yeni bilgilere ulaşıyorsunuz. Haktan yana olun

BOĞA:Aybaşı bazı konular sizi üzse de ilk haftadan sonra sevindirici haberler ardı ardına gelecek, şaşıracaksınız. Bazı hayallerinizi gerçekleştireceksiniz. Haberler geliyor. Durgunluktan kurtulup son derece olumlu değişikliklere sahne oluyor bu ay. Bazı iş teklifleri sizi yorsa da, başarılı işlere imza atmak üzeresiniz. Şayet, geçmiş haftalarda maddi sıkıntı yaşadıysanız, bu ay nihai bir çözüm bulacaksınız. Maddi olanaklarınızı arttıracak fırsatlar geçiyor elinize ve bazı konularda ön plana geçiyorsunuz. (Basın, yayım, sanat, siyaset, işletme) Ay sonuna doğru sezgileriniz ve ikna kabiliyetiniz çok yüksek. İstediğinizin olması için bazı fedakarlıklara açık olun. Bu ay ailevi ihtilaflar son bulacak.

İKİZLER:Başarı grafiğiniz yükseliyor. Ay başından itibaren şansınız yüksek. Üst üste sevindirici olaylar yaşayacaksınız. İstedikleriniz makul ve mantıklı ise kazanan siz olacaksınız. Ayın 16’sına kadar işlerinizi halledin. Bu ay, eskiyle yeni sizi yoracak. Yani eski yaptığınız işle şimdi yapmaya mecbur kaldığınız, veya yapmak zorunda olduğunuz maddi harcamalar veya eski sevgili ile yenisi arasında kalma. Bazı iş arkadaşlarınızla aranız açılabilir. Mars gezegeni size göre iyi bir konumda. İş arıyorsanız ya da ikna kabiliyetinizle maddi kazanç vaat ediyor. Başarılı olacağınız işler İnternet, Tv, Radyo, Basın yayım vs.

YENGEÇ: Ekininizi biçme zamanı geldi. Pazarlıklara açık olun. Anlaşmalara, çok karlı işlere imza atacak, başarıya ulaşacaksınız. Bazı gecikmeler olsa bile kader size yardımcı olması için kuvvetli bir kişi tayin edecek. Bu döneme akrep dönemi diyebiliriz. Sizin yardımcınız ve tüm yolları açacak, yok edecek olan.. Uzun zamandır şikayetçi olduğunuz bir konu sona eriyor. Tartışmalar bitiyor, zararlarınızı telafi ediyorsunuz. Tam da istifa edecekken veya bıkkınlık geçirirken alacağınız teklifler, yardımlar sizi şaşırtacak. Bilhassa 1-18 Kasım arası eski dostlarınızla tekrar bağlantılar kuracak, ailevi sorunlara son vermek isteyecek, orta yolda birleşeceksiniz.

ASLAN: Ayın 15’inden itibaren şanslı günler sizi bekliyor. O günlere kadar uyanık olun menfaatlerinizi kollayın. Tuzaklara düşmeyin. Bazı konular sarpa sarabiliri. Yüzleşmelerden kaçın. Tartışmalardan da ay sonuna doğru tamamen başka bir devreye girecek beklide her şeye yeniden başlamak isteyeceksiniz. Rahatsızlığına tedavi uygulayacaksınız. Aile içi bitti sanılan bir iftilaf gündeme gelebilir.. Şansınız gönüyor, çok güzel günler başladı artık..

BAŞAK: Bu ay değişiklik ayı her şey yoluna girecek. 16’sına kadar önemli konulara parmak basacaksınız. Bu ay istikrarlı ve rahat olacak. Bazı cemaat ya da gruplara dahil olabilirsiniz. Bir partiye katılıp ilgi odağı olmanız da gündemde. Ancak 16’sından sonra tartışmalardan uzak durun. Birileri sizi dolandırmak isteyebilir gözünüzü dört açın. Mars’ın etkilerini size defalarca izah ettim. Hiçbir söz sizi sinirlendirip tahrik etmesin. İçinize dönün, kimseyi dinlemeyin. Peş peşe değişiklikler yaşayacaksınız. Bazıları sizi çok sevindirecek.

TERAZİ:Nihayet 4’ünden itibaren Mars’ın sert etkilerinden kurtulup kendinizi daha hür ve korkusuz hissedeceksiniz.. Geçmiş haftalarda iyi şeyler yaşamış olsanız bile Mars’ın ağır etkisi sizin gergin ve sinirli olmanıza sebep olmuştur. Maddi konular gündeminizde başarıya doğru adım adım yürüyorsunuz. Merkür’ün geri gitmesinden dolayı bazı iletişim bozuklukları ve yanlış anlaşmalar yaşanabilir. İşinizle ilgili önemli bir teklif alacaksınız. Bu ay bir arkadaş veya dostunuzu, işadamı yahut siyasetöiyi korumakla görevli hissedecek ve büyük gayret göstereceksiniz. Yakın bir akrabanızla aranız açılabilir. Aşk hayatınızda kıskançlıktan katiyetle kaçının…

AKREP: Ayın 16’sına kadar burcunuzda bulunan Mars’ın etkisiyle barıya koşmanın tüm yollarını deneyerek, alışılmamış biçimde performans göstereceksiniz. İnanılmaz düşünceler üreterek uzun zamandır üstesinden gelemediğiniz sorunlarınızı halledeceksiniz. Maneviyatınız çok yüksek. Sinirleriniz sağlam olacak. Önemli bir fırsat önünüze gelecek. Çok vakit geçirmeden bu fırsatları değerlendirin. Bilhassa maddi konularla ilgili olanları. Problemli işlerden uzak durun. Çalışan bir kişiyseniz, ay sonuna doğru bir ortaklık söz konusu olabilir. Bu ortaklık, şirket veya mali konularla ilgili olacak.

YAY: Ay ortasına kadar her şey yerinde sayıyor. Sakin bir devre. Spotlardan uzak durun. Sırlarınızı kimseye söylemeyin. İşinizle ilgili bazı konularda değişiklik yapmak istiyorsunuz. Bunun için önünüze bazı fırsatlar çıkacak. Mali, sanatsal, ticari bağlamda şansınız yüksek. İşinizde reform yapma düşüncesi hakim; ancak buna karşı çıkanlar olacak. Sabırlı olun. 16’sından sonra değişiklikler başlıyor. Üst üste sürprizler ve tekliflerle karşılaşacaksınız. İşinizle ilgili istediğiniz, hatta hayal ettiğiniz bir mevkiye oturacaksınız. Bu andan itibaren yeni bir devreye giriyorsunuz ve bu devre tam bir yıl sürecek. Olayları daha net ve gerçek bir biçimde algılayacak ve yargılayacaksınız. 16’sından sonra Mars’ın etkisi üzerinizde çok güçlü olacak. Daha hareketli ve dinamik olacaksınız; ancak kazalara açık olacağınız için dikkat!

OĞLAK: Gökyüzü size gülümsüyor. Şansınız yükseliyor. Yeniden işinizde bir numaraya yükseliyorsunuz. Maaşınız varsa zam alacaksınız veya ek maddi kazanç sağlayacaksınız. Bu ay önünüze değişik zamanda şanslar gelecek. Acele etmeyin, iyi değerlendirin. Maddi kazanç görünüyor. Yeni yüzler, yeni arkadaşlar hatta yeni bir ev bile olabilir. Hayatınız değişmeye başlıyor sevgili Oğlaklar, buna hazırlıklı olun. Jüpiter’le, Uranüs’ün iyi etkileri ayın 13’ünde ve 20’sinde. İstediğiniz, elde etmeyi düşündüğünüz şeyleri size sunuyor. Sevinç dolu günler vaat ediyor. Akrepte dolaşan büyük yıldızlar, önemli buluşmalara ve başarılara işaret ediyor. Ayın ikinci yarısında kapınızı önemli bir şahsiyet çalacak. Bir anlaşma için fırsatları iyi değerlendirin. İmzalayacağınız kağıtları iyi okuyun.

KOVA: Önemli konuşmalarınızı halletmiş olsanız bile ayın ortasına kadar rahatsız olacağınız gecikmeler ve düşmanlıklar söz konusu. Lütfen sabırlı olun. Bu süre geçici, 16’sından itibaren her şey yerli yerine oturacak. Düşmanlarınız bile sizinle hem fikir olacaklar. Arzu ettiğiniz projelerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Ancak asla ve asla ayın 16’sına kadar öfkeniz sizi yönlendirmesin. Mars’ın tehlikeli etkileri hala üzerinizde. Sağlığınıza, selametinize dikkat edin. Araba kullanırken dikkatli olun. Tüm gecikmeler en son ayın 24’ünde çözülecek. Aşkta ayın ilk evreleri iyi geçse de ortasından sonra tehlike görünüyor. Aşk küçülünce, hatalar büyürmüş.

BALIK: Cesur atılımlar ay’ı. Başarı sizi bekliyor. Uzun zamandır istediğiniz işiniz oluyor. Ayın ortasına kadar gökyüzü sizi destekliyor. Verdiğiniz mücadelenin meyvelerini topluyorsunuz. Çok önemli bir projenin başına geçebilir ve her şeyi istediğiniz gibi yüksek bir moral ve özgüvenle idare edeceksiniz. Size karşı duran düşmanlar olacak. Bazı hakikatlar sizi şok edecek, bilhassa iş, meslek konularında. Bazı kişilerin etkisi altında olmak, onlara tabi olmak size zor gelse de sesinizi çıkarmayın. Bazı konularınız sandığınızdan çok daha uzun sürecek. Sabırlı olun, acele etmeyin. Birçok kişiyi ilgilendiren dakik işleriniz var. Bazı Balıklar seyahat edecek ve bu seyahatler önemli kişilerle, önemli iş üzerine seyahatler olacak. Ayın ‘üne kadar felek bu işleri destekliyor. Gerçekçi olun, işinizi takip edin. Yoksa ayın ikinci yarısında bedelini ödersiniz. Dikkat edin. Müdahil olmanız gereken sürpriz bir haber alacaksınız. Bazı güçlü kişilerin, hükümetlerin veya resmi kişilerin hayatınızda önemli rolleri olacak. Bu devrede kimseyi kırmayın. İşinizi takip edin. Sağlığınızda en ufak bir kötü bezeyi kontrol ettirin. Ailenizden bir kişiyle maddi rahatsızlık veya tartışma yaşayacaksınız. Bekarsanız, kendinizden büyük veya çok güçlü biriyle arkadaşça başlayan bir birliktelik yaşayabilirsiniz.
 

yule

Yönetici
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
3,141
Tepkime puanı
1,556
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
İnş dediğin böyle olur angelciğim. Öyle olmasını umuyorum :D oğlak burcu olarak :D
 

detelinka

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Eki 2008
Mesajlar
62
Tepkime puanı
2
bende genelde yükselenimi okurum karakter olarak daha çok uyuyor.ve çok güzel şeyler yazmışsın angeldream balık burçları için umarım dediklerin olur :)
 

Winchester

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2008
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Bir Yay burcu olarak ayın 16'sını iple çekiyorum :)

Çok sağol angel...
 

serap

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2008
Mesajlar
36
Tepkime puanı
1
Yaş
2023
bir aslan olarak insalla dedigin gibi sansli günler gelir artik cok yoruldum yeni baslangiclara gelince gercekten böyle bir düsüncem var hayirlimi degilmi karar asamasindayim yorumun icin cok tesekkür ederim
 

Pantea

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
921
Tepkime puanı
81
Ben yay burcuyum esimde aslan bakalim neler olacak :)
 

origanum

Yönetici
Katılım
15 Eki 2008
Mesajlar
3,090
Tepkime puanı
377
Çok memnun oldum, başkaları da demişti bu sıralar bu tarz şeyler olacağını, desteklenmesine sevindim.
 

ruhum

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2008
Mesajlar
63
Tepkime puanı
3
bende boğa burcu olarak bu ayın haberlerini merakla bekliyorum:)
 
A

angeldream

arkadaşlar kasım sonuda yazın mutlaka neler oldu olmadıki bilelim ne kadar tutturalabilmişiz :)
 

arwen

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Eki 2008
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
gerçekten güzel yorumlanmış umarım bu ay güzel haberler alırım:) kasım ayının sonundada bilgi veririm:)
 

baharakka

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
11
Tepkime puanı
2
umarım güzel dediğiniz gibi güzel gelişimler yaşarım..
 

aysari

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Eki 2008
Mesajlar
248
Tepkime puanı
15
İş
öğrenci
Kasım sonunu beklemeye gerek yok ,maneviyatımın yükseldiğini şimdiden hissediyorum bir Akrep olarak..ç.teşekkürler.
 

loeb

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Kas 2008
Mesajlar
36
Tepkime puanı
0
bende yayım:) ne cok yay var yenı bıdoneme gırıldı sanırım bızım ıcın hayırlısı bakalım.
 

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
577
Üye silindi 75560
Ü
Ü
Cevaplar
3
Görüntüleme
1K
Üst