Karanlığın Aydınlatıcı Gizlimabet

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Karanlığın Aydınlatıcısı Gizlimabet

Artık Dünya diye bir yer kalmamıştı….

Dünya, dünlere karışmıştı. İnsanları tek tük kalmış, kalanların ise çoğu insanlıktan çıkmıştı. Elektrikler olmasına rağmen tek bir yer hariç her yer karanlığa gömülmüştü. Dünyanın karanlığa gömülmesinin tek sebebi insanlardı,egoları ve kibirleri onlara çok kötü şeyler yaptırdı. Savaştılar, yıktılar, parçaladılar ve hiçbir zaman Dünya'yı düşünmediler, insanlığı düşünmediler.

Karanlığın içinde etrafını aydınlatan tek bir yer kalmıştı. Karanlığın içine gizlenmiş ama sonsuz ışığı yansıtan Gizlimabet’ti bu yerin adı. İçinde ışıktan şatolar bulunurdu,Şatoların içinde ise Yaratıcının sonsuz ışığını yaymayı amaçlayan kudretli savaşçılar, şifacılar ve büyücüler bulunurdu.Onlar insanlığı bu habis karanlıktan kurtarmayı kendilerine amaç edinmişleri.Onlar seçilmiş kişilerdi.

Savaşçılar ışıktan pelerinleriyle ve karanlığı kesen kılıçlarıyla, Büyücüler sonsuzluğun ışığını yansıtan asalarıyla, Şifacılar ise ışıktan elbise ve elleriyle dünlere karışmış, karanlığa gömülmüş insanlığı kurtarmayı istiyorlardı. Ama bekliyorlardı, çok önemli bir işaret bekliyorlardı.
Gizlimabet de her şeyi gören, her şeyi bilen bir de Kâhin bulunurdu. Kâhinin adı Yule’ydi. Her gün bu karanlığa gömülmüş gezegen için fal bakıyordu ve her baktığı falda beklemeleri gerektiğini öğreniyordu.

Gizlimabet bekliyordu, ama içten içe sabırsızlanan bir an önce dünlere karışmış evlerini karanlıktan kurtarmayı isteyenlerde vardı. Savaşçıların için de bulunan Dexter neden bu kadar uzun süredir beklediklerini anlamıyordu, anlamak istemiyordu . ‘’Bizler Yaratıcının ışığını yaymaya çalışanlarız, Bizler seçilmiş kişileriz, Bizlere hiçbir şey olmaz, karanlık bizi ele geçiremez o halde neden bekliyoruz!!’’ diyordu. Dexter’ın bu durumunu gören diğer seçilmişler onu sakinleştirmeye çalışıyorlardı ama içten içe ona hak veriyorlardı. Çünkü çok uzun bir süre beklemişlerdi. Ve daha ne tür bir işaret beklediklerini bile bilmiyorlardı.!

Kahin Yule bile artık kendinden şüphe etmeye başlamıştı. ’’Neden hep beklememiz gerektiği çıkıyor,yoksa ben yeteneğimi mi kaybediyorum?!!’’ diye kendi kendine söyleniyordu. Bu şekilde bir süre söylendikten sonra fal bakmak istedi ve fal bakmaya başladı. Bu sefer farklı giden bir şeyler vardı. Evet bu sefer çok farklı bir şey yaşıyordu.

Fal bakarken bir anda gözlerinin önüne küçük karanlık bir odada zincirlenmiş 4 genç gözüktü!...

Devamı daha sonra.. :)

Evet Albus'un Mabetle ilgili bir roman denemesi yazdığını görünce benim içimdeki yazma isteği de depreşti ve bende bir roman denemesi yazayım dedim.Fazla iyi olmasa da yazarken cidden yaşıyormuş gibi oldum. :)

Sevgiyle Kalın. :)

Ü

Üye silindi 38107

Çok güzel olmuş tai chi. Devamını bekliyoruz senden.Keşke gerçekten sizlerin yazdığı gibi fantastik bir yer olsaydı mabet.Bende belki o büyücülerden olabilirdim. :sifone:

candokia

Kayıtlı Üye
diğer hikayeleri okurken canım sıkılırdı ama bu hikaye çok güzel olmuş sonuna kadar okudum =D

esaskız

Kayıtlı Üye
sonuna kadar heyecanla okudum devamı için sabırsızlanıyorum :)

dexter

Elit Üye
Sevgili Tai ve albus' a yazıları için teşekkür ediyorum :) sayenizde hepimizin-mabetin- koca bir aile olduğunu hatirladik, mabetimiz hep böyle keyifli ve bir olsun. Ellerinize sağlık :)

Çok güzel olmuş tai chi. Devamını bekliyoruz senden.Keşke gerçekten sizlerin yazdığı gibi fantastik bir yer olsaydı mabet.Bende belki o büyücülerden olabilirdim. :sifone:
Mabetin fantastik bir yer olmadığını da kim söyledi? Gorebilecegin ve deneyimleyebilecegin en fantastik yer burası :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Romanla ilgili kısa tavsiyeler alabilirim,nasıl desem şu şekilde olsa daha iyi olur gibi tavsiyeler. Yazacak olan benim ama sizlerin fikirlerini de değerlendiririm. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Beni kötü karakter yapar mısın ?

Yule'ye karşı savaşmak istiyorum :D

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Beni kötü karakter yapar mısın ?

Yule'ye karşı savaşmak istiyorum :D

Benim aklımda ise o zincirlenen gençlerden birisini sen olabilirsin diye geçiyordu Hazar :D Ama kötülerden,karanlık taraftakilerden de yapabilirim belki. :D

Siyah boydan bir elbise giyen,kapkara bir pelerini olan,kömür rengi gözleri olan bir karanlığın savaşçısı olabilirsin. :)

La-edri

Kayıtlı Üye
E ne duruyorsun Tai her gecen gün dahada merakla bekliyoruz, hadi gari :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Aklıma çok hin bir fikir geldi.
Şu mabet hakkında absürd-fanktastik hikaye yazma işini yarışmaya mı çevirsek diyorum.
Yarışma fikrini ortaya attığım için benimde jüri olmaya bahanem olur hem :D

candokia

Kayıtlı Üye
:hurray: bravo çok güzel hikaye yazıyorsun bence kitap bile yazmalısın :hurray:
devamını sabırsızlıkla bekliyoruz =)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yazdıklarımı tekrar tekrar okuyunca bir çok hata buluyorum keşke şurayı şöyle yazsaydım,burayı böyle yapsaydım dediğim yerler çıkıyor.Bu yüzden biraz yavaş yazabilirim. En iyi şekilde yazmaya çalışıcam. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Biz ne zaman sahneye giriyoruz ? :(
Albus ben falan.

La-edri

Kayıtlı Üye
Albus zaten isminden dolayi mutlaka yer almali, meshur albus'un torununun torunu junior albus :p

candokia

Kayıtlı Üye
heycanlanmaya başladım hikayeleriniz çok etkileyici umarım hep devam eder =D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ortalığı mahfedicem.:D
İsmimde çok havalı.Evde pelerinle falan gezesim geliyo o kadar kaptırdım kendimi.:D

candokia

Kayıtlı Üye
evet umarım bende eklenirim tai chi sayesinde foruma hikaye okumak için forumu sürekli resetliyorum =D

Faros

Kayıtlı Üye
Baya guzel olmus gerçekten zevkle okudum diyebilirim. Bende iki gundur bir siir çalismasi yapiyorum Gizlimabetle ilgili. Içinde geçmek isteyen bana ozel mesajla bildirebilir.