kara ay ritüeli

Şaman

Kayıtlı Üye
Bu ayin ayın karanlık olduğu gecede yapılır.Karanlığın gücünü çağırmak için değildir hayatınızdan çıkartmak defetmek istediğiniz şeyler,çözmek istediğiniz sırlar ve bilgelik içindir.yaşlılık ve ölüm aşamasını temsil eder yani geçiş anıdır.unutmayın ki ölüm ve doğum ikiz kardeşlerdir.

malzemeler: 2 siyah kandil,kazan,kağıt ve kalem.

kazanı sunağın ortasına yerleştirin.kağıt ve kalemide kazanın yanına. kuzeyden başlayarak saat yönünün tersinde dairenizi çizin tekrar kuzeyde bitirin ve siyah mumlarınızı yakarak söyleyin ;
"karanlık anne,
tek bilge,
bana gücünü ve huzurunu hissettir.
senin bilgeliğine ve huzuruna ihtiyacım var!."

saat yönünün tersinde doğuya dön ve söyle;
"fikirlerimden ve kendimden bütün negatifliği çekip al karanlık anne.meyvelerimin düşmesine izin verme."

güneye dön ve söyle;
"bütün vücudumdan negatifliği al karanlık anne. meyvelerimin düşmesine izin verme."

batıya dön ve söyle;
"duygularımdan negatifliği al ve silip yoket karanlık anne.meyvelerimin düşmesine izin verme."

kuzeye dön ve söyle;
"astral bedenimden bütün begatifliği al karanlık anne.meyvelerimin düşmesine izin verme."

yüzün kuzeye dönük kal ve söyle;
"ben kabul ediyorumki,fikirlerimde,davranışlarım da ve kelimelerimde negatiflik kalmamışdır.onların hepsi karanlık annemin gücüyle yokedilmişdir!.eğer negatiflik bana geri dönerse ben tekrar ışığıma sığınırım. bana yüce dengenle yardım edersin,gerçek tanrı/tanrıça ışığın ve bilgeliğin evladı."

şimdi altara geri dönüp kağıda hayatınızdan ayrılmasını ve yokolmasını istediğiniz tüm negatif duyguları,insanları,bağımlılıklar vs. yazın yüksek sesle karanlık annemize okuyun. ve bu kağıdı mumlardan birinin alevinde ateşe verip kazana atın. kağıdın(hayatınızdaki negatifliğin) yanışı izleyin ve söyleyin;
"tüm bunları senin gözetmenliğinde serbest bırakdım karanlık anne. bana tüm bu hayatımı mahveden negatifliğin senin alevinde ve bilgeliğinde yok olduğunu göster."
kağıt tamamen kül olana kadar yansın. bittiğinde kollarınızı tanrıçanın yüce annemizin bilgeliğine kutsallığına kaldırın.ve şöyle söyleyin;
"karanlık anne,yaşlı tanrıça,tek ve yüce olan. bana sırlarının derinliklerini öğret ve atalarmdan eski tanrı ve tanrıçalardan gelen sihri ve bilgeliği öğret.bana ışık tut ve rehberim ol karanlık anne!. kutlu olsun!."

Şaman

Kayıtlı Üye
Herkes anladı herhalde hiç kimse soru sormuyor.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tanrıça yerine inancımıza uygun yaratıcıyı diyebilir miyiz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Burada bahsedilen tanrıçalar. Mutlak yaratıcı simgelemez.Bir güç odağını simgeler. Yaratıcıdan aşağı olan diğer üst varlıkları simgeler.

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yani biz sözleri değiştirebilir miyiz? Mesele ben tanrıçanın adını bile anmak istemiyorum onun için.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu ritüüellerde çağırılan varlıklar tanrıçalardır. Ondan dolayı onların yerine koyacak başka bir varlık yok bu durumda.

Şaman

Kayıtlı Üye
Bu sizin inancınıza göre değişir. Mesela müslümansın diyelim Tanrıyı yani Allah 'ı çağırmak diye birşey yoktur ancak onun nuru adaleti vs çağrılabilir. Hristiyansan eğer İsa, Meryem, Havariler ve azizler çağrılabilir ama Tanrı yine çağrılamaz. Yahudiler de de aynı şekilde.
Bir de Urum burada çağrılan varlık tamamiyle Tanrıça çünkü bu Keltik paganizm türünde bir ayin.Ama sen istersen daha farklı varlıklar olarak da kullanabilir değiştirebilirsin amaç ayın küçülürken ve karanlıkkenki halinde ortaya çıkan defetme, yok etme enerjisini doğru biçimde kullanabilmek.

Ninsun

Kayıtlı Üye
herkes anladı herhalde hiç kimse soru sormuyo

Konuyu yeni gördüm, epey geç olmuş aslında ama, yine de sormadan edemeyeceğim. Ay üç gece kadar gökyüzünde görünmüyordu sanırım. Bu üç gece içerisinde herhangi bir gece içinde mi bu ritüelin gerçekleştirilmesi makbuldür, yoksa üç gece boyunca arka arkaya tekrarlamalı mıyız?

Bir de kullanılacak kandiller, doğal mı olmalılar (doğal olması ne demek tam olarak bilmiyorum ama marketten alınmış alelade siyah mumlar olmaz sanki)

Paylaşımınız için teşekkür ederim.