Kalça omurları ve Hastalıklarınız arasındaki ilişki!

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Nis 2009
Mesajlar
145
Tepkime puanı
2
Yaş
39
Konum
MiToLoJiDeN :)
Kalça omurları 5 adettir. Yamuk bir şekilde oturduğunuzda ya da belinize destek olmadan yayılırcasına koltuğa kendinizi attığınızda bir daha düşünün! üreme organları dahil, vücudun temel işlevlerini yerine getiren kısım sırt omurlarından sonra, bu kısımdır. Bu kısımdaki omurların düzenli çalıştırılmaması neslinizin sonu demek bile olabilir!
kalça omurlarının 1.si belin tam alt kısmında başlar, 5.si ise kuyruk sokumunda son bulur. Belin tam altı 1. omurdur buna bakarak sırasıyla takip edin.

Kalça omurları:

1. Omur: kolit, kolon hastalıkları.

2. Omur: Apandisit, sebepsiz kasılma ve kramplar, varis.

3. Omur: Mesane hastalıkları, adetlerde düzensizlik, erken menopoz, cinsel iktidarsızlık, idrar kaçırma, yumurtlama sorunları, düşük libido.

4. Omur: siyatik, dizlerde eklem ağrıları, sık idrara çıkma ve prostatik rahatsızlıklar.

5. Omur: Bacaklarda dolaşım bozukluğu, ayaklarda üşüme, bacak kaslarında zayıflık, selülit ve dolaşım sorununa bağlı kalp ritmi bozuklukları.

Kalça omurları kuyruk sokumunda sonlanır. Hastalığınız yukarıdakilerden biri ise, omur numarasına göre o numaraya ait omurunuzda sorun var demektir. Yoga egzersizleri ile beyin dahil tüm organlarınıza hükmedebilirsiniz. Yoga egzersizleri sizi zayıflatmaz fakat, ufak bir örnek verirsem; tiroid bezinizi yoga ile uyarıp, metabolizmanıza da hükmedebilirsiniz metabolizmanız hızlandığında hiçbir şey yapmasanız da oturduğunuz yerde kalori yakarsınız.
 
Üst