Kabala müziklerinin olayı nedir?

descartel96

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Eyl 2020
Mesajlar
29
Tepkime puanı
35
Bir aralar bu tarz bir şeye denk geldiğimi hatırlıyorum.
Bu tarz müzikler neye göre yapılıyor?
İnsan üzerindeki etkileri nelerdir?
Kabala konusunda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
Kabalist neye denir? Bir insana kabalist demek için hangi şartlar gerekir?
 

Mertmert

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Şub 2017
Mesajlar
141
Tepkime puanı
165
Manevi dünyalardaki his ve algılarına göre şarkı yaparlar.. Gerçek hayat odur.. Manevi dünyalardır..

Biz bu dünya gerçek hayat zannediyoruz. Onun sebebi şudur; çünkü elimle tutarım ve gözümle görürüm.. dilimlede tadarım.. Çalışır ve kazanırım işte hepsi bu kadardır.. Eğer ben fiziksel bir varlıksam ve ele geçirdiklerimde fiziksel ve elle tutuluyor ise tartışacak birşey yoktur..

Gerçek hayat, esas hayat maneviyattadır.. Bu dünyada değildir.. bu dünyada neyi alabilirm ki? çok zengin olabilirim, çok saygıdeğer olabilirim, hatta belkide dünyanın başkanı olabilirim.. ilmiyle ünlü bir insanda olabilirim.. ne alabilirim? Biraz sorgulayın.. Zaten insanlığın yüzde 99,9'u cansız seviyede yaşıyor.. Yerler, içerler, cinsel ilişkide bulunur ve bir aile kurarlar.. Ve hepsi o kadardır.. İnsanlığın yalnızca yüzde 0,1'i bitkisel, hayvansal ve insan(ruhani) seviyededir..

Bitkisel seviyede para kazanmak isterim... Hayvansal seviyede şan şöhret isterim.. insan seviyesinde yalın ilim ve bilim isterim.. Bu tür seviye günümüzde çokta kalmış değildir esasında.. yani insan diyorum ama esasında bir beşerden söz ediyorum.. Beşer seviyesi.. Saf bilgiyi istediğim, kanunları, doğanın, evrenin işleyişini isteyip talep ettiğim bir seviyedir.. Newton gibi, Einstein gibi adamlar esasında bunlar.. Saf bilimi ve bilmeyi isteyen adamlar.. Onlara beşer-konuşan seviye diyebiliriz..

En son ruh-insan yaradanı talep eden ve isteyen bir seviye gelir.. İşte bu seviyede yaradanı ister ve arzularım.. köküme dönmek isterim.. Onlarda piramidin en üstündedirler.. Kibir yapmak için söylemiyorum.. Gerçekten öyle.. nasılki bitkiler minarellerden üstün.. hayvanlar bitkilerdende üstün... konuşan-beşer hayvanlardan üstün.. insan-ruh ise hepsinden dahada üstündür.. bu bir piramittir.. Yaradan böyle tayin etmiştir. Yapacak birşey yoktur..
 
  • Beğendim
Tepkiler: Mya
Üst