İslam dini bölümü yeniden açılsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Furking

Kayıtlı Üye
İslam dini bölümü açılsa ve yanlış bilinen-bilgilendirilen konulara açıklık getirilse, yeni bilgilendirmeler yapılsa sizce de daha iyi olmaz mı ?

Admin notu: Konu olarak açtım burdan devam edebilirsiniz. Lütfen konu ne ise mesajlar o yönde olsun moderatör alımı İle ilgili konu sadece onunla ilgili olsun

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
17.01.2017 mesaj atmıştım, sizde bana "değerlendirme sonucuna göre dönüş yapılacaktır" demiştiniz.Olumlu veya olumsuz halen dönüş olmadı ve değerlendirme süresi çok uzunmuş.

Değerlendirmelerimiz tamamlandığı için size dönülmemiştir. İhtiyaç dahilinde mod alımları yapıyoruz. O dönem ihtiyacımız giderilmiştir mutlaka. Bu kadar uzun değerlendirme süresi olmuyor. :) Sizden ricam tekrar bir başvuru ile uygun bölümlere başvuru yapmanız.

Sevgi ve Işıkla...
İslam dini bölümü açılsa ve yanlış bilinen-bilgilendirilen konulara açıklık getirilse, yeni bilgilendirmeler yapılsa sizce de daha iyi olmaz mı ?

İslam dini ile ilgili geçmişte oldukça fazla tartışmalı konular oldu. Kapatılmasının nedeni her konunun müslümanlık çerçevesinde dönerek insanlara hakarete dönecek şekilde üyelerin birbirine yaklaşımından dolayı idi. Yakın bir zamanda bu bölümü aktif hale getirmeyi düşünüyoruz açıkçası. Lakin bu dönem değil. Biraz daha zaman gerek bölümün açılması için.

Sevgi ve Işıkla...

Angel8

Kayıtlı Üye

Dinimizle ilgili doÄŸru kabul edilen yanlışları,uygulamaları seviyeli ve mantıklı bir ÅŸekilde bir bölüm altında tartışmak çok güzel olurdu í ½í±￾

Furking

Kayıtlı Üye
Dinimizle ilgili doğru kabul edilen yanlışları,uygulamaları seviyeli ve mantıklı bir şekilde bir bölüm altında tartışmak çok güzel olurdu ������

Hemde çoook :) Bakıyorum o bölüme de bir çok uydurma, din diye anlatılmış. Bunları düzeltecek bir sistem çok iyi olur. Bakalım ınşallah en kisa zamanda açılır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bunun yeri burasımı konu başlığı moderatör alımı,
10 senedir sitemiz aktif 10 senedir tartışmayı öğrenemdiği için insanlar din konuları kapatıldı.
Sitemiz tek Taraflı değil ki tek bir bölümü açalım. Yule iyimser davranmış açabiliriz demiş ama açılmayacak bir daha.

Angel8

Kayıtlı Üye
Siteye tartışmalı din bölümü açmanın siteyi tek taraflı yapacağını düşünmüyorum. Sahip olduğu birçok farklı bölümü bir arada bulunduran komplex bir site olur gene.Konu başlıkları alt alta verilince bir öneride bulunduk sadece.Konu başlığı moderatör alımı ama astrolojiden konuşmadık.Siteyi ilgilendiren bir öneriydi. Tartışma ve öneriler fikirleri ileri taşımaz mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İlgili konu ilgili bölümde tartışılır. Sitemizde bölüm var . Açık istek Öner'i şikayet bölümüne tartışalım. Konu nedir moderatör alımı. Şimdi ne olacak bu mesajlar silinecek.
Din konusu açın denmiyor dikkat edin islam dini bölümü Deniliyor. O konuda çok bölüm var şimdi islam dini bölümünü açıp diğerlerini açmayacakmıyız. Tek taraflı olmaz mı o zaman olur. Fikir önerileri veremezsiniz demedim. Yeri burası değil değil.

Din İle ilgili bölüm olmadığı halde alakalı alakasız her yerde tartışma oluyor. Sürekli üye yasakla, konu sil, denetle uyar. Forum kirliliği

her güne bir dua bölümü açtım bakın bakalım kaç konu var ve kim açmış.

Rukye bölümü var bakın bakalım neler var.

Bilgi vermek isteyen buyursun versin niye bilgi mi veriyorsunuz diyeceğiz.

Adam hudüzim bölümü girip hakaret ediyor. Siz görmüyosunuz yazılan hakaretleri tartışmaları Çünkü sürekli siliyoruz.

Bölüm açılmayacak

bilgi vermek isteseniz buyurun bilgi verin. Makale hazırlayın makaleler bölümünde paylaşalım.

Siz bir başlayın bakalım önce kurallarımızı ve yönetimizi kafaya göre yapmıyoruz 10 senelik bir tecrübe var.

Angel8

Kayıtlı Üye
Diğer dinleri tartışmak hiç aklımdan geçmedi. Evet haklısınız tek taraflı oluyor ama islamın aslında Kur'an ın farkı var. Ben diyelim ki açıldı islam tartışma bölümünde bütün yanlışları düzelteceğim demiyorum ki. Çok fazla eğri var Kur'an a kağıt topluluğu değil yaşam biçimi olarak bakmaya çalışıyorum bu yüzden önemli geliyor ilgili her şey
Mevlütte Yasin okunması ne kadar doğru ? Veya ölünün arkasından yasin okunması sonuçta her bir ayet yaşayanlara birer uyarı. Dua zincirleri. Ramazan ayındaki hatim krizleri. Arapça tek kelime bilmeden Kur'an ı her ramazan hazmetmek? Oruç ilk basamakta yemek yememek nefsine hakim olmakla alakalı kanın akınca neden bozulsun? Namazın önemini vurgulayan Allah kadınları da yaratan adet halini veren de Allah neden bir hafta kadınları namazdan uzak tutsun bu gerçekten Kur'an da var mı ? Hadislerle ibadet etmek ne kadar doğru ?
Şimdi ben bunları zaten etrafımda ki dar görüşlü insanlarla tartışamıyorum. Böyle geniş bir platformda bu kadar farklı düşünen bilgili insanlarla mantıklı,seviyeli bir sekilde tartışıp bir yerlere gelmek istiyorum.Kendi kendime tartışınca aynı soruya dönüp dönüp duruyorum çünkü

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Tasavvuf bölümüz bu bahsettiğiniz konular için uygundur.
Seviyeli tartışma olmadığı için kapatıldı zaten yani bizden kaynaklanmıyor. Siz sorular bölümüne, Zihni sinir bölümüne tartışmak istediğiniz konuyu açabilirsiniz. Bir engeliniz yok. 125000 mesaj var zaten islam dini bölümünde. Paylaşmak tartışmak istediğinizi yapabilirsiniz bitince yönetim gerekirse taşıma işini yapabilir.

Furking

Kayıtlı Üye
Sevgili anita8 çok iyi özetlemiş :) Bunun dışında gerek mitoloji ve islam, gerek diğer dinler ve islam, tekamül-evrim bağlantısı hakkında da toplumumuzun bilinçlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Islam dini bölümü açılsın derken yapmak istediğim bencillik değildi. Diğer dinler ile bir bütünlüğü, "birlik"ı oluşturan islam ile insanlara tevhid' i anlatmak, aynı zamanda pozitif tartışmalar ile de öğrenmek amacıyla açılmasını istemiştim.
Belki de insanlarımız artık tartışmayı öğrenmiştir. Bence denemekten zarar gelmez. Ama tabi ki Mabet Sahibi olarak en iyisini siz bilirsiniz. Makale bölümü de bana uygundur. Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...