Işığı böyle görüyorum bu nedir?

Talgaran

Kayıtlı Üye
corona100_thumb.jpg
Etrafında rengarenk çember var isterseniz renklerinin sırasını da soylerim onun etrafında geniş rengarenk katman daha var.

Alakan

Kayıtlı Üye
Ben de astigmat diyeceğim ama ileri derecede astigmatım var daha çok ışıkların dağılması şeklinde oluyor. Hiç bu şekilde görmedim. Siz yine de yakın zamanda gözlerinizi kontrol ettirmediyseniz ettirin bence farklı bir rahatsizlik ol

Talgaran

Kayıtlı Üye
Ben de astigmat diyeceğim ama ileri derecede astigmatım var daha çok ışıkların dağılması şeklinde oluyor. Hiç bu şekilde görmedim. Siz yine de yakın zamanda gözlerinizi kontrol ettirmediyseniz ettirin bence farklı bir rahatsizlik ol
Randevu alacam. Dağılma yok düzenli şekilde renk çemberi var

star53

Kayıtlı Üye
Daha 9-10 yaşlarındayken amcamın evindeki ışıkta da aynı efekti alırdım. Sonra avize takılınca ve ampul değişince gitti. Lambanın kendisiyle alakalı olabilir.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Daha 9-10 yaşlarındayken amcamın evindeki ışıkta da aynı efekti alırdım. Sonra avize takılınca ve ampul değişince gitti. Lambanın kendisiyle alakalı olabilir.
Hayır telefon ışığından sokak lambasına evdeki ampule kadar aynı. Köye gidince ayda görüyorum birde.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Çok fazla ekrana maruz kalınca ya da aşırı beyaz ışığa olabiliyot, göz tansiyonu söylendiği gibi sebep. Bir sebebi daha var ama net olarak bilmiyorum şu göz içi sıvı olayı. Yani pek çok sebep var sağlıkla alakalı veya ışığın kırılması ile alakalı ama spiritüel bir anlamı yok.

star53

Kayıtlı Üye
Bende göz tansiyonu var doğuştan. Astigmat ve miyopa da sahibim :cry: Neyse ki henüz o kadar bozulmadılar. 10 Yıl sonrasını bilemiyorum. Ayrıca tavsiyem herkesin hiçbir şeyi yoksa bile yılda bir takip amaçlı muayene olmasıdır. Çok sinsi olabiliyor göz.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 2535
Etrafında rengarenk çember var isterseniz renklerinin sırasını da soylerim onun etrafında geniş rengarenk katman daha var.
resimdekiyle anlattiginiz ayni zaten. Kamerada oyle gormus. Mor mavi yesil sari kirmizi mavi yesil mor pembe. Bende hep boyle goruyorum isigi ama bu ne guzel yuvarlak duzgun cikmis ben genelde heryere yayilmis dumduz inen isik suzmeleri seklinde goruyom cok rahatsiz edici oluyor bende de astigmat var. Yazilarda hafif carpik gorunuyor.