İnsanlık Tarihi

Fire in Darkness

Kayıtlı Üye
Uzun süredir aklımda olan bir soru var. Zaman zaman aklıma geldikçe düşünürüm fakat çıkar yol bulamam. Sizinle paylaşmak istedim ve her türlü yorumu bekliyorum.

Şimdi büyük dinlerin inancına göre insanlık Hz.Adem ile Hz.Havva nın yer yüzüne indirilmesiyle başladı. Ve herkesin bildiği gibi bunların çocukları Habil ve Kabil. Hikayeyi herkes bilir. Birisi hayvancılık birisi tarımla uğraşır. Ve Hz.Ademe 10 suhuf inmiştir. Fakat bize öğretilen tarihte insanlığın bir arada yaşamaya başlamadığı ilkel zamanları bulunur. Bu zamanlar için yazı henüz bulunmamıştır ve her şey bir teoriden ibarettir. İnsanlar hayvanlar gibi yaşar. Çiğ et yer buldukları yaprak ve her hangi meyvelerle beslenir. Ve yavaş yavaş tarımı keşfeder. Hayvanları evcilleştirmeyi öğrenir. Bir arada yaşamaya hayvanlıktan ayrılmaya başlar. Bunu sokaktan geçen birine sorsanız bile size doğru olduğunu söyleyecektir.

Peki eğer ilk insanlar tarım ve hayvancılık yapabiliyorsa; Neden ve nasıl sonra hayvan gibi yaşayan insanlar var oldu ve şimdi günümüzdeki insanlık haline kadar gelişti?

Doğal afetler yada Yaratıcının gücüyle tüm insanlık ve birikimi yok edildiyse, sonrasında hayat tekrar nasıl başladı?

Şimdilik aklıma geldiğince sorularım ve düşüncelerim bu şekilde fikirlerinizi bekliyorum.

İyi forumlar.