İnsanları etkilemek, hayran bırakmak

Kendimiariyorum

Kayıtlı Üye
İnsanları etkilemek istiyorum. Dış görünüş olarak bir sorunum yok fakat karakter olarak pasif biriyim. Kendime güvenim yok.
Ama ben insanları etkilemek istiyorum. Bunun için neler yapabilirim
Kitap, video, dokuman paylaşabilirseniz de ayrıca sevinirim ??‍♀️

XirisX

Kayıtlı Üye
Kitap okumanı öneririm. Kitap okumak bilgini, kelime dağarcığını ve diksiyonunu geliştirir, sana yeni bakış açıları kazandırır. Bilgi birikimin arttıkça bu bilgiyi insanlarla paylaşmak isteyeceksin, konuşacak birçok konun olacak. Bu da seni daha özgüvenli bir insan haline getirecek.
Klasik kitaplardan başlayabilirsin. Hiç okuma geçmişin yoksa sana Stefan Zweig’ın kitaplarını öneririm, oldukça ince ve hemen bitirilebilir kitaplar. Onun haricinde benim çok sevdiğim bir roman olan Suç ve Ceza’yı okumanı öneririm, görünüşte kalın ancak akıcılığıyla 3 günde bitirilebilecek bir kitap.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Insanlari etkileyip ne yapacaksin, sanki o zaman bir faydalari mi olacak sana.. insan kadar nankoru var mi? insanlarin nezdinde ki itibari salla gitsin kimler geldi gecti bak tarihe

Çok katılıyorum.. şu söz geldi aklıma..''Tanıdığınız insanların çokluğu hayatınıza renk katmaz.. Kazık çeşidi artar ve menü genişler... -Hepsi bu..!''
Bir iki gerçek dost yeter aslında.. Gerisi çöp.. Yoksa popüler olmakla filan uğraşırsanız hep öyle olmak zorunda hissedip ekstra çaba harcamanız lazım. Sanatçı, yazar, politikacı vb. değilseniz yani işiniz geniş çevreyi gerektirmiyorsa çok da zorlamaya gerek yok, isteyen zaten yanınızda olur.

Ü

Üye silindi 58480

Kitap okumakla cok fazla alakasi yok insan etkileme sanatinin. Ilk emir `OKU` ayetidir. Ama analiz et, gozlemle ve gorsellestirerek projelestir anlamindadir.

Kitap ta oku, ancak cok kitap okumaya baglama isi. Ayet var : Onlar kitap yuklu esekler gibidirler (AYET). Insan, bilgisi ile caka sattigi nasil rezil de olur anlatan bir ayettir.

Insan etkileme sanati ruhunda zamanla olusur.
Sen kendin etkilenmelisin once. Hayattan, olaganustuluklerden, belki tarihten ve sanattan vs. Icinde olusan hayranlik ve guclu duygular dalayisi ile konusmalarinda tilsim ve cazibe olusur.

Sorgula kendini. Etkisi altinda kaldigin neler var ki onun etkileri ile beslenerek, insanlara da bunu iyi anlamda bulastirmak istiyorsun ?
Insanlarin ilgi ve alakasini cezbedip onlari kisa sureli hasede surukleyecek kadar bir enaniyet etkisi birakma pesindeysen bununla yuzlesmelisin herseyden once. Cunku insan suur altinda neyi ne kasitla istedigini bile bilemeyen ve itiraf etmek istemeyen bir varliktir.

Kendimiariyorum

Kayıtlı Üye
Kitap okumanı öneririm. Kitap okumak bilgini, kelime dağarcığını ve diksiyonunu geliştirir, sana yeni bakış açıları kazandırır. Bilgi birikimin arttıkça bu bilgiyi insanlarla paylaşmak isteyeceksin, konuşacak birçok konun olacak. Bu da seni daha özgüvenli bir insan haline getirecek.
Klasik kitaplardan başlayabilirsin. Hiç okuma geçmişin yoksa sana Stefan Zweig’ın kitaplarını öneririm, oldukça ince ve hemen bitirilebilir kitaplar. Onun haricinde benim çok sevdiğim bir roman olan Suç ve Ceza’yı okumanı öneririm, görünüşte kalın ancak akıcılığıyla 3 günde bitirilebilecek bir kitap.
:D sanırım böyle yazınca beni baya içine kapanık hicbir şey yapmayan biri sandınız. Ben zaten en çok kitap okurum. Hatta kitap okumamdna etkilenen biriyle uzun zamandır konuşuyoruz. Ama ben Diğer insanları etkilemek istiyorum. Toplulukta bulunduğum mesela

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnsanları etkilemek için fiziksel görünüş ya da karakter çok önemli bir unsur değil. Her topal atın bir kör alıcısı vardır. Kendine güvenen ve kendini seven her kişi enerji alanını genişletir ve daha çok insanı daha çok olumlu etkilemeye başlar. Bu sebeple kendine güven ve kendini sevme ile ilgili çalışmalar yapmak ya da yaptırmak gerekir.

Çakra üzerine mutlaka çalışın. Zira çakralar hem fiziksel hem ruhsal hem psikolojik hem de enerji yönünde gelişmemizi sağlar bu da yine manyetik alanın genişlemesini ve daha pozitif enerjiler üretmesini sağlar ve insanlar etkilenir.

Majikal olarak Öner’i de bulunamayız. Majisyen olmayan her bir kişi majikal çalışmalar yaptığında ciddi anlamda sorunlar oluşturabilir. Şu yaz bunu oku gibi öneriler majiyenler içindir. Ki bir majisyen insanları nasıl etkilerim diye sormaz çünkü zaten onun enerji alanında bu vardır. Sadece teknik ve yöntemlerle bunu artırabilir.

Üçüncü önemli nokta ise insaları etkilemek istiyorum çok genel ve büyük bir alan. Bu kadar büyük bir enerji alanı üretmezsiniz. Bazı insanlar etkilemektir o kadar. Hedefler küçükten büyüğe doğru gitmeli.

Sosyal olarak ise, kendini ifade ediş şekli çok önemli. Giyim, konuşma, takılar, davranışlar gibi. Nasıl olacağının önemi yok. Kişi kendisi olur özgün olursa kendisini ifade ediş şekli ile etkileyeceği insan sayısı artar.

Yukarda yazan arkadaşlara katılıyorum. Üretmek, kendini ortaya koymak, kendini geliştirmek gibi, ben üzerine benlik üzerine yatırım yaparsanız karşılığını alırsınız.

Şirinlik muskası tarzı çalışmalar var elbet lakin bu tür çalışmalar kendini geliştirmiş güzel hoş vs insalar olup lakin bir sorun yüzünden ilgi görmeyen kişilerde kullanılır. Yani insaları etkileyecek bir özeliği durumu olmayan, çekingen, uzak, kendini ortaya koymayan kişilerde pek bir ile yaramaz . Çünkü etkileme anlık olsa bile devamı için içi dolu bir şeyler olması lazım.

Birde herkes her konu da değil de bir konu da iyi olan yönünü geliştirmeli ve bunun üstüne gitmeli. Bu hem kendine güven ve sevgi verir hem de ürettiği bir şey olur. Enerji alanı güzelleşir. Hem soyal açıdan hem enerjisel açıdan insaların bazıları etkilenmiş olur. Herkes iyi anlamda değerlendirmeyeceği için bu süreçte olumsuz bakış, yorum da bulunanlardan etkilenmeden devam edilmelidir. Zira herkes herkesi sevemez. Beğenemez takdir edemez.

dem0n

Kayıtlı Üye
İnsanları etkilemek için fiziksel görünüş ya da karakter çok önemli bir unsur değil. Her topal atın bir kör alıcısı vardır. Kendine güvenen ve kendini seven her kişi enerji alanını genişletir ve daha çok insanı daha çok olumlu etkilemeye başlar. Bu sebeple kendine güven ve kendini sevme ile ilgili çalışmalar yapmak ya da yaptırmak gerekir.

Çakra üzerine mutlaka çalışın. Zira çakralar hem fiziksel hem ruhsal hem psikolojik hem de enerji yönünde gelişmemizi sağlar bu da yine manyetik alanın genişlemesini ve daha pozitif enerjiler üretmesini sağlar ve insanlar etkilenir.

Majikal olarak Öner’i de bulunamayız. Majisyen olmayan her bir kişi majikal çalışmalar yaptığında ciddi anlamda sorunlar oluşturabilir. Şu yaz bunu oku gibi öneriler majiyenler içindir. Ki bir majisyen insanları nasıl etkilerim diye sormaz çünkü zaten onun enerji alanında bu vardır. Sadece teknik ve yöntemlerle bunu artırabilir.

Üçüncü önemli nokta ise insaları etkilemek istiyorum çok genel ve büyük bir alan. Bu kadar büyük bir enerji alanı üretmezsiniz. Bazı insanlar etkilemektir o kadar. Hedefler küçükten büyüğe doğru gitmeli.

Sosyal olarak ise, kendini ifade ediş şekli çok önemli. Giyim, konuşma, takılar, davranışlar gibi. Nasıl olacağının önemi yok. Kişi kendisi olur özgün olursa kendisini ifade ediş şekli ile etkileyeceği insan sayısı artar.

Yukarda yazan arkadaşlara katılıyorum. Üretmek, kendini ortaya koymak, kendini geliştirmek gibi, ben üzerine benlik üzerine yatırım yaparsanız karşılığını alırsınız.

Şirinlik muskası tarzı çalışmalar var elbet lakin bu tür çalışmalar kendini geliştirmiş güzel hoş vs insalar olup lakin bir sorun yüzünden ilgi görmeyen kişilerde kullanılır. Yani insaları etkileyecek bir özeliği durumu olmayan, çekingen, uzak, kendini ortaya koymayan kişilerde pek bir ile yaramaz . Çünkü etkileme anlık olsa bile devamı için içi dolu bir şeyler olması lazım.

Birde herkes her konu da değil de bir konu da iyi olan yönünü geliştirmeli ve bunun üstüne gitmeli. Bu hem kendine güven ve sevgi verir hem de ürettiği bir şey olur. Enerji alanı güzelleşir. Hem soyal açıdan hem enerjisel açıdan insaların bazıları etkilenmiş olur. Herkes iyi anlamda değerlendirmeyeceği için bu süreçte olumsuz bakış, yorum da bulunanlardan etkilenmeden devam edilmelidir. Zira herkes herkesi sevemez. Beğenemez takdir edemez.

Kök çakramızı nasıl iyileştirebiliriz?

Kendimiariyorum

Kayıtlı Üye
Peki cakralar üzerine

Cakralar üzerine nasıl çalışabilirim? Neler yapabilirm

D

DAİMON

Böyle bir konu başlığı güzel oldu. İstifade etmiş olduk, ufkumuz açıldı.
Ben şahsen bu konulara çok eğilirdim ama kendim öyle olmak için değil. İnsanların davranışlarını gözlemlerken adamına göre davrananları farkettiğimde daha ilkokul 1. sınıftaydım. Sorgulayan bir çocuktum. İnsanların hal hareketleri dikkatimi çekerdi. Neden ona öyle davranıyor digerine başka türlü, öbürüne bir başka türlü diye insanların davranışlarının altında yatan nedenlere yoğunlaşırdım. Bu birden fazla bilinmeyenli denklem gibi bi şeydi.
Bir insana Allah tarafından bahşedilen yüzü, sesinin tonu bile bu bahsettiğiniz konuyla yakından alakalı. Yani yaradılış özelliklerimizi göz ardı edemedigimiz gibi payının büyük oldugunu söyleyebilirim.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
İnsanları etkilemek için ayı ortadan yarmak gerek. Abartı gibi göründüyse etkileme çabanızı gözden geçirin. Tam anlamıyla bu hissiyatı arıyor olabilirsiniz. Pasif olduğunu düşünen insanlar sadece kendini etkilemeyi bilir. Belki en önemlisi budur. Düşünmek gerek.

D

DAİMON

Konu başa taşınmşken iki cümle daha eklemek istiyorum :giggle:
Senden etkilenmek isteyen etkilenecek bir şey bulur hiç merak etme. ;)
Kendini kimseye kabul ettirmeye çalışma. Çünkü bu çabanı farkederlerse ışık hızıyla(daha hızlısı olmadıgı için) senden uzaklaşmaya başlarlar. :):)
Nankörlük böyle bir özellik:):) malumun insanoğluyuz. :devilish:
Üstüme alınmak istemiyorm ama kıyısından köşesinden hepimize vurmuştur bu piyango.
Endazeyi kaçırmadan (y)

Naden

Kayıtlı Üye
Burcunuz yay olmalı. Sebepsiz bir şekilde dikkat çeken etki veren bir auraları var. Hemde güçlü bir silahinizin olmasına da gerek yok. Yay olun, o tarihler arasında doğun, içerde sıkın disinizi 😁