İnsanlar neden bunu yapar

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
İnsanlar neden alay eder ?
karşısındakiyle, gerekse dış görünüş gerekse başka sebeple neden karşısındakiyle dalga geçer dış görünüşün seçilmeyeceğini değiştirilmediğini de bilirler . Halbuki bu tip insanlar.. ama yinede yaparlar bunun sebebi nedir ? Ve ,bu tarz şeylere maruz kalan kişi ,nasıl kendini korur , nasıl düşünmelidir ?

Mısırga

Kayıtlı Üye
Hakaret ederken enerji elde ediyor olabilirler mi? Yine sn. Absoluta Virtute'nin bir gönderisinden alıntı yapayım. :)
Enerji vampirleri çoğunuz biliyorsunuz, hatta çevrenizde birkaç tane vardır mutlaka. Bilmiyenler için, enerji vampirligi örneği. Diyelim ki sizin despot bir patronunuz var sürekli sizi azarlayip aşağılar. O bir enerji vampiri. Çünkü eğer sizden memnun değilse, sizi kovabilir ve yerinize daha iyisini alabilir. Ama bunu yapmaz, siz onu enerjinizle beslediğiniz sürece yapmaz. Kızgınlık anında bedeninizden bir miktar düşük frekanslı enerji atılır. Vampir de onunla "beslenir". Bu durumda siz enerji donöru oluyorsunuz. Patronunuzun buna hakkı yok diye düşünebilirsiniz. Yanlış bir düşünce. Gayet de var. Karşılığında o size maaş ödüyor. Ve siz de bunu gayet yeterli buluyorsunuz ki, orada çalışmaya devam ediyorsunuz. Daha kötü durumda , aile içinde vampiri olanlar. Ama vampir hakkında bu kadar yeter bence.

Bu hakaretleri eden insanlar da enerji emme maksadında olabilir. Majiyle uğraşmak işe yarayabilir.

Ori

Kayıtlı Üye
Çoğu insan savunmasız gördükleri kişilerin canını yakmaktan çekinmezler. Bu kendini tatmin etme duygusuyla ilişkilidir ve bir nevi kendi içlerinde oluşturdukları krallığın acımasızlığıdır. Çoğunlukla empati yoksunu, cahil ve bencil kişilerin davranış biçimidir. Ayrıca sosyal hayatta bir bakıma vahşi hayattır. Zayıf sanılarak önyargıyla bakılan kişiler av edilmeye ve toplumdan dışarı itilmeye çalışılır. Kısacası savaşın birçok çeşidi vardır. Kalkanınız aklınızdır. İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü kendinizden çok umursuyorsanız, savaşı kaybetmişsiniz sayılır.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Çoğu insan savunmasız gördükleri kişilerin canını yakmaktan çekinmezler. Bu kendini tatmin etme duygusuyla ilişkilidir ve bir nevi kendi içlerinde oluşturdukları krallığın acımasızlığıdır. Çoğunlukla empati yoksunu, cahil ve bencil kişilerin davranış biçimidir. Ayrıca sosyal hayatta bir bakıma vahşi hayattır. Zayıf sanılarak önyargıyla bakılan kişiler av edilmeye ve toplumdan dışarı itilmeye çalışılır. Kısacası savaşın birçok çeşidi vardır. Kalkanınız aklınızdır. İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü kendinizden çok umursuyorsanız, savaşı kaybetmişsiniz sayılır.
Malesef dünyanın acımasızlığı güçlü, zayıfı bazen ve çoğu zaman eziyor ama yinede cahil ve bilinçsiz kişiler yapıyor bunu

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
karşısındakiyle, gerekse dış görünüş gerekse başka sebeple neden karşısındakiyle dalga geçer dış görünüşün seçilmeyeceğini değiştirilmediğini de bilirler . Halbuki bu tip insanlar.. ama yinede yaparlar bunun sebebi nedir ? Ve ,bu tarz şeylere maruz kalan kişi ,nasıl kendini korur , nasıl düşünmelidir ?
Bence güçsüz hissettikleri için daha güçsüz gördüklerini ezme çabası. Güçlü hissetmek istiyorlar. Daha basit örnek olsun diye iki küçük çocuktan örnek vereyim. Genelde okulda kilolu kızla hep kısa ve cılız erkek çocuğu dalga geçer ve onla dalga geçildikçe kimse onun boyuna laf etmez. Tabi eğer kız bu zinciri kıracak ve onunla alay edecek tipte bir kız değilse. Biraz da şeye benziyor yine alakasız görünse de geçmişte yaptığımız hatayı şimdi yapan birini görünce sinirlenmek. Bize güçsüz bizi hatırlatıyor.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Forumun cadolozu olarak, size yuklenecegim azıcık😈. İnsanların bunu ne sebeple yaptıklarıyla ilgilenmek yerine, neden ben bunlara maruz kalıyorum düşünmeniz gerekiyor. Fiziksel kusurlar herkeste var, ama herkes ile dalga geçilmiyor. Cevabı - yapabildikleri için.
Enerji vampirleri hakkında araştırma yapın. Donor olmamak için ne yapılmalı öğrenip uygulayın.

Başarılar. 🤗

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Forumun cadolozu olarak, size yuklenecegim azıcık😈. İnsanların bunu ne sebeple yaptıklarıyla ilgilenmek yerine, neden ben bunlara maruz kalıyorum düşünmeniz gerekiyor. Fiziksel kusurlar herkeste var, ama herkes ile dalga geçilmiyor. Cevabı - yapabildikleri için.
Enerji vampirleri hakkında araştırma yapın. Donor olmamak için ne yapılmalı öğrenip uygulayın.

Başarılar. 🤗
Bu genel bir soru.. kendim alay edildiğim için sormamamıstım aslında birçok kişi bunu yaşayabiliyor örneğin bir arkadaşımı işyerinde sırf dış görünüsü yüzünden çok üzüyorlardı .. kişi kişinin aynasıdır diye düşünüyorum bende ben kimsenin dış görünüşüyle dalga geçmedim sahsen kusurlu gören göz kusurludur diyorum bende 😉

dünyalı

Kayıtlı Üye
Insan nefsi egosu akılla bagdaşmayan durumlarda kisiye bu hazzı verir. Bu haz kişiliği ele geçiriyor o kisi bundan haz alıyor...Sosyopat kisiliklerde daha ileri boyutlu davranislar sergilenir.....Etrafımızda cok var bunlardan. yok saymak zorundasınız bunuda kendinizi severek kendinize deger vererek deneyimleyebilirsiniz.
Insan bir kabuktan fazlasıdır

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye

Yüksek özgüvenle korur. Dünya bir savaş alanıdır ve stratejiler özgüveni sağlar; tabi şahsi görüşüm...