İnsanlar doğaüstü olabilirmi?

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Merhaba Gizli Mabet üyeleri, merak ettiğim bir soru sormak istiyorum. Normal bir insan doğaüstü özelliklere ve yetenklere sahip olabilirmi? Ya da bir insan nasıl doğaüstü olabilir?

AsiRuhh

Kayıtlı Üye
Merhaba Gizli Mabet üyeleri, merak ettiğim bir soru sormak istiyorum. Normal bir insan doğaüstü özelliklere ve yetenklere sahip olabilirmi? Ya da bir insan nasıl doğaüstü olabilir?
Evet varlar ama çoğu ne yapabileceğinin farkında bile değil. Yani henüz keşfedemediler Ve çok azınlık bir sayı bu.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Eski ahitlerde ve krallıklarda-imparatorluklarda iki söz-cümle vardır. "Sonradan büyü olamazsın, büyücü olarak doğarsın. / Sultan olunmaz, sultan olarak doğulur." Genlere işlenen, kemiklere kazınan yetenekler sınırsızdır, tanrı rahmeti ile aynı gelişmişliğe sahiptir. Lakin sonrada edinilen-kazanılan bazı özellikler sınırlıdır, ne kadar geliştirmek isterseniz isteyin gen haritanızın ve fiziksel formunuzun bu duruma elverişli hale gelememe olasılığı %98'dir.

Saygılarımla.

wrzmc

Banlı Kullanıcı
Kolay yapabiliyor olman aksini göstermiyor aslında, başlı başına var olmak doğaüstü bir olaydır. Düşünebilmek, hayal kurabilmek gezegenler boyutunda enerji ve ilim gerektiren bir eylem. Fazlası var azı yok, neden insan var olan süper gücüne odaklanmaz?

Talgaran

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Eski ahitlerde ve krallıklarda-imparatorluklarda iki söz-cümle vardır. "Sonradan büyü olamazsın, büyücü olarak doğarsın. / Sultan olunmaz, sultan olarak doğulur." Genlere işlenen, kemiklere kazınan yetenekler sınırsızdır, tanrı rahmeti ile aynı gelişmişliğe sahiptir. Lakin sonrada edinilen-kazanılan bazı özellikler sınırlıdır, ne kadar geliştirmek isterseniz isteyin gen haritanızın ve fiziksel formunuzun bu duruma elverişli hale gelememe olasılığı %98'dir.

Saygılarımla.
Sonradan sultan olunur bknz: Baybars

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Kolay yapabiliyor olman aksini göstermiyor aslında, başlı başına var olmak doğaüstü bir olaydır. Düşünebilmek, hayal kurabilmek gezegenler boyutunda enerji ve ilim gerektiren bir eylem. Fazlası var azı yok, neden insan var olan süper gücüne odaklanmaz?
Buna mucize diyebilirsiniz, inancınız var olmayı mucize olarak tanımlıyor olabilir ama buna doğa üstü bir şey diyemeyiz çünkü doğa içinde var olduk hepimiz, üreme bir doğa olayı.
Normal bir insan doğa üstü güçlere sahip olamaz. Burada doğa üstü derken kastettiğiniz şey de önemli. Pek çok inancın sahibi kadim inanç ve ritüellerini doğayla iç içe gerçekleştiriyor, doğaya uyumlanıyor. Normal bir insan belirli farkındalıklar ve emekle spiritüel anlamda bir şeyler başarabilir ama buna doğa üstü demek doğru mu?