İnsan vicudunun bir zayifligi sayilabilicek uyku olmadan yasanabilir mk

Darkfuntreal

Kayıtlı Üye
Uyumadan durmak.mumkun mu daha fazla sure dinç sekilde ayakta olmak?
Bunun icin ne yapabilirim?

Ü

Üye silindi 56746

Randy Gardner adında biri uykuyla ilgili kendi üzerinde deney yapmış, internetten sonuçlarla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Uyku beyin ve vücut sağlığı için gereklidir, bedeninize eziyet etmeyin.

alexisis

Kayıtlı Üye
REM surecinde de beyin, NREM de beden dinlenip yenileniyor. Keske mumkun olsaydi istediginiz. Kisa sureli belki ama uzun sureli uykusuzluk cepten yeme gibi olur bu sebepler yuzunden.
Biliyorum istediginiz cevaplar degil ama uykunuz geldiginde ;
Odayi havalandirin muhakkak,
Gozlerinizle hayali daire cizin, hareket ettirin
Gozlerinici iri iri acmaya calisin
Tatli yemeyin!
Hafif egzersiz yapin
Benim bildiklerim bunlar. Obur turlu yontemleri var mi bilemiyorum

Ü

Üye silindi 58480

Alimin uykusu bile ilimdir.

Uyanikken ne kadar askla sevkle calismaya devam ederseniz, ruyalariniz da amaca yonelik olarak; hem daha ilham verici, hem bilmediginiz yonlerden destekleyici, hem bilmediginiz engellerinizi kaldirici veya heber verici bir kozmik rehberlik hizmeti haline gelir.

Yasadigimiz alemin kati gercekligini sorgulatan tek bir ortak kerametimiz varsa o da kimsenin inkar edemeyecegi ruyalardir.

Bilim, uyumamizi engelleyecek bir teknik gelistirirse, yasadigimiz kati gerceklik icinde cehennem hayati yasariz. Nimetlerin anlami kaybolur. MEtafizik ve metapsisik baglarimiz temelden kopar ve biyonik makineler haline geliriz.

Ü

Üye silindi 58480

Bu arada Baris Ozcanin asagidaki videsunu denemisligim var. Daha dogrusu ictigim kahve uzerine kisa bir uyku cekip, gozlerimin bir anda acilarak enerji dolu ve hic olmadigi kadar zinde bir sekilde kalkmisligim ve gecenin gec saatlerine kadar full konsatrasyonla calisip, zamanin nasil gectigini anlamadigim birkac seans yasadim : )

Oglen uykularini bu sekilde yaparak , gece uykularini azaltip sabah erkenden kalkmak sanirim bana ciddi ivme kazandiracak : )