İnsan Büyü Uydurabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Öncelikle uydurmak derken, uyum anlamında kullandım.
Sevgili arkadaşlarım, içinizde bilgi sahibi çok arkadaşım var bu nedenle her zamanki gibi sizlere danışacağım. Büyüleri hep tarif olarak alıyoruz buluyoruz ama acaba kendi büyümüzü kendimiz yapabilir miyiz diye düşünmek zorunda kaldım. Nedenini açıklayayım, uzun bir süredir ilgilendiğim bir konu var ve neticede mantığıma uydurarak bir şeyler yapsam tutar mı olur mu düşüncesindeydim. Bunun için bir çok şeyi anlayıp kavramak zorundaydım (kavrayamadığım çok şey var) örneğin evrene uyması ve genel olarak anlatılan büyülerin aşk için olanların ortak noktası, ayırma için olanların ortak noktası gibi gibi ve deneme kararı aldım. Mantıksız olabilir sadece merak ediyorum ve kendimce bazı şeyler denedim. İnanın 3'te 3 başarılıyım ama belkide tesadüf idi, bilemiyorum ama kuvvetle inanıyorum buna. Bu arada büyü derken kesinlikle bir okuma işlemi yok çoğunlukla bitkiler, yakma, fotoğraf kullanılarak mesaj iletme şeklinde. İnancımı tek kıran nokta büyülerde devreye varlıkların girmesi ama benim inanıp yaptığım şeylerin onlarla bir bağlantısı yok.
Teşekkür ederim.

Keira

Moderator
Bir majisyen kendi büyüsünü yaratabilir. Büyülerde en önemli olan şey o büyüye inanmaktır. Bu zamana kadar paylaşılan tariflerde zamanında bazı majisyenler tarafından yaratılmıştır. Ama şöyle bir durumda var herkes büyü yaratamaz ve yapamaz o yüzden cümlenin başında majisyeni kullandım. Ayrıca yapılan her büyünün evrende yarattığı etkiye göre iyi ya da kötü bir geri dönüşü olacaktır, bunu aklınızdan çıkarmayın.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Vicdan yoksunu insanlar sonuçlarını düşünmeden haksızlığa uğrattıklarında bir insanı, biliyorum elbet bunun dönüşü olacaktır. Ama her insan kendine göre haklı sebepler sunduğun da, yaptığı her şey ona masum gelecektir. Bazen bunu bende düşünüyorum, kendimi karşımdakinin yerine koyuyorum. Bu yüzden hak edersem eğer bana da yapılsın sonuna kadar haklıdır. İnsan, insan olduğunu unutmamalı. Bu dünyaya kimse kimseye eğlence aracı olarak gönderilmedi. Ve ben kendi adaletime göre (adaletim beni kurtarmayacaktır ama) benden benim yaşamımı, hayalimi, umudumu çalan insana, benim mutsuzluğum üzerine mutluluk kuran insana sadece benden aldıklarını alarak yanıt veririm. Onun mutsuzluğu beni mutlu etmez ama ben onun yüzünden mutsuz isem oda mutlu olmamalı. Başına gelen her kötü şeyde aklına bunu nasıl hak ettiği gelmeli. Bunu aklınızdan çıkarmayın dediğiniz için açıklama gereği duyarak yazdım :)

Büyü yaratma, yapma konusuna gelince majisyenlik çok uğraş, bilgi, tecrübe, zaman isteyen bir şey, ben bu durumda yaptıklarımla sadece kendimi kandırıyorumdur. Onun dışında bir şey mümkünmüdür bilmiyorum. Sanırım sadece kuvvetli enerji yüklüyorum.

Keira

Moderator
Bir de şöyle düşünün canınızı yakan insanın belki size hayatla ilgili bir şey öğretmesi gerekiyordu ve bu yüzden canınızı yaktı. Belki bu acı sizin sınavınızdı. Hayatta yaşadığımız iyi ya da kötü her şey bizim daha güçlü ve daha bilgili olmamız için başımıza geliyor. Belki biz de farkında olarak ya da olmadan başka insanların canını yakıyoruz sırf hayattaki sınavlarında yardımcı olmak için. Büyüden önce bunu düşünmenizi tavsiye ediyorum. Sevgi ve ışıkla kalın..

webmanx

Kayıtlı Üye
Evet çok bilgiliyseniz yapabilirsiniz.elinizdeki formülle değişik uygulamalar yapılabilir.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Karşımıza çıkan kötü adam bize iyi bir kadın olmayı öğretir. İlkinde tanımayı, ikincisinde sorgulamayı, üçüncüsünde ders almayı, dördüncüsünde nasıl davranılacağını, beşincisinde hayal kırıklığını, altıncısında asla güvenmemeyi, yedincisinde güzellikleri göz ardı etmeyi, sekizincisinde hayal kuramamayı, dokuzuncusunda kalbinin olmadığını onuncusunda da kötü bir insan olmayı öğretir.

Fakat: kötü adam.(10)+saf kadın=kötü insan

kötü insan.kötü adam=adalet

adalet+kötü insan=iyi kadın

kötü insan=iyi kadın

iyi kadın+iyi adam=iyi anne

Ama sonuç olarak haklı mısınız, sonuna kadar haklısınız.

karashan

Kayıtlı Üye
Bir de şöyle düşünün canınızı yakan insanın belki size hayatla ilgili bir şey öğretmesi gerekiyordu ve bu yüzden canınızı yaktı. Belki bu acı sizin sınavınızdı. Hayatta yaşadığımız iyi ya da kötü her şey bizim daha güçlü ve daha bilgili olmamız için başımıza geliyor. Belki biz de farkında olarak ya da olmadan başka insanların canını yakıyoruz sırf hayattaki sınavlarında yardımcı olmak için. Büyüden önce bunu düşünmenizi tavsiye ediyorum. Sevgi ve ışıkla kalın..

Size çok teşekkür ediyorum.Bazı şeylerden vazgeçirdiniz bu yazınızla.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
keira güzel ve doğru anlatmış. majisyen olmak çok zordur (yani zordur benim açımdan. olanlar belki kolay der bilemiyorum) ardından kendi büyünü yazmak da majisyenler için sıfırdan majisyen olmak gibi zordur. öyle ki bitkileri, nesneleri, enerjileri, evrenin yasalarını adın gibi bileceksin ki oluşturabilesin birşey. oysa günümüzde insanlar sadece bitkiler üzerine veya sadece enerjilerden bir tanesi üzerine ömrünü veriyor da çözemiyor tamamen. kim bilir daha ne şartları var ne zorlukları var. böyle bi seviyeye gelmiş insan sanıyorum bizim uğtaştığımız insani uğraşları aşmış olacaktır.
misal olsun diye söylüyorum, Merlin'in kalkıp kız tavlama büyüsü yaptığını ya da komşunun çocuğunu def etme büyüsü yaptığını duymamışızdır hiç =)

thales

Kayıtlı Üye
Okumalı büyülerde uydurmak sanırım imkansıza yakındır.. bir ritüelde ilk defa kullanılan "x" kelimesinin titreşim seviyesi çok ama çok düşük olacağından aynı ölçüde sonuç alma oranıda düşük olacaktır. Fakat materyal kullanılan büyülerde bence uydurulabilir ,neden olmasın ki.? Herşey inanmakla alakalı değil miydi.? Kullanılan eşyanın su,toprak hava ne ile birleştirileceği ve gün ,vakit ayın durumu gibi genel geçer bilgileri bildikten sonra bana mümkün gibi geliyor.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Büyü uydurursunda nerenden uyduracağına bağlı tutup tutmaması kalpten uydurursan tutabilir bile belki :p

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
Okumalı büyülerde uydurmak sanırım imkansıza yakındır.. bir ritüelde ilk defa kullanılan "x" kelimesinin titreşim seviyesi çok ama çok düşük olacağından aynı ölçüde sonuç alma oranıda düşük olacaktır. Fakat materyal kullanılan büyülerde bence uydurulabilir ,neden olmasın ki.? Herşey inanmakla alakalı değil miydi.? Kullanılan eşyanın su,toprak hava ne ile birleştirileceği ve gün ,vakit ayın durumu gibi genel geçer bilgileri bildikten sonra bana mümkün gibi geliyor.

belli sözcük ve işaretlerin zaman içerisinde tekrar edile edile astralde etkili hale gelmesinden bahsediyorsunuz sanıyorum. ancak tüm sözcükler böyle çalışmaz. bazı kişiler direkt olarak astraldeki bağlantıları ile zaten etkisi olan sözcükleri edinebilir. yani tek bir yöntem söz konusu olmadığından ilk defa duyulan bi kelimenin titreşimi mutlaka çok zayıftır denemez. bahsettiğim şekilde yüksek titreşimli bir sözcük elde edilmiş de olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...