İnsa Suretine Bürünmüş Bir Cinni yi Nasıl Anlayabiliriz ?

romeo713

Kayıtlı Üye
sorum gayet açık , bir gece kapı çaldı ve bir insan şekline bürünmüş surette bir Cinni geldi...
bunun Cin olup olmadığını nasıl anlarız bilen var mı ?
bunu bilenler var ama tehlikeli bir ilim olduğundan pek söyleyen yok...onlar heryerde fakat bazıları insan gibi görünebiliyor işte onu nasıl anlarız ?

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Hz. Muhammed (sav) buyurur ki: Kim ki benim ümmetimdense ömrü boyunca bir kezde olsa her kula görüneceği konusunda rivayeti vardır. Kaynak ver dersen bilgiyi caminin hocasından öğrendim derim.

Ü

Üye silindi 56746

bize zarar vermek üzere görünmedikleri ve zararı dokunmadığı sürece bunu sorgulamak mantıksız. bırakın görünüp geçsinler.

Ü

Üye silindi 58480

Cin olup olmadigini anlamak icin sarraf olmalisiniz. Bir olaganustuluk farketmelisiniz. Daha once paranormal olaylar yasamis olmanizdan kaynanklanan bir algi dedektorunuzun olusmus olmasi gerekir.

Yoksa ayaklarina bakarak vs anlayamazsiniz.
Enerji formu olan yaratiklarin her forma zaten giriyorlar.

Ayaklarinin ters olmasi psikografik bir korku ogesidir.

Aisling

Kayıtlı Üye
Nerede okumuştum bilmiyorum ama- hadis olma ihtimali var- dişleri hiçbir insanda olamayacağı kadar beyazdır, yazıyordu.

Paradise.

Kayıtlı Üye
Eskiden bizim köyde böyle olaylar çok yaşanırmış, anlattığına göre rahmetli babanemin yanında dedem kılığında yürümüş. Dinlediğim çoğu hikayede ortak nokta konuşmamaları diye hatırlıyorum. Ne kadar doğru bilemem.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Cinler insan veya hayvan kiligina burunemezler madde olamazlar.Adem peygambere seytan insan kiliginda gelmedi düşüncesine girdi vesvese verdi.Adem peygamberde merak edip elmayi yedi.Kendisi oyle dusunuyor sandi oysa bunu aklina sokan şeytandi. Onun yanina sokulup düşüncelerine girio vesvese verdi.Cunku ilk insan Adem'di ve eşi idi başka insan yoktu zaten.Oysa O şeytani görmüştü zaten şeytan secde etmemişti onun suretini taniyordu.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
öncelikle aklıma direk "Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da akılsızdırlar. İşte asıl gafiller onlardır." ayeti geldi.

ayetin tam anlatmak istediğini anlatacak derin bilgiye sahip değilim fakat zaten bir fikir veriyor . insan formunda cinlerin ve şeytanların olduğunu ama bizim bunu zor farkettiğimizi düşünüyorum , bir terslik olduğunu sezebilirsiniz bence vicdansızlık, sürekli haset etme vb. ...

bu arada soruyu cin diye sormuşsunuz ama ben şeytani varlıklar olarak genelleyerek düşündüm. cin diyince muhakkak kötü olması da gerekmiyor. gerçi düşününce bir cin ne diye insan formuna girer iyilik yapacaksa da ona mı kaldı gibi de düşünmeden edemedim. ilginç bir konu takip edeceğim cevapları umarım tatmin edici bir cevap gelir.

D

DAİMON

A’râf Suresi 179. Ayet
"Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir."

Bu meal Diyanet İşleri Başkanlığına ait...

Allah şerri nasıl yaratır?" diyenler var. Güya bunlar şerri yaratma fiilini Rabbimize yakıştıramıyorlar. Oysa, sanılanın aksine bu Allah'ın(cc) yüceliğinin alametidir.

Güzel cisimlerin resmini gayet iyi yapan bir ressam, çirkin suretleri de aynı başarıyla resmedebiliyorsa, bu onun sanattaki mükemmelliğini gösterir. Çirkin varlıkların resmini yapamasaydı, bu bir noksanlık olurdu. Kötülükleri yaratma konusuna da bu misalle bakılabilir.

Şu hâlde, iyilerle kötüleri ayırmak için, hayrın yanında şerri de yaratmak hikmetin ta kendisidir. Sanıyorum, bu açıklama, "Allah, şerre niye mani olmuyor?" sorusunun da cevabıdır.

Bunları yazmamın sebebi @Lilitschild in payşaltıgı ayetin yanlış yorumlanmasının önüne geçmek. Allah cehennemi birilerini yakmak için yaratmadı. Kötülügü murad edenleri cezalandırmak için yarattı ve yaratılanların çogunun hakikate gafil olduklarını bu ayet i kerime ile bize bildirdi.

Cinlerin insan suretinde görünebilmeleri bana göre de mümkün. Ama bunu her an yapabildiklerini zannetmiyorum.
Ya da biz gariplikleri her zaman anlayamadığımız için çoğu zaman farketmiyoruz bile.
Bir tanıdık anlatıyor. "Evde 3 yaşlarındaki kızımla yalnızdım. Uyuyordu bıraktığımda... Ben ortalıkta iş yaparken odadan odaya beyaz çarşafa bürünmüş halde gülerek kızım geçti" dedi. Zıpır bir gülüşle konuşmada yok. 'Allah allah bu kız uyuyordu' diyerek ardından bakmaya gitmiş ki çocugu halen uyuyormuş.
Konu halen yorumlara açık : ) ama O da cin oldugunu düşünüyor. Açıklayamadıgı bir durum sonuçta.

Hasvili

Kayıtlı Üye
Evet cinler insan kiligina girebilir. Bunu en cok peri ve ifrit gibi guclu varliklar yapabiliyor. Eger cismine girdigi kisiyi iyi taniyorsaniz ufak farklardan taniyabilirsiniz. El, boy, kulak, burun gibi detaylarda mutlaka bir sekil bozuklugu oluyor. Kisiyi tanimiyorsaniz farki anlamak cok zor. Isteselerde tam anlamiyla kilik degistiremiyorlar.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
olağanüstülük ararken musallatlı insanla cini karıştırmayın da derim

Diamons

Kayıtlı Üye
Evet cinler insan kiligina girebilir. Bunu en cok peri ve ifrit gibi guclu varliklar yapabiliyor. Eger cismine girdigi kisiyi iyi taniyorsaniz ufak farklardan taniyabilirsiniz. El, boy, kulak, burun gibi detaylarda mutlaka bir sekil bozuklugu oluyor. Kisiyi tanimiyorsaniz farki anlamak cok zor. Isteselerde tam anlamiyla kilik degistiremiyorlar.
Görüntü olarak mı demek istiyorsunuz?

Diamons

Kayıtlı Üye
Yani görüntü olarak mı herhangi birinin suretinde gözüküyor ? Yoksa bildiğin ete kemiğe bürünmüş bir insan gibi mi ? Konu başlığından dolayı soruyorum.

Ü

Üye silindi 62179

Gerçek hayatta insan kılığına girebiliyorlar mı bilemiyorum ama rüyamda tanıdığım insanların suretine bürünmüş olanlar yahut tanımıyor olsam da sezgisel olarak insan suretinde cin olduklarını fark ettiklerim oldu. Tanıdığım birinin kılığında olanlar genellikle o kişiye nazaran daha kısa, gözleri daha büyük ya da tuhaf bakan, hızlı ve acele hareket eden, konuşmayan ve yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi tuhaf bir gülümsemesi olan varlıklardı. Biri babaannemin kılığına girmişti mesela. Rüyada bunun gibi tuhaf hareketlerinden anlayıp boğazına yapışmıştım "sen o değilsin diye". Bir keresinde de karanlık bir tünelde beyaz, saçlı esmer tenli ve uzun boylu bir adam kılığında karşılaşmıştım. Gözlerinin normalden büyük olduğunu hatırlıyorum. Ben dua okuyunca yan yan, tuhaf bir yürüyüşle kaçmıştı. Sanırım hep bir fiziksel kusur oluyor. Olmasa da sezgileriniz onun insan olmadığını söylüyor size zaten. Rabbim onları bizden uzak kılsın.