İnisiye

Bilgileniyorum

Kayıtlı Üye
Öncelikle hepinize selamlar, forumdaki ilk günüm ve ilk konum.

Ben bir süredir enerjim ve çakralarım konusunda çalışmalar yapıyorum. Dün görüştüğüm bir bioenerji uzmanı kalp çakramda çok fazla negatif enerji olduğunu onun dışında diğer çakralarımın dengede ve aktif olduğunu söyledi. Kalp çakrası için de bir seans yaptık. Kendimi bu alanda kusursuzlaştırmak isteme sebebim cadı olma yolunda sağlam bir şekilde ilerlemek.

Bu süreç için çok zaman ve emek verdim, bundan sonraki adımım inisiyasyon. Cadılık alanında ilerlemek için majikal yeteneğimin ve enerjimin artacağı bir usta tarafından inisiye edilmek istiyorum ancak ulaşabildiğim cadılar bu konuda mesajlarıma dahi geri dönüş yapmıyor. "Bize yardım edildi ve öğretildi ama siz ne yaparsanız yapın size yardım yok" izlenimini burada kırabileceğime inanıyorum.

İnisiye konusunda yardım edebilecek biri var mı ya da benim bunun için kime gitmem gerekir? Bir bioenerji uzmanı tarafından inisiyasyon alırsam cadılık yolunda yeterli olur mu veya bir cadıdan alınan inisiye ile bu aynı mı? Ek olarak bu aşamadan sonra kendimi çok daha hızlı geliştirmeye gayret edeceğim önerilerinize açığım.

Bilgileniyorum

Kayıtlı Üye
İnisiyasyon şart değil. Siz bu yolda ilerlemeye gayret gösterin. Herşey doğru zamanda olacak ve gelecek.
Zaman ayırıp beni aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ancak ruhen hazır olsam da enerjimi maksimum seviyeye çıkarmadan ilerlediğim her adımda risk alacağımı düşünüyorum. Ya da inisiye edilmiş bir wicca kadar hızlı yol kat edemeyeceğimi düşünüyorum ki bu seviyeye gelmem bile 2 senemi aldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce de 1-0 geriden mi devam ederim?

Son olarak en çok merak ettiğim konulardan biri deneyimli wiccalardan biriyle bir bioenerji uzmanının inisiyesi arasında fark var mı yoksa ikisi de temelde inisiyede aynı şeyleri mi yapıyor?

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Ancak ruhen hazır olsam da enerjimi maksimum seviyeye çıkarmadan ilerlediğim her adımda risk alacağımı düşünüyorum
Hazır olmuş olsaydınız şuan inisye olmuştunuz. Bir engeli var ki, uglasamiyorsunuz hedefe. Egregor sizi istiyor olsaydı, şuan onundunuz.

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Ya da inisiye edilmiş bir wicca kadar hızlı yol kat edemeyeceğimi düşünüyorum ki bu seviyeye gelmem bile 2 senemi aldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce de 1-0 geriden mi devam ederim?
Öyle olsaydı, tabiki böyle olurdu. Ama şuan sahip olduğunuz imkanlar ortada. Zorlarsanız iyi olmaz sizin için. Yolunuzda ilerlemeye bakın. Hız iyi değil. İstikrar iyidir.
Bazılara hak doğuştan verilir, bazılar hakkı kazanırlar. Siz ikinci kategoriden.
Belki seçiminiz yanlış. Belki Wikka değil sizin olan.