İletişimin Sihirli Dili NLP

Erasmus

Kayıtlı Üye

NLP (Neuro Linguistic Programming) NEDİR?

Nöro : Nörolojik zihin süreçlerimiz.
Linguistik : Dil ve sözcükleri kullanma şeklimiz.
Programlama: Öğrenilmiş ve amaçlarımız doğrultusunda yeniden programlanabilen davranışlarımız.

NLP düşünme, dil ve davranış süreçlerini inceleyerek,istenilen hedeflere ulaşmak amacıyla bu kaynakların nasıl etkili şekilde kullanılacağını öğreten 21. yüzyılın basari, mükemmellik bilimi, sanatı ve teknolojisidir. NLP; kurucularına göre, öznel dünyamızın yapısı, insan mükemmelliğine yol gösteren sistemler bütünü, bazılarına göre bir tavır, bazılarına göre de ise yarayan düşünce ve eylemler bütünü olarak kabul edilmektedir.

NLP, bugün dünyanın önde gelen çok uluslu şirketlerinin yönetim becerilerini geliştirmeden yeniden yapılanmaya, satış ekiplerinin gelişiminden üst düzey yönetim stratejilerini geliştirmeye kadar varan her alanda etkin olarak kullanılan bir yönetim, liderlik, düşünce, uygulama sistemi ve teknolojisidir

NLP; zihin, dil ve davranış ilişkisini kurarak kişilerin bireysel hedeflerine ulaşmaları için zihinlerini ne şekilde kullanabileceklerini öğreten değişim teknolojisidir. NLP bir sanat ve bilimdir, mükemmelliğin modellenmesidir.

NLP bir davranış biçimidir.
Merak ve macera duygularınca biçimlendirilmiştir…Yaşama az rastlanan bir öğrenme fırsatı olarak bakar…İnsanları etkileyen iletişim biçimleri ve neyin öğrenmeye değer olduğu konularında ustalaşmayı amaçlar.

NLP bir yöntemdir.
Her davranışın bir yapısı olduğu önermesiyle yola çıkar.Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir.Hangi davranışların faydalı ve etkili olduğu anlamaksa algısal yeteneklerimize bağlıdır.

NLP bir teknolojidir. NLP’ yi öğrenen kişinin algılarını ve bilgilerini bir zamanlar imkansız görünen sonuçlara ulaşmak için organize edebilmesini sağlar.

NLP mükemmelliğin bilimi ve sanatıdır.
NLP kişinin kendisiyle ve diğer insanlarla iletişimidir.

Neuro;Yaşamdaki tecrübelerimizin sinir sistemimiz sayesinde 5 duyumuzla algılanması ve işlenmesidir. Neuro, beyni temsil eder.

Linguistic; sinirsel temsillerin kodlandığı,sıralandığı ve anlama kavuştuğu dil ve sözsüz iletişim sistemidir. Linguistic, dili temsil eder.

Programming; Belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişimimizi organize etmektir.Programming, davranışı temsil eder.
Bu anlamda NLP,beyin,dil,davranış ilişkisini anlamak ve kullanmak demektir.

Richard Bandler'a göre NLP kişisel özgürlüktür.

NLP’ nin olağanüstü büyülü yolculuğuna hoş geldiniz.
Birçoğunuz kitaplar okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi, şimdi ise yaşama zamanı geldi.

Şimdi NLP dünyasında yolculuğunuza başladınız, hayatın şu ana kadar hayal bile edebileceğinizden çok daha fazla renge, dokuya, tada ve coşkuya sahip olduğunu fark edeceksiniz. Hayatınız harika bir macera haline gelecek, siz kendi romanınızın yazarı ve yönetmeni olacaksınız.

Hepimiz hayatlarımızın belli bir noktasında kendimize farklı sorular sorarız. Bir arayış içinde ya da hayatın anlamını bulmak için yola çıkarız. Ya da belki de daha verimli şekilde öğrenmek, ailemiz ve arkadaşlarımızla daha kolay iletişim kurmak, iş hayatımızda daha fazla zenginlik yaratmak veya ruhsal yolculuğumuz ile ilgili daha fazla anlayış geliştirmek amacıyla iç dünyamızı tamamen keşfetmeye karar veririz.

Bu yollardan hangisinde yürüyor olursanız olun, şimdi, yada gelecekte bekleyen bir çağrının ardından, NLP daha hızlı, daha etkili ve daha güzel başarılar için size yardımcı olacaktır.

NLP bir Sanat ve Bilimdir, bir insan olarak mükemmel olmaktır.
NLP, İNSAN EVRİMİ VE KİŞİSEL ÖZGÜRLÜK İÇİN ELİNİZDE OLAN ARAÇTIR.

NLP metodoloji ve teknolojisini tamamen kullanmak için adımlarınızı attıktan sonra hayatta sizi bekleyenleri bir hayal edin… aileniz, eşiniz ve arkadaşlarınızla daha tatminkar ilişkiler, eğitimde muhteşem sonuçlar alabilmek için dehanıza erişim, iş hayatında daha büyük başarılar ve hayatınızın her alanında daha fazla zenginlik.

NLP Practitioner insan olarak gerçek potansiyelinizin farkına varmanız için bir başlangıçtır. NLP Pratisyen eğitiminin içeriği üniversitelerde, iş dünyası eğitimlerinde ya da kitaplarda bulunmaz – bu bilgiler sizin içinizde gizli. Dehanız içinizde emrinizi bekliyor, ve bu program size uyanışınızın anahtarını verecek.

Bu 9 günlük uluslararası kabul görmüş program, artık size faydası olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulmanız ve aynı zamanda hayal ettiğiniz hayatı yaratmanız için size yardım etmeye odaklıdır. Şunları içerir:

BİLİNÇDIŞI ZİHİN

Dünyadaki bütün eski kültürler ve geçmişte yaşamış olan ileri medeniyetler bilinçdışı zihnin gücüne nasıl erişeceklerini biliyorlardı. Sizlerde hipnoz ve dil telkinleri sanatı aracılığıyla bu eski sırları öğreneceksiniz. Bunun yanında kendi dünyanızda şimdi nasıl hipnotize olmuş olduğunuzu öğreneceksiniz. İç dünyanızın kontrolünü elinize alabilirsiniz, bilinçdışı zihin sizin hazine sandığınız, anahtarlar hepimizde var – NLP Pratisyen eğitimi sizlere sınırsız kaynaklarınıza açılan kapıyı gösterecek

İLETİŞİM

NLP bugün dünyadaki en güçlü iletişim modeli. Programın sonunda diğer insanlarla iletişim kurmak alfabeyi bilmek kadar kolay olacak. Aileniz, arkadaşlarınız ve iş hayatınızdaki insanlarla tatminkar ilişkiler kurma yeteneğiniz önemli ölçüde artacak.

DİL

Sesinizin tonunu ve yüksekliğini değiştirerek, ve bilinçli ve bilinçdışı zihninize yeni destekleyici cümleler yerleştirerek iç diyalogunuzu nasıl ayarlayacağınızı öğreneceksiniz…şimdiden daha iyi hissediyorsunuz öyle değil mi? Dilin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan nasıl etkilediğini anlayacaksınız. Bu sayede daha fazla kişisel güç ve özgürlüğe sahip olacaksınız.

DUYGULAR

Bu programın sonunda duygularınızın kontrolünü nasıl elinize alacağınızı bileceksiniz, zihninizde ve bedeninizde kaynakları nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz, ve eski olumsuz geçmişte kalan duygularınıza sonsuza dek güle güle diyeceksin.

GELECEĞİNİZİ YARATMAK

İster üniversite öğrencisi olun, ister iş adamı, anne, baba yada ister meraklı bir insan, geleceğinizi nasıl programlayacağınızı öğrenmenin son derece faydalı olduğu konusunda hem fikir olacaksınızdır. Bir düşünün, yeni stratejiler öğreniyorsunuz ve hayallerinizin bile ötesinde sonuçlarla sınavlarınızı geçiyorsunuz! Yada belki de iş hayatınızda bir sunum hazırlıyorsunuz yada hayalinizdeki evi planlıyorsunuz ve bunu geleceğinize yerleştirip şimdi o yeni programın içine giriyorsunuz!

ENERJİ VE EVRENSEL KANUNLAR (DAHA ÖNCE PRACTİTİONER’DA ÖĞRETİLMEMİŞ OLAN YENİ EK BİLGİLER)

Duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak yüksek düzeylerde gelişmek istiyorsanız, evrenin metafiziksel kanunlarını anlamak ve kozmik enerjileri kullanmayı öğrenmek gereklidir. Bu programda size sunacağımız deneysel süreçler hayatınızı tamamen DÖNÜŞTÜRECEK.

MODELLEME

Kimlerin yetenek ve becerilerini seviyor, kimlerin yetenek ve becerilerine hayranlık ve saygı duyuyorsunuz? İş adamları, şarkıcılar, sporcular, hızlı dil öğrenenler…her kim olursa olsun, NLP’ nin modelleme süreci ile bu insanların yeteneklerini nöroloji düzeyinde modelleyebilir ve kendi sonuçlarınızı geliştirmek için nörolojinizi yeniden programlayabilirsiniz. MODELLEME başarılı bir gelecek için elinizde olan pasaportunuz!
ŞU AN NLP İLE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DÜNYASINA İLK ADIMI ATTINIZ BİLE...

NLP PRACTITIONER SİZE NELER KAZANDIRACAK?

•Bilinçdışı Zihnin Öğrenme Becerileri: Bilinçdışı zihnin çalışma prensiplerini öğrenerek, sizi sınırlayan alışkanlıklarınızı nasıl öğrendiğinizi keşfedip, sizi hedeflerinize götürecek yeni alışkanlıkları nasıl kazanacağınızı deneyimleyerek öğreneceksiniz.

•İletişim: Aileniz, arkadaşlarınız ve iş yaşamınızdaki insanlarla iletişim etkinliğiniz önemli ölçüde artacak. Ayrıca kullandığınız dil ve sözcüklerin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan nasıl etkilediğini anlayacaksınız.

•Duyguların Yönetimi: Duygularınızı nasıl kontrol edip, yönetebileceğinizi öğreneceksiniz.

•Geleceğinizi Yaratmak: Arzu ettiğiniz geleceğinizi yaratmak için zihninizi nasıl kullanabileceğinizi ve davranışlarınızı nasıl programlayabileceğinizi öğreneceksiniz.

•Kişisel Motivasyon: Kendi kendinizi nasıl motive edebileceğinizi öğreneceksiniz.

NLP PRACTITIONER EĞİTİM İÇERİĞİ

• NLP nedir?
• Zihin, Dil ve Davranış İlişkisi
• NLP, Farkı Oluşturan Farkı Nasıl Yaratıyor?
• NLP Temel Çalışma İlkeleri ve Felsefesi
• NLP Kullanımı İçin Etik ve Profesyonel Ana Hatlar
• NLP Ön varsayımları
• Şartlanmalar ve Öğrenilmiş Çaresizlik
• Bilinçdışı Zihnin Çalışma İlkeleri
• Bilinç ve Bilinçdışı Zihin Arasındaki Farklar
• Bilinç ve Bilinçdışı Zihnin Öğrenme İlkeleri
• Öğrenme Seviyeleri
• Mantık Seviyeleri (Logical Levels)
• NLP Değişim Süreci
• Hedefler Açısından iyi Biçimlenmiş Koşullar Oluşturmak
• İletişim ve Dil Unsurları
• Algılama, İç Temsil ve Geri Bildirim Süreci
• Uyum (Rapport)
• Temel ve İleri Seviyede Uyumun Unsurları
• Fizyoloji
• Duyusal Keskinlik ve Kalibrasyon
• Temsil Sistemleri (Representational Systems)
• Görsel, İşitsel, Kinestetik ve Dijital
• Göz Erişim İpuçları (Eye Accessing Cues)
• Meta Model
• Silme, Bozma ve Genelleme
• Milton Modeli ve Hipnotik Dil Kalıpları
• NLP ve Hipnoz İlişkisi
• Hipnozun Bilinçdışı Öğrenme ile İlişkisi
• Duyguları Yönetmek
• Duygusal Değişim Süreci
• Olumlu Duyguları Yaratmak ve Artırmak
• Mükemmellik Çemberi (Circle Of Excellence)
• Olumsuz Duyguları Azaltmak ve Yok Etmek
• İlgili ve İlgisiz Konuma Geçmek (Association & Dissociation)
• Alt-Modaliteler (Sub-Modalities)
• Çapa Atma (Anchoring)
• Yığma Çapalar, Çöken Çapalar ve Zincirlenen Çapalar
• Yeniden Çerçeveleme (Reframing)
• Time-Line Terapi
• 6 Adımda Yeniden Çerçeveleme
• Swish Tekniği
• Zaman Çizgisi (Time Line)
• Kişisel Tarihi Değiştirme
• Ağrı ve Yorgunluk Geçirme Teknikleri
• Motivasyon
• Uzaklaşmacı Motivasyon
• Yaklaşmacı Motivasyon
• Motivasyon Teorileri
• Motivasyon Uygulamaları
• Geleceği Yaratmak
• Kişisel Vizyon Teknikleri
• Değer ve inançlar
• Amaç ve Araç Değerleri
• Yaklaşmacı ve Uzaklaşmacı Değerler
• Değerleri Belirleme ve Değer Çizgisine Yerleştirme
• İnanç Değiştirme Süreci
• Sınırlayıcı İnançları Belirlemek
• Sınırlayıcı İnançları Değiştirme Teknikleri
• Etkili Hedefler Belirlemek
• Hedef Belirleme Teknikleri
• Kişisel Değişim Entegrasyon Süreci
• Tüm Öğrenilenlerin Birleştirilmesi

NLP ile siz neyi başaracaksınız?

Eğitimci iseniz, bilinç altına yönelerek daha hızlı ve etkin eğitebileceksiniz.
Danışman iseniz, uzmanlığınızı pekiştireceksiniz ve daha çok tercih edileceksiniz.
NLP’ yi meslek edinmek istiyorsanız, uluslararası geçerli sertifikalı bir profesyonel olacaksınız.
Satış-müzakere yapıyorsanız, alıcının alış stratejilerine göre satış yapabileceksiniz; ikna ve pazarlık gücünüz gelişecek.
Yönetici iseniz, ekibinizin herhangi bir direnç ile karşılaşmayan lideri olacaksınız.
Kişisel performansınızı, istediğiniz anda istediğiniz düzeye çıkarabileceksiniz.
Show yapıyorsanız, sahne becerilerinizi en rafine düzeyde kullanabileceksiniz; sunumunuzu profesyonelce dizayn edebileceksiniz; dinleyicilerinizi bilinç altı düzeyde etkileyebileceksiniz.
Ebeveyn iseniz, uyumu, kalıcı ilişkiler kurabileceksiniz.
İletişim alanından iseniz, vücut dilinizi, sesinizin tonunu, en yüksek kapasitede kullanabileceksiniz ve çok kısa sürede istediği sonucu alabilen bir iletişim uzmanı olacaksınız.

NLP İş Yaşamınızda Size Neler Sağlar?

Hedef belirlemek: Tüm duygu, düşünce ve davranışlarınızı harekete geçirecek hedeflerinizi nasıl belirleyebilirsiniz?
Duyguları yönetmek: İş yaşamınızdaki olumlu duygularınızı artırmak ve olumsuz duygularınızdan kurtulmak performansınızı ne kadar artırır?
Kişisel motivasyonu sağlamak: Kendinizi en iyi şekilde motive etmeyi öğrenmek başarınızı ne kadar artırır?
Davranış ve alışkanlıkları yönetmek: Hedeflerinize götürmeyen davranış ve alışkanlıklarınızı değiştirmek ve yerine hedefe götürecek olanları oluşturmak size ne avantaj sağlar?
Ekip içi iletişim ve ilişkileri geliştirmek: Yönetici, iş arkadaşı ve astlarınızla iletişim ve ilişkilerinizi geliştirmek ekip başarınızı nasıl etkiler?
Satış hedeflerine ulaşmak: Müşterileriniz ile iletişim ve ilişkilerinizi geliştirmek satış hedeflerinize ulaşmanızı nasıl etkiler?
NLP, geliştirdiği araç ve tekniklerle iş dünyasında değişime hızlı uyum sağlayan ve çalışanlarının performanslarını sürekli artırıp pazarda rekabet avantajı yaratan öncü şirketlere hizmet etmeye devam etmektedir.

KULLANIM YERLERİ

• Eğitimde NLP
• Hızlandırılmış öğrenme,
• Ders çalışma motivasyonu kazandırılması,
• Öğrenmenin örenilmesi,
• Hafıza teknikleri,
• Yaratıcı öğrenme,
• Sınavlara stressiz hazırlanma,
• Öğrenme zorluklarının yenilmesi,
• Etkili Ders Sunumu Hazırlama
• Dinleyici ve Öğrencilerin Algı Kanallarına Göre Eğitim Verebilme
• Öğretmenlerin yetiştirilmesi,
• İş dünyasında NLP
• "Microsoft'un bilançosundaki en önemli aktif insanın hayal gücüdür." Fred Moody / The New York Times Magazine - 25 Ağustos 1991 İnsanın hayal gücünü yönetebilir miyiz?Yönetim biliminde artık bu noktaya gelindi.Özellikle"Öğrenen organizasyonlar"modelinde,NLP bugün yönetimde çeşitli açılardan kullanıyor.
• Liderlerin eğitimi,
• Yöneticilerin eğitimi,
• teknisyenlerin eğitimi,
• takımların eğitimi,
• Bir bütün olarak öğrenen organizasyonların kurulması,
• Başarılı yöneticilerinin/satıcıların vb. modellenerek davranışlarının astlarına/diğer meslektaşlarına aktarılması,
• Bilinçaltı satış, ikna ve prezentasyon teknikleri,
• motivasyon,karar verme ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi,
• Tüm eğitim, katılımcıların iş yaşamları ve özel yaşamlarında kişisel gelişim için birlikte kullanmaları amacıyla pratiğe yönelik olarak ve Türkiye'deki iş yaşamının gerçek koşulları yönelik olarak düzenlenmektedir.
• Sağlıkta NLP
• NLP Master Practitioner olan bir Psikiyatrist veya doktor yönetiminde gerçekleştirilecektir.
• Strese dayalı hastalıkların(psikosomatik hastalıklar) tedavisinde tıbbi tedaviye yardımcı olarak,
• Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi,
• Alerjiler,
• Ağrılar,
• Moral destek gerektiren tüm rahatsızlıklar,
• Terapide NLP
• NLP Master Practitioner olan bir Psikiyatrist veya doktor yönetiminde gerçekleştirilecektir.
• Depresyon
• Kişilik bozuklukları,
• Sosyal fobiler,
• Panikler,
• Cinsel fonksiyonel bozukluklar,
• Madde bağımlılığı,
• Tüm diğer psikolojik bozukluklar,
• Kişisel gelişimde NLP
• Ruh halini kontrol etmeyi öğrenme,
• kendini tanımak,
• Özgüven kazanmak ve self- motivasyon,
• Her türlü davranış değişimi,
• Alışkanlıkların değişimi(yeme alışkanlıkları,sigara bırakma,tırnak yeme,vb.)
• Mevcut olmayan alışkanlıkların kazanılması,
• Hayattan zevk alma ve mutluluk,
• Kişisel başarı (toplumda,işte,evde)
• İnsanlarla iletişim problemleri (hayır diyememe,pasiflik,vb.)
• Aile içi iletişimde NLP
• Eşler arasında iletişim bozuklukları,
• Ebeveyn-çocuk ilişkileri,
• çocukların yetişme problemleri,
• Evlilik öncesi iletişim sorunları,
• Ergen problemleri,

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ
Maymuncuk
Nardane KUŞÇU (Emekli Öğretmen)

Öğretmenlik yaşantım süresince ve çocuklarımı büyütürken öğrettiğimden daha fazlasını çocuklardan öğrendim. Onların olaylara bakış açıları, sorunları çözmekte buldukları eğlenceli ve işe yarar yöntemler, hızla değişebilen ruh halleri hep dikkatimi çekti ve beni düşündürdü.

Onların ihtiyacı olan en önemli şey gelişebilecekleri yumuşaklıkta ve gerekli içeriğe sahip bir topraktı. Bizim yaptığımızsa onları killi toprağa ekip sonra da büyümelerini, ayaklarını bağlayan bağların sayısını arttırmak, eğitim ve ciddiyet adına gülen yüzlerini soldurmak. Doğru bir şey yapmak adına amacı unutup araca yönelmek.

Bu noktada bir şeylerin eksikliği, yanlış yaptığımız duygusu ince bir sızı gibi hep kendini hatırlattı durdu. Bir öğretmen olarak bana verilen çerçeve belliydi, yapabileceğim tek şey resim üzerinde küçük değişiklikler ve renklerin nüansları üzerinde kapasitem elverdiğince oynamaktı.

Demek ki önce kendi kapasitemi arttırmam gerekiyordu. Kendi başını yapmadan gelin başı yapılamazdı. Kapasitemi arttırmanın yolu ise önce her tür kirlilikten olabildiğince arınmak genişletip esnetmekten geçiyordu. Bunu söylemek kolay yapmak ise zordu. Bilinen klasik yöntemler bu noktada çok fazla işe yaramıyor ve uzun zaman alıyordu.

İşte bu zamanda NLP kitaplarıyla tanıştım. Kitapları okumak çok güzeldi. İçimde büyük coşku uyandırıyor motivasyonuma katkısı da oluyordu. Fakat yine bir eksik vardı. Fikirler, niyetler, çizilen resimler, sonunda ulaşılacak duygular çok güzeldi ama bunları tam olarak nasıl uygulayabileceğimi bilmiyordum. Kitaplardan okuduklarımla kendi deneyimlerimi birleştirerek öğrencilerimin ihtiyaçlarına cevap verecek yöntemler oluşturmaya çalıştım.

İstediğim çok fazla bir şey değildi. Sadece öğrenmeyi; daha kısa sürede, daha keyifli ve kalıcı bir biçimde yapmalarını sağlamaktı. Böylece geriye kalan zamanlarını çocuklarını yaşamaya ayırabileceklerdi. Okul daha eğlenceli bir yer haline gelecekti. Ayrıca öğrenme keyifli, çekici bir serüvene dönüşecekti. Yaptıklarım işe yaramadı diyemem. Ama daha iyisinin olabileceğini seziyordum.
Aradığım eğitim olanağına ancak emekli olduktan sonra kavuştum. Bu konuda kendimle dalga geçiyorum şimdi. "Aferin sana emekli olduktan sonra iyi bir öğretmen olma şansını yakaladım," diye.

NLP Practitioner eğitimi ile kendi başımı yapmayı öğrendim. Ayaklarımdan beni yere bağlayan zincirleri kopardım. Şablonlarımdan epeyce kurtuldum. Beğenmediğim çerçeveleri değiştirdim, sınırları kaldırdım. Öncelikleri yeniden gözden geçirdim. Olaylara, durumlara, kişilere yüklediğim anlamları fark ettim. Hata saydıklarımın ne öğrenme fırsatları olduklarını gördüm.
Bunlar; neden benim başıma geldi dediğim yaşam zorluklarının, biriktirdiğim paha biçilmez kaynaklar olduğunu anlayınca mirasa konmuş gibi sevindim.

Kendimi bildim bileli yaşadığım sevgi, özgürlük çatışmasının pekala da bir arada gül gibi geçinip gidebileceğini görmek, sevginin; aslında ayaklara bağ değil omuzlara kanat olmasını istediğimi keşfetmek, beni de kanatlandırdı.

Bütün bunları yaşadıktan sonra, diğer insanların bunları yaşayamaması bana haksızlık gibi göründü. Kendi başımı epeyce bir yapmıştım. Pek de fena olmamıştı ama Practitioner eğitimi ile gelin başı yapmak mümkün değildi. Öyleyse; devam etmek gerekiyordu. Bu yol tam aradığım gibiydi.

Master'da ise öğrenip içselleştirdiğim her bilgi beni daha da yüreklendirdi. Hepimizin sahip olduğu bir aletin kullanma kılavuzu sadece bu eğitimi alanlara dağıtılmış gibi görünüyordu. Bu kullanma kılavuzu iyi bir maymuncuğa benziyordu. İnsan zihni ise benim için her zaman pek çok odası ve kapısı olan bir masal sarayı olmuştur.

Düşünebiliyor musunuz?
Açılacak pek çok kapı ve elinizde bir maymuncuk…
Her ne kadar bu maymuncuğu kullanmanın bir sınırı yoksa da biz bu yola çıkmış epeyce de yol almıştık. Öğrenmenin bir sonu olmadığının bilinciyle bilginin getirdiği sorumlulukla ve evrenin en büyük gücü sevgiyi yüreğimizle taşıyarak, dünyaya borcumuzu gücümüzün yettiği kadar ödemeye başlamanın zamanının geldiğini düşünüyorum.
NLP EĞİTİMLERİNE KATILANLARIN GÖRÜŞLERİ

Mustafa Kızılay: Hayatımda yapmak istediğim ve isteyebileceğim değişimleri kısa sürede ve kolayca yapmamı sağlayacak, beni kendim, ailem ve diğer insanlar için daha yararlı bir kişi yapacak çok önemli bir araca sahip olduğumu düşünüyorum. Gereken teknikleri öğrenmenin yanı sıra bu teknikleri kullanma isteğini de kazandım. Teşekkürler.
IBM (44) – Katıldığı Eğitimler: NLP, İletişim, İlişkiler

Gülümhan Kökeş: NLP eğitimi bana yapmak istediklerim ve değiştirmek istediklerim için bir ipucu verdi. Özellikle 2. gün yaptığımız egzersizleri daha etkileyici ve faydalı buldum. Amacım burada verilenleri hiç ara vermeden pekiştirmek ve üstüne gitmek. Yine çok zevkli, hem zihnimi hem duygularımı, varlığımı dolu dolu hissettiğim 2 gün geçirdim. Teşekkür ederim.
IBM Satış Müd. (35) – Katıldığı Eğitimler: NLP, İletişim, İlişikler

Selda Şenkaya: Malzeme listesi hazır, tarif elimizde artık bu yemeği pişirmek ve lezzet katmak bizim elimizde.
IBM (36) – NLP

Canan Ersoy: Değiştirmek istediğim davranışlarımı nasıl değiştirebileceğim konusunda bana yön verdi. Kesinlikle faydalı ve etkili bir workshoptu. Teşekkürler.
IBM (36) Katıldığı Eğitimler: NLP, İletişim, İlişkiler

Duygu Karakan: Işığı görmemizi sağladığınız için teşekkürler dışında ne söylenebilir ki? Işığa ulaşmak bizim elimizde ve birimiz yapabildiysek hepimiz yapabiliriz işte. Bir hayatımız var, bu yeni araçlar anlam artıracak işte. Çapa apayrı bir güç. İçimin kuruduğunu hissediyordum çok uzun zamandır. Ne büyük yanılgıymış meğer. İçimi gördüm ve kendimi sevdim bir kere daha.
IBM (30) – Katıldığı Eğitimler: NLP, İletişim, İlişkiler

Zeynep Sezer: Eğitimin iki güne sığabilecek en fazla bilgiyi verecek şekilde paketlendiğine inanıyorum. Bilgi bombardımanı olmakla birlikte, verilen egzersizlerle kavramları daha fazla anlamamız sağlandı görüşündeyim. Kesinlikle kuru bir teknik eğitimin ötesinde bir deneyimdi… İki günde çok bilgi almış olduğuma inanıyorum. Eğitim sırasında sıkılmadım. Tüm süreçte bilgi, deneyim ikilisini alabilme şansım oldu. Çok memnun ve bilgili bir şekilde eğitimi tamamladım.
IBM / Satış (34) – Katıldığı Eğitimler: NLP

Lale Külahlı: Her şeyin niyetle ve düşünceyle bittiğini biliyorum. Ama yine bu kadar kaliteli, hoş ve güzel bir şekilde irdelenmesi ve yaşatılması inanılmaz hoştu. Çok teşekkürler. Dilerim güneş hep yüzünüzde parlar, yollar sizi gitmek istediğiniz yere götürür, rüzgar hep arkanızdan eser ve sizleri istediğiniz yere iter. Sevgiyle kalın.
IBM / Destek Uzmanı (39) – Katıldığı Eğitimler: NLP, İletişim, İlişkiler, Özgüven

Figen Kılınç: Teknik olup sıkıcı olacağını düşündüğüm bu eğitimin içerik olarak dikkatli seçilmiş olması ve duygularıma da hitap etmesi nedeni ile gelişmeme katkısı olacağını biliyorum. Bana verdiğiniz emeği ve zamanı kendimi ileriye götürmek için kullanacağıma eminim. Burada öğrendiklerimi burada bırakmaya niyetim yok.
IBM (36) – Katıldığı Eğitimler: NLP, İletişim, İlişkiler