İkizalev Sürecinde Yapılan Hatalar

fanioldugunuhatirla

Banlı Kullanıcı
İkizalev sürecini yaşayan,deneyimleyenlerimiz varsa bu yazıyı yardımcı olmak için paylaşmak istedim.

İkizalev süreci bizi zorlayan ve tüm dünyevi taraflarımızla yüzleştiren bir süreçtir. Bu yüzleşme veya yüzleşememe sırasında yapılan bazı hatalar birleşme sürecini geciktirmektedir.

1- Karşınızdaki kişiye “Sen benim ikizalevimsin” diye ilanda bulunmak. ( Gerçek ikizalevlikte her iki taraf da bunu zaten bilir )

2- Birleşme ve Kavuşma zamanlarını planlamak. ( Gerçek ikizalevlikte bunun zamanına siz karar veremezsiniz )

3- İkizaleviniz sizi terk edemezmiş gibi davranmak, onu nasıl olsa benim ikizim diyerek karşılamak.

4- Sürekli ikizalev adayı değiştirmek veya kararsızlık. Burada önemli olan farkındalıktır.

5- İkizalevinizi bilerek ve isteyerek kırmak veya intikam almak. Zaten bu durumda bir ikizalevlikten veya birleşmeden bahsetmek söz konusu değildir.

6- İçinizdeki maskülen/feminen tarafı gerçek dışı bir şeyle/biriyle kıyaslamak veya gerçekdışı bir mükemmellik atfetmek. Eğer bir kadın veya erkek olsaydınız nasıl biri olurdunuz? Bunu büyük bir dürüstlükle kendinize itiraf edebiliyor musunuz?

7- İkizalevinizi aklınızdan çıkarmaya çalışmak, reddetmek, duygularınızı bastırmak, kordon koparmaya çalışmak, onun varlığından rahtsızlık duymak ve onun hakkında kötü konuşmak.

8*-Aranızdaki ölümsüz bağın nedenini tam olarak kavrayamamak ve 3d ilişkiler veya evlilik konsepti içine oturtmaya çalışmak.

9-Kendi ilgi alanlarınızı, yapmayı sevdiğiniz şeyleri, kendinize olan saygınızı ve sevginizi ikinci plana almak, ikizalevinizi hayatınızın merkezi yapmak.

10- İkizalevinizin kim olduğunu içinizin dışında bir yerde aramak veya sorgulamak, tıpkı sevgiyi bir başkasından duyunca var olduğuna inanmak gibi.

Alıntıdır.

Kızılmavi

Kayıtlı Üye
İkizalev dediğiniz şey tam olarak nedir forumda da açıklama bulunmuyor ya da bulamadım.