İbretlik Olay (Güç Yalnızca Allah'a Mahsustur)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Bir grup sarhoş, bir arkadaşını eve bırakacaklardı arabaya binmeden önce bir çocuğun annesi: “ Allah Sizinle Olsun” Dedi. Fasık çocuk (haşa) dedi ki; Allah'ın Yeri Yok arabamızda.! Eğer Allah Çok İstiyorsa arabanın bagajına girsin (haşa) !!! Birkaç saat sonra annesine haber geldi; oğlu kaza geçirdi araba tanımaz hale gelmişti içinde kurtulan olmamış ama herkesi şaşırtan bir durum vardı; arabanın bagajına hiç bir zarar gelmemiştir daha şaşırtıcı bir şey oldu bir sepet yumurta vardı arabanın bagajından Bir yumurta bile kırılmamıştır!! Güç kuvvet yalnız Rabbimize mahsustur Allah bizi doğru yoldan ayırmazsın.! (amin)

Ekli dosyayı görüntüle 5472

gereksiz adam

Kayıtlı Üye
açlıktan ölen çocuklar, insanlar.. soykırıma, katliama, haksızlığa maruz kalan binlerce insan. tecavüzcüler, hırsızlar, dolandırıcılar...

dünyada çeşit çeşit insan yaşıyor. çeşit çeşit olaylar yaşanıyor.

allah tüm bunlara karşı sessiz kalıyor; fakat sırf egosunu tatmin etmek için kendisine "atarlanan" 2-3 gence kaza yaptırıyor öyle mi ? hadi *** oradan.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ya benimde anlamadığım nokta sadece bagaja değil arka lastiğe, arka stoplara, arka tampona... vs. kısacası arka kısma hiç bişey olmamış. Sadece bilgi almak için soruyorum araba önden darbe aldığı için olmasın bu? Birde bişey daha sormak istiyorum resimdeki aracın bagajında bulunan yumurtalarında resmi var mı? Bakın yumurtalar önemli, yumurtaları göremezsek hikaye inandırıcı olmaz. Ya sizi anlıyorum bir ''vesile'' arıyorsunuz ama lütfen bir mantık.

Şimdi bu hikayeyle bu resim olmuş mu? :driving:

Sasdad

Kayıtlı Üye
açlıktan ölen çocuklar, insanlar.. soykırıma, katliama, haksızlığa maruz kalan binlerce insan. tecavüzcüler, hırsızlar, dolandırıcılar...

allah tüm bunlara karşı sessiz kalıyor; fakat sırf egosunu tatmin etmek için kendisine "atarlanan" 2-3 gence kaza yaptırıyor öyle mi ? hadi lan oradan.

Uslübunuza dikkat edin ...

allah tüm bunlara karşı sessiz kalıyor; fakat sırf egosunu tatmin etmek için kendisine "atarlanan" 2-3 gence kaza yaptırıyor öyle mi ? hadi lan oradan.

Ve üstelik Allah Kuranda Şöyle diyor. Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onların cezasını korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.

ikbal1505

Guest
Site kurallarının 5. maddesine göre kaynak belirtmek zorunludur. Konu hakkında karşıt görüş belirtebilirsiniz ama bunu site kuralları dahilinde yapmanız gerekir. Argo kelime kullanmak yasaktır. Sade teşekkür mesajları yerine, teşekkür butonunu kullanınız. Ard arda mesaj yazmaya flood denir. Lütfen ard arda yazı yazmayın. Sevgiler. :)

gereksiz adam

Kayıtlı Üye
Üslup konusunda haklısınız, çok özür diliyorum.
Hani bir zamanlar "Kuran'ı yırtan kız" adı altında bir takım şeyler paylaşılıyordu sitelerde. İşte bu haberin ondan hiç bir farkı yok. Ve bu tür olayların gerçek olabileceğine ihtimal vermeniz beni şaşırttı.

Her neyse, maksadım polemik çıkartmak değil.
Saygılarımı sunuyorum.
İyi geceler.

polyushka

Kayıtlı Üye
benim de bir teorim var bence Allah dünyada ne iyi ne de kötü hiç birşeye karışmıyor. Ama biz herşeyi ona bağlamayı seviyoruz. Ne savaşları Allah çıkartıyor ne de bilime yardım ediyor. O bize akıl ve fikir verdi ve sonuçlarını bekliyor. Ve sadece insaflı olduğu için de peygamberleri yollamış olabilir ki unuttuğumuz şeyleri farkedemediklerimizi farkedelim diye... Ama yine de ben açıkcası bir yaratıcı olduğuna inanıyorum fakat geri kalanı uydurulmak istence bunu engelliyecek hiç birşey olmadığı için güvenmiyorum. teşekkürler...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Konu din tartışmasına dönüştüğü için kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...