İbn-i Îsâ'ya göre Esmâ zikri hazırlık

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İbn-i İsa'ya gore Esma zikrine baslamadan once bazı sartları yerine getirmek gereklidir. Şartlar asagıdaki gibidir:
esma zikri icin bir mürşidden icazetli olmak gereklidir eger mürşid yok ise o kisi bu zikirden mahrum kalmamalıdır yine de esma zikir edilebilir . Esmanın zamanını bilmek gereklidir ve abdestli olmak, nafile namaz kılmak gereklidir.Yedi kere niyet belirtilmeli, euzu besmele ve salavat getirilmelidir. Kesinlikle aç karnına yapılmalıdır . Yedigi ictigi giydigi bulundugu mekan helal olmalıdır.
Önce ihlas, fatiha ve Ayetel kürsi okunur. Her ismin başına ya nidası getirilerek zikir başlar . Zikrin başarılı olması icin Allahin rızası ve konsantrasyon gereklidir.

Rokie

Banlı Kullanıcı
zikre nasıl niyet edilir??

ayrıca zikir saatlerini nasıl bileceğiz ?

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
zikre nasıl niyet edilir??

ayrıca zikir saatlerini nasıl bileceğiz ?

Örnek: O zikirin fazileti ve niyetin neyse onun üzerine niyet belirtceksin mesela

Allahım niyet ettim niyet eyledim senin güzel adının faziletine kavuşmaya..!!

zaten Zikrin faziletini bilirsin onlarıda içinde düşünürsün niyeti böyle edersin tabi gönlünde örnek Ya Alim fazileti zikri zihni açıp hazıyı güçlendirir ve diğer faziletleride var sen hangisiyle onu gönlünde isteyerek zikrinde eda edersin....

Zikirleri tavsiyem sabah güneşten sonra veya gece yarısı çekmen çünkü hepsinin saati değişik sen bu saatlerde çekersen hayırlı saatler bunlar çünkü Esmanın günleri var ama ben hergün çekiyorum çünkü icazet aldım zikir için ben

origanum

Yönetici
Örnek: O zikirin fazileti ve niyetin neyse onun üzerine niyet belirtceksin mesela

Allahım niyet ettim niyet eyledim senin güzel adının faziletine kavuşmaya..!!

zaten Zikrin faziletini bilirsin onlarıda içinde düşünürsün niyeti böyle edersin tabi gönlünde örnek Ya Alim fazileti zikri zihni açıp hazıyı güçlendirir ve diğer faziletleride var sen hangisiyle onu gönlünde isteyerek zikrinde eda edersin....

Zikirleri tavsiyem sabah güneşten sonra veya gece yarısı çekmen çünkü hepsinin saati değişik sen bu saatlerde çekersen hayırlı saatler bunlar çünkü Esmanın günleri var ama ben hergün çekiyorum çünkü icazet aldım zikir için ben

Zikir için icazet almak da nedir. Bir de bu moda çıktı şimdi. Mürşidden icazet almak nedir bilmiyorsunuz bile, siz kendi halinde bir insansınız, alim gibi tavsiyeler vermeye başladınız. Ahkam kesmek haddini ne ara buldunuz?
Ayrıca yanlış tavsiyelerde bulunuyorsunuz , öyle olmuyor o iş. Üyeleri yanlış yönlendirmeye müsamaha göstermiyoruz bu forumda. Lütfen kıt bilgisiyle ahkam kesenler gibi davranmayınız. Cin olmadan adam mı çarpmaya başladınız? Edebinizle durun şu forumda. Kendiniz birilerine alet olmaya meyillisiniz tamam bu sizi bağlar ama sadece kendinize saklayın.