Hint astrolojisinde dolunay

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Doğu sistemiyle batı astrolojisi arasında derece farkı bulunur. Bu durum da batı da ki bazı transit veya oluşumların Hint Astrolojisindeki yerleşimlerinin veya yorumlarının biraz daha farklı olmasına yol açar. Bu haftanın en önemli etkisi olarak bahsedebileceğim Purnima –DOLUNAY da yine benzer bir durum söz konusu. Batıya göre Boğa da gerçekleşen bu ay ki Purnima Hint sisteminde KOÇ burcunda meydana gelmekte.

Dolunay bize neler getirecek…Dolunay dönemleri sonlanma, sonuca ulaşma süreçleridir. Bir süredir devam eden etkiler, işler, durumlar artık olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanarak belli bir şekle girerler.
Hint astrolojisine göre Koç burcunda oluşacak olan dolunay, kendimizi ortaya koyma, var olduğumuzu daha net gösterme isteklerimizi tetikleyerek, bir yandan hayata ve olaylara karşı cesur ve kararlı adımlar atmamıza neden olabilir. Bu nokta da ay ile mars arasındaki rahatsız görünüm dikkatli olmamızı, adım atarken tartarak hareket etmemiz gerekliliğini de vurgulamakta.

Ay’ın Venüs ve Jüpiter’le olan olumlu bakış açıları bizi iyimser bir havaya soksa da, harekete geçerken konuları bir çok yönü ile değerlendirmeye özen göstermeliyiz. Bu ay ki,Purnima-dolunay bizi özellikle ilişkilerimiz konusunda daha yoğun etkileyebilir. Venüs’ün yay da Jüpiter’le olan yolculuğu bizi ilişkilerimizde daha özgür ve arayış içinde tutmakta. Yeni ilişkilere yönelebilir, maceralara atılabiliriz. Bu durumdan özellikle Yay, Koç, Terazi ve Aslan yükselenliler daha yoğun etkilenecekler.

Bu ay ki dolunayın çok önemli bir özelliği daha bulunuyor. Purnima sırasında Hint Sisteminde oldukça kıymetli kabul edilen evrensel üçgen oluşacak. Bu kıymetli enerji özellikle Yay, Koç ve Aslan yükselenlilerde veya haritalarında bu burçları öne çıkanlarda yoğun şekilde aktive olacak. Hintliler bu enerjinin oldukça verimli karmik etkiler verdiğine inanırlar. Hayatımızda bizi başarıya götürecek uzun vadeli adımları atabilir veya kapıları aralayabiliriz.
Genel olarak da bu dolunay oldukça enerjik ve tutkulu duygular içinde olacak, cesur adımlar atma eğilimi gösterecek ve bir süredir devam işlerimizi sonuçlandırabileceğiz.

KOÇ
Dolunayın etkisiyle sizin için önemli bir konu sonuçlanabilir. Sizi oldukça olumlu etkileyecek olan dolunayla birlikte sonuçlarını uzun vadede göreceğiniz olaylarla karşılaşa bilirsiniz. Süregelen ilişkinizde yeni bir devreye girebilir veya hayatınıza yeni birinin girmesi için atak davranabilirsiniz. Eğer yüksek eğitiminize devam ediyor veya eğitsel bir konuyla ilgileniyorsanız sizin için önemli iyi gelişmelerin olması söz konusu. Ancak adımlarınızı atarken olaylara net ve çift yönlü bakmalı, görmek istediğiniz gibi değil, şartları birçok yönden ele alarak değerlendirmeler yapmalısınız.

BOĞA
Bu hafta daha yoğun olarak ama genel olarak bu ay içinde kendi içinize çekilmek, biraz yalnız kalmak ve hayatınızda sizin için önemli birçok noktayı gözden geçirmek isteyeceksiniz. Diğer yandan yakın çevrenizle ilişkilerinizde hassas bir süreç yaşayabilir, hayatınızdaki ayrık otlarını ayıklamak isteyebilirsiniz. İyi haber ise, bir süredir beklediğiniz, olmasını umduğunuz bir girişiminiz aniden sonuçlanarak nihai duruma gelebilir. İş yerinizle ilgili sizi şaşırtabilecek bir değişim yaşayabilirsiniz. Bu dolunay etkisiyle duygusal olarak karışık olmakla beraber maddi konularda özellikle işinizle ilgili iyi haberler var.

İKİZLER
Dolunay sizi bir çok yönden önemli biçimde etkileyecek. Öncelikle hayatınıza yeni birinin girmesi, yeni bir beraberliğe adım atma, bu konuda cesur girişimlerde bulunma veya sonucunu alma söz konusu olabilirken, parasal konularda hayatınızda beklediğiniz değişimler gelebilir. Maddi konular hayatınızda canlanıyor. Diğer yandan kalabalıklar içinde olacak, hatta uzun süre kendinizle baş başa kalma imkanı bulamayacaksınız. Faal ve aktifsiniz.

YENGEÇ
Dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. Kariyerinizle ilgili önemli değişimler olabilir. Beklediğiniz gelişmeler kapınızı çalabilir. Kariyerinize odaklanacağınız bir ay geçirecek, maddi olarak size çok iyi gelecek bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu dolunay sizin kariyeriniz ve evinizle ilgili hayat alanlarınızı tetiklemekte. Ancak bir ev değişimi veya benzer bir durumdan ziyade evinize dönük olacak ve yaşadığınız yeri sizin için daha rahat bir hale getirebileceksiniz.


ASLAN
Sizi oldukça hareketli ve aktif bir dönem beklemekte. Hayata bakışınızın değişim gösterdiği, ufkunuzun adeta genişlediği bir sürece adım atmaktasınız. Her şeyden önce bir süredir her şeyi zorlukla alıyor, en küçük bir durum için bile çok çalışmak zorunda kalıyordunuz. Rahatlayacak, daha iyimser duygular içinde hayata bakabileceksiniz. Yolculuk, uzun seyahatler artıyor. Yurtdışı ve yabancılarla ilgili konularda önemli gelişmeler söz konusu olurken, özellikle eğitimle ilgili bir işte çalışan veya bu konuların içinde olan biri iseniz bu dolunay size ışık verecek. Hayatınızda düğüm olan birçok konuyu çözecek ve yeni bir döneme geçeceksiniz.

BAŞAK
Maddi konulara odaklanıyorsunuz. Özellikle kullandığınız veya kullanmak istediğiniz krediler, bunlarla ilgili ödeme planlarınız, nafaka, miras gibi ortak alanlar veya başkalarının kaynaklarından yararlandığınız parayla ilgili konu veya sorunlarla meşguliyetleriniz sonuçlanacaklar. Parasal konularda yoğun bir dönem olacak. Alacak verecek dengelerinizi ayarlıyorsunuz. İhtiyacınız olan maddi bir destekle ilgili sonuç alabilirsiniz.

TERAZİ
İkili ilişkilerinize, evliliğinize ve hayatı birlikte paylaştığınız özel biri varsa bu kişiyle olan durumunuza odaklanıp bu konularda önemli gelişmeler ve durumlar yaşayabilirsiniz. Eğer evliliğinizle veya uzun süredir devam eden ilişkinizle ilgili sorunlarınız varsa bu noktada son kararı verebilirsiniz. Her durumda zorlanarak giden ilişki veya beraberliklerinizi bitirme kararı verebilir bu yönde cesur adımlar atabilirsiniz. Diğer yandan ortaklı ilişkileriniz ve kariyerinizle ilgili önemli bir gelişme olması da söz konusu.


AKREP
Sağlığınızla ilgili konular sizin için öne çıkıyor. Bu dolunay sağlınızla ilgili vermeniz gereken bir kararı öne çekebilir veya önemsemediğiniz bir duruma dikkatinizi vermek zorunda kalabilirsiniz. İşinizle ilgili seyahat ve eğitim programlarına aniden dahil edilmeniz olası ve bu konularla ilgili sık seyahat yapma durumu önünüzdeki günlerde sizi yoğun bir tempoda tutabilir.Daha gergin ama daha aktif ve cesur bir süreç geçirirken bu ay dolunay size özel enerjilerde yüklemekte. Tutkularınız canlanıyor ve kendinizi daha rahat ifade etmek daha fazla öne çıkmak isteyeceksiniz. Ama dikkatsiz ve çok üstün körü verilmiş karar ve adımlar sizi sonradan zora sokabilir.


YAY
Dolunay aşk hayatınızı ve tutkularınızı inanılmaz yükseltirken tutkularınızla hareket edebilir, düşünmeden sadece duygularınızla adım atabilirsiniz. Yeni bir ilişkinin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Ancak sağ duyunuz ile duygusal isteklerinizi dengede tutmalısınız aksi taktirde bu ay bittiğinde ilişkilerinizi karmakarışık bulabilirsiniz. Dolunay size aktif ve oldukça bereketli enerjiler verecek. Fakat önünüze gelen fırsatları karışık olan duygularınıza yönelmeniz nedeniyle kaçırabilirsiniz dikkat edin. Diğer yandan çocuklarla ilgili sizi sevindirecek önemli gelişmeler söz konusu olabilir.

OĞLAK
Ev ve yaşam alanlarınızla ilgili konularda sonuçlanmalar yaşayacaksınız. Ev değişimi düşünüyorsanız aniden aradığınızı bulmanız söz konusu, yaşadığınız alanda tadilat veya tamir işleriniz varsa bunları istediğini gibi sonuçlandıracak bir süredir bu konuda devam eden sıkıntılardan kurtulabileceksiniz. Diğer yandan aileniz, anneniz veya ebeveynlerinizle ilgili gündemde olan konu veya işlerde sonuçlanacaklar. İşiniz veya kariyerinizle ilgili bir değişim, sürpriz bir durum gelebilir.

KOVA
Dolunayın etkisiyle oldukça hareketli ve aktif enerjiler içinde olacaksınız. Yakın akrabalar, kuzenler, kardeşlerle olan ilişkileriniz sizin için öne çıkıyor ve destek alıyorsunuz. Çevrenizle iletişim içinde ve yoğun bir haberleşme trafiğinde olacaksınız. Özellikle medya, basın ve iletişim konularıyla ilgileniyor haber bekliyorsanız sonuca çok yakınsınız. Genel olarak cesur adımlar atabilir ve bir süredir düşündüğünüz ama kararsız kaldığınız bir konuda atağa geçebilirsiniz. Eğitim, iletişim konuları hayatınızda öne çıkmakta.


BALIK
Maddi konularda oldukça önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Öncelikle bir süredir satmaya veya kiralamaya çalıştığınız bir yer varsa bunla ilgili sonuca ulaşabilir, buralardan bir gelir elde edebilirsiniz. Eşiniz veya sevdiğinize maddi konuda destek olabilir, yol gösterebilirsiniz. Diğer yandan özellikle arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden gelen destek sizi mutlu edecek. İşiniz ve kariyerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayacak, yeteneklerinizi daha rahat gösterebileceğiniz alanlardan teklif veya fırsatlar alacaksınız.

Hepinizin dolunayın enerjilerinden en iyi şekilde yararlanabilmesini temenni ederim.
 
Üst