Hikayeyi tamamla, kişiliğini bul

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
M A V İ K U Ş

Bir gün, mavi bir kuş, aniden camınızdan içeriye giriyor ve dışarıya çıkamıyor. Bu yolunu şaşırmış kuşta, sizi çeken bir şey var. Onu beslemeye karar veriyorsunuz. Ama kuşun rengi, ertesi gün sizi şaşkınlığa düşürerek, maviden sarıya dönüşüyor. Bu özel kuş, bir sonraki gün, yine renk değiştiriyor. Üçüncü günün sabahında parlak bir kırmızı, dördüncü gün de tamamen simsiyah oluyor. Beş gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?

1. Renk değiştirmiyor, siyah kalıyor

2. İlk rengi olan maviye dönüyor

3. Beyaz oluyor

4. Altın rengi oluyor

ANAHTAR

Uçup odanıza giren kuş, ‘iyi şans’ı sembolize ediyor. Ama o da ne! Aniden renk değiştirmesi, bu mutluluğun uzun sürmeyeceği konusunda sizi endişelendiriyor. Göstereceğiniz tepki, gerçek hayattaki zorluklar ve belirsizlikler karşısında nasıl davranacağınız konusunda bize ipucu veriyor.

1. Kuşun renk değiştirmeyeceğini, siyah kalacağını söyleyenler karamsarlardır: Durum bir kez kötüye gidince, bir daha asla düzelmeyeceğini ve daima öyle kalacağını düşünüyorsunuz değil mi? Neden? Eğer bu en kötü durumsa, bundan daha kötüsü olamaz ki! Unutmayın, dinmeyen yağmur yoktur.

2. Kuşun yeniden maviye döndüğünü söyleyenler iyimserlerdir: Hayat, ‘İyi ve kötünün bileşimidir’ diyorsunuz ve şanssızlığı, soğukkanlılıkla kabulleniyorsunuz. Olayları kendi akışına bırakıyorsunuz. Şanssızlığın dalgalarında debelenmek yerine, onunla yolculuk edebiliyorsunuz.

3. Kuşun beyaza döndüğünü söyleyenler, baskı altındayken dahi, sakin ve kararlı davranabilenlerdir: ‘Doğru ya da yanlış bu benim kararım’ diyebiliyorsunuz. En feci zamanlarda bile, karamsarlığa kapılmıyorsunuz. Durum çok kötüleşirse, gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden, kayıplarınızı bir kenara atıyor, amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz.

4. Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır: Siz ‘baskı’ nedir bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum, bir fırsat. Ancak sonsuz güveninizin, sizi gafil avlamasına izin vermeyin. ‘Korkusuz’ ve ‘çok cesur’ arasındaki çizgi, çok incedir....... (Alıntı)

La-edri

Kayıtlı Üye
Tabiki altin rengine dönüsüyor , hatta yumurtluyor altin altin,ve ben o altin yumurtalarini satmiyorum kücük cocuklara hediye ediyorum ama her cocuga degil,büyüdüklerinde para icin her nanaeyi isleyebilecek kapasitesi olan cocuklara, ve o yumurtalar onlarin ellerinde kararacak :D :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Beyaz bir kuşa dönüşüp son bir kez ötüşüyor, sonra da altın rengi bir enerjiye dönüşerek evin duvarından camından geçip süzülüyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Daha şıkları okumadan ben kuşu beyaz yapmıştım, beni anlatışıda muthiş doğru :)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Genelde hep beyazı tercih ederim. 😊

Salick

Kayıtlı Üye
Beyaz-Altin isik topu gibi bir kus demistim daha secenekleri gormeden.

Mcahit

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum çünkü kuşu çoktaan sattım.İyi para eder.:devil2:

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bu hikayeyi okurken aklıma daha önce başımdan geçen olaylar geldi. 2 kez evime firari kuş girdi ve ben kuşlardan acaip tırsarım :D Hani dünyaya ne olarak gelmek istrsin deseler kuş derim ama normalde insan olarak korkuyorum :D Hikayede direk beyaz demiştim baskı altında iken sakin olmak dışındakiler aynen uyuyor bana.. Yüreğinize sağlık..

azdaka

Kayıtlı Üye
İlk rengine döndüğünü düşündüm çünkü mantıken başa döner gibi gelmişti kuş sonuçta ne kadar renk degistirebilir ki :D Ama çözümleme doğru benim için :)

nazom

Kayıtlı Üye
Henüz seçtiğim rengin açıklamasını okumadım. Bence beyaza döner ve etrafına parlak bir ışık saçardı. :Angel_anim:

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır: Siz ‘baskı’ nedir bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum, bir fırsat. Ancak sonsuz güveninizin, sizi gafil avlamasına izin vermeyin. ‘Korkusuz’ ve ‘çok cesur’ arasındaki çizgi, çok incedir....... (Alıntı)
Altın rengi, ilk aklıma gelendi, açıkçası çok şaşırdım bu rengi seçeneklerde bulduğum için. Çok tuhaf fakat doğru :)

taroh

Kayıtlı Üye
bende sonunu bekliyorum. bir kaç soru olacak şekilde bende eski maviye döndü dedim :D

superado

Kayıtlı Üye
Beyazı düşündüm direkt olarak,neden bilmiyorum,doğru geldi bana....

Seraphine

Kayıtlı Üye
Altın rengi, bunu daha çok yükselişin deneyim aşamaları gibi düşünmüştüm ama o kadar detaylı düşünmeye gerek yokmuş ?