Hemen! Şimdi! Derhal!

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 76175

Bir ömür bekleyecek sabrı olmayanın, yüce değerlerden bir kese talep etmeye hakkı yoktur.

Dünya üzerinde kendisinden daha layık, daha seçilmiş ve daha yüksek şuurlu kimse yokmuş gibi yürüyen arkadaşların atladığı yegane ve basit nokta işte budur.
Haydi! sordum! söyle! ne biliyorsan anlatmak zorundasın!

Bak sen, öyle mi olacakmış?

Öncelikle biliyorum dediğin her ne varsa, aslında bilmediğini kabul ederek başla işe. Bir konunun başlığı ve özeti hakkında malumat sahibi olmak, "bilmek" değildir.

Alanınız her ne olursa olsun, eğer kendinize ve ruhunuza kıymet veriyor da gerçekten "hakikat" bilgisi için yanıp tutuşuyor iseniz dünyada elinize geçecek tek şey korkarım ki yalnızca "işaretler" olacaktır.

Ne senin ne de benim Musa'dan (selam üzerine olsun) bir atom zerresi olsun fazlamız yoksa, o nasıl aradığı kişiye ulaşmak için uzun yollar ve işaretleri aştıysa, biz de en az bu kadar çaba sarfedeceğiz demektir.

Şunu da anlamak gerekir ki, aradığın cevapları yıllar yılı içerisinde kendini tecrit edeceğin karanlık mabetlerde bulamayacaksın.
İnisiyasyon olgusunu anla ve tüm varoluş sürecinin içerisinde nasıl eridiğini gör.
Dünya senin yegane eğitim alanın.

Susmayı, sabretmeyi ve yorumlamayı öğren.

Öğren ki, hikmet kapıları sana açılsın da işareti gördüğün zaman tanıyıp bir sonraki eğitimine ulaşasın.

Gerçek.

Nedir "Gerçek" ?

Bunun konusu çok uzun, ben sana ne olmadığı ile alakalı bir iki madde sayayım ama;

Gerçek, magazinsel bilgi değildir.
Gerçek, oturduğun yerde tembellik ederken ayağına gelmeye mahkum bir köle değildir.

Mesela, ha?

Selam, hakikati canından da yukarı koyanların üzerine olsun.