Hayvanlar öldükten sonra nereye gider ?

julide87

Kayıtlı Üye
Yavru kedimi 15 gun önce amansız bir hastalıktan dolayı kaybettim. İçim çok acıyor ve birgün onu yeniden görememe ihtimali beni korkutuyor. İslamiyet inancına göre hayvanların bedeni toprak olup ruhları baki kalacak, ama cenette değil. Bazı yerlerde de Araf'a gittikleri yazıyor. Tabi ki gidip de dönen yok, hiçbir şey kesin değil, ancak bu konuda bilgisi olan olup beni aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Beğendim
Tepkiler: yay

brotherhood

Kayıtlı Üye
İslamiyet inancına göre konuşursak; hayvanların ölünce dünyada olduğundan çok daha haz ve mutluluğa ulaşacağı bildirilmiş.Hayvanlar imtihandan geçmedikleri için cennet veya cehennem kavramının olmadığı ancak (tekvir81,5 te) hayvanlarında mahşer yerinde olacağına dair bir bilgi bulunmaktadır. Başınız sağolsun umarım kısa zamanda toparlanırsınız

La-edri

Kayıtlı Üye
Islami kaynaklara göre hayvanlarin ruhu yoktur canlari vardir.Can sayesinde hayattadirlar. Ödüklerinde bedenleri topraga karisir enerjileri yani canlari ise enerjiye geri döner.Ölmüs olan hayvaniniza göstertmis oldugunuz su merhamet size güzel bir sekilde geri döner.

asterix

Kayıtlı Üye
Yavru kedimi 15 gun önce amansız bir hastalıktan dolayı kaybettim. İçim çok acıyor ve birgün onu yeniden görememe ihtimali beni korkutuyor. İslamiyet inancına göre hayvanların bedeni toprak olup ruhları baki kalacak, ama cenette değil. Bazı yerlerde de Araf'a gittikleri yazıyor. Tabi ki gidip de dönen yok, hiçbir şey kesin değil, ancak bu konuda bilgisi olan olup beni aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Grup ruhları var oraya gidiyor,çok fazla bireyselleşme ve zeka gelistirmisse insan olarak dogabiluyor,evcil hayvanlarda görülebiliyor.