hayatin anlami/anlamsizligi.

Sauron

Kayıtlı Üye
Çok fazla şaçma olmaya başladı bu hayat, hep gidişatın bu olması mı gerekiyor ? oku çalış evlen çocuk yap? Ben bu primitif döngüyü şikayet etmiyorum fakat Bu mu hepsi? Üniversite kazandım fakat artık herşey saçma gelmeye başladığından yarıda bıraktım. Ben başından beri herkesten farklıydım, babamdan kalan 1 restaurantı 5 restaurant yaptim yaşım daha 30 a dayanmadı fakat ihtiyacı olana maddi açıdan herkese destek olmaya çalışıyorum. Tema, Tev, Darüşşafaka. Bu vakıflara yaptığım yardımlar 900 bin € dan bile fazla. Zamanında bu iyiliğimden dolayı dolandıran bazı kişiler oldu, beni bu lanet para icin satan arkadaslar mı dersin, avrupa vatandaslıgı ve para icin kopek olan bazi kizlar mi dersin, bunlar beni hayattan soğuttu. hepimiz insanız sonucta ama neden herkesin bi kötü yanı olmak zorunda ? bu devirde hersey mi para ? hicmi gercek sevgi yok ? cocukken hep mutluydum, ama büyüdükce arkadaslarım dediğim insanlar sırtımdan bıcakladıkca ben asıl dünyayı anladım. Hissizleştim, ne sevgi kaldı ne umut, fakat benim dünyadan beklentim cok daha farklıydı. Cok fazla insan tanıdım ve artık daha fazla tanımak istemiyorum, az insan cok huzur kafasındayım ama artık ne insan kaldı ne huzur. Bi türlü gecmiste olan olaylardan dolayı insanlara güvenemiyorum. Daha genç olmama rağmen 90 yasindaki dededen cok daha fazla sey gördüm
tüm hatunlar terketti gece bankta oturup bira içtim yirtik pantalon eski elbiselerle, en kral villalarda da appartementlerde de oturdum viskimide ictim özel dikim brioni ceketimle,
bu hayatta benim statümde birinin mutlu olması lazım. Ben neyi yanlış yapıyorum ?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ben neyi yanlış yapıyorum ?
Paranın sizin için önemli olmadığını söylediğiniz. Fakat ben öyle görmüyorum. Yaptığınız hayırseverligin miktarını yazmışsınız, saymissiniz yani. Sakın yazdıklarımı yanlış anlamayın. Söylemeye çalıştığım şu. Ertrafinizi hep çıkarcı insanlar sarmış değil, onları siz hayatınıza çekiyorsunuz. Düşüncelerinizle, hayata bakış açınızla ve davranışlarınıza. İnsanların karakterleri değiştiremezsiniz, değiştirebileceğiniz tek insan sizsiniz. Siz kendinizi değiştirdikten sonra ertrafinizdaki insanlar değişecek. Ertrafinizda olanlar gidecek ve yeni insanlar gelecek.
Tam olarak neyi yanlış yaptığınızı postunuzdan çıkartmak mümkün değil tabi. Bu zor ve uzun bir çalışma olmalı. Kişisel gelişim ile ilgelenmeye başlayın. Kendinizi değiştirin, ertrafinizdaki dünya değişir. ;)

star53

Kayıtlı Üye
Dünya anlam olarak temelde herkes için aynıdır. Onu farklı yapana odaklanın yani kendinize. Mutluluk statü ya da maddesel olarak aranmaz. Kişiyi kendi yapan kendi inançlarıdır. Önce kendinizi anlayın, mutluluk kendinizde. Sonra da etrafınızı anlayın, sevgi etrafınızda.

ruhname

Kayıtlı Üye
Hayatın anlamı ona yüklenen anlamlarla da bağlantılı küçükken o saf halinizle hayata insana bakışınız zannersem bakir ve pozitifti. Bunları sağlamaya çalışmak için gayret etmek gerekir

Ori

Kayıtlı Üye
İnsan istemiyorum diyorsunuz ama aradığınızı yine insanlarda arıyorsunuz. Çelişki yer bitirir. Şuan içinde bulunduğunuz hissiyatların tam zıttı olarak, ilerleyen yaşlarda yanlızlık korkunuz artabilir ve yanlış seçimler yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Kendinizi çeşitli faktörler nedeniyle negatif yönde eğmişsiniz ve bu çerçeve içerisinde sıkışıp kalmışsınız. Anlayacağınız ipin ucu kaçmış. Eliniz güçlendikçe bu sorun gelişmiş, gelişmiş ve şuan içinde bulunduğunuz sonuca çıkarmış. Bu tip durumlar ekstradan gücü kaldıramamanıza neden olduğundan psikolojik bunalıma sürüklemiş. Sorgulamanız bana sorarsanız bu sebeptendir. Geçmiş olsun.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Çok fazla şaçma olmaya başladı bu hayat, hep gidişatın bu olması mı gerekiyor ? oku çalış evlen çocuk yap? Ben bu primitif döngüyü şikayet etmiyorum fakat Bu mu hepsi? Üniversite kazandım fakat artık herşey saçma gelmeye başladığından yarıda bıraktım. Ben başından beri herkesten farklıydım, babamdan kalan 1 restaurantı 5 restaurant yaptim yaşım daha 30 a dayanmadı fakat ihtiyacı olana maddi açıdan herkese destek olmaya çalışıyorum. Tema, Tev, Darüşşafaka. Bu vakıflara yaptığım yardımlar 900 bin € dan bile fazla. Zamanında bu iyiliğimden dolayı dolandıran bazı kişiler oldu, beni bu lanet para icin satan arkadaslar mı dersin, avrupa vatandaslıgı ve para icin kopek olan bazi kizlar mi dersin, bunlar beni hayattan soğuttu. hepimiz insanız sonucta ama neden herkesin bi kötü yanı olmak zorunda ? bu devirde hersey mi para ? hicmi gercek sevgi yok ? cocukken hep mutluydum, ama büyüdükce arkadaslarım dediğim insanlar sırtımdan bıcakladıkca ben asıl dünyayı anladım. Hissizleştim, ne sevgi kaldı ne umut, fakat benim dünyadan beklentim cok daha farklıydı. Cok fazla insan tanıdım ve artık daha fazla tanımak istemiyorum, az insan cok huzur kafasındayım ama artık ne insan kaldı ne huzur. Bi türlü gecmiste olan olaylardan dolayı insanlara güvenemiyorum. Daha genç olmama rağmen 90 yasindaki dededen cok daha fazla sey gördüm
tüm hatunlar terketti gece bankta oturup bira içtim yirtik pantalon eski elbiselerle, en kral villalarda da appartementlerde de oturdum viskimide ictim özel dikim brioni ceketimle,
bu hayatta benim statümde birinin mutlu olması lazım. Ben neyi yanlış yapıyorum ?
Hepsini okudum ben senden daha çok küçüğüm herkesin hayatı farklı mesela benim annem babam işçi zamanında çok aşağılanmışlar hayatları hep kötü gitmiş bizide herşeye rağmen okutuyorlar yani annem ve babam onları ve kendi hayatımızı kurtarmak ve sosyal statü sahibi olmamızı istiyor ancak bende okul okuyarak pek birşey olacağımı sanmıyorum ticareti atılmayı düşünüyorum yani senin aradığın cevabı kendin bulman gerek çünkü herkesin yaşadığı hayat tecrübesi farklı belki seninde sınavın bu çıkmazdır kendi cevabını bulman gerek.

Talgaran

Kayıtlı Üye
İnsan istemiyorum diyorsunuz ama aradığınızı yine insanlarda arıyorsunuz. Çelişki yer bitirir. Şuan içinde bulunduğunuz hissiyatların tam zıttı olarak, ilerleyen yaşlarda yanlızlık korkunuz artabilir ve yanlış seçimler yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Kendinizi çeşitli faktörler nedeniyle negatif yönde eğmişsiniz ve bu çerçeve içerisinde sıkışıp kalmışsınız. Anlayacağınız ipin ucu kaçmış. Eliniz güçlendikçe bu sorun gelişmiş, gelişmiş ve şuan içinde bulunduğunuz sonuca çıkarmış. Bu tip durumlar ekstradan gücü kaldıramamanıza neden olduğundan psikolojik bunalıma sürüklemiş. Sorgulamanız bana sorarsanız bu sebeptendir. Geçmiş olsun.
İnsan istememesinin sebebi zaten insanlarda aradığı özelliğin olmaması.

Sauron

Kayıtlı Üye
sagolun yorumlariniz icin arkadaslar, türkceyi mükemmel konusamadigim icin belki yazım zor anlasılmıstır kusura bakmayin, basitce anlatmaya calistim bütün yorumlariniz benim icin cok degerli cünkü ciddi ciddi piskolojim bazı şeyleri anormalleştiriyor bosvermem gerekirken inadına istediğimin olmasını istiyorum. Mesela örnek vericek olursak çok sevdiğim bi kız beni anında terk etti sebepsiz yere, ve ben bu kızı kaybetmek istemiyordum ve bu kız benden ayrıldıktan sonra bu kızın oturduğu adresin tam karşısındaki binadan bir ev aldım ve kızın eve giriş çıkış saatlerini, dershaneye giriş saatlerini bunları not ettim, pazara gidiş saatlerini ne var ne yok hepsini. Canım sıkılınca soyut ruhunu somutlaştırarak portre çiziyordum. Neyse ve 1 tane dershaneden arkadaşım değil fakat tanıdığım insan bunu evine bıraktı. Ben çok kıskanç ve kinci bir insan olabiliyorum bazı durumlarda. Bu elemanın evini buldum ve çok nazikçe ayrılmasını söyledim, oda beni kırmadı, ve ayrıldıktan sonra bu kız tekrardan bana döndü. Fakat bana döndükten sonra benim bu kıza ne güvenim kalmıştı, nede sevgim, sevgi hissim çok çabuk kırılan birşey.
Paranın sizin için önemli olmadığını söylediğiniz. Fakat ben öyle görmüyorum. Yaptığınız hayırseverligin miktarını yazmışsınız, saymissiniz yani. Sakın yazdıklarımı yanlış anlamayın. Söylemeye çalıştığım şu. Ertrafinizi hep çıkarcı insanlar sarmış değil, onları siz hayatınıza çekiyorsunuz. Düşüncelerinizle, hayata bakış açınızla ve davranışlarınıza. İnsanların karakterleri değiştiremezsiniz, değiştirebileceğiniz tek insan sizsiniz.
haklisiniz miktari yazmamaliydim, ama inanın su an icin önemli degil. Ben liseyi bitirdikten sonra çok fazla maddi zorlukla karşılaştım ve üniveristeye geçince bu zorluklar ikiye katlandı ve bende parayı ister istemez hayatimin alanina yani ilk hedefime koydum, bende akademik kariyerimi bırakıp iş hayatına atıldım ve şanslı ve babamdan dolayi insan çekmeyi bildiğim için çok başarılı oldum. Kisisel gelisim kitaplarini arastiracagim

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
haklisiniz miktari yazmamaliydim, ama inanın su an icin önemli degil. Ben
Yanlış anladınız. Ben sizi miktarını yazdınız diye suçlamıyorum. Ben sizin ifadenizin çelişkili olduğunu dikkatinizi çekmek istedim. O da sizi çelişkili ifade kullandınız diye suçlamak için yazmadım. Siz bunun farkına varın diye yazdım. Osho'nun farkındalık kitabını öneririm.
Hayrseverliginizi takdir ettim, kişisel gelişimde başarılar. ;)

nurumm

Kayıtlı Üye
Mesela örnek vericek olursak çok sevdiğim bi kız beni anında terk etti sebepsiz yere, ve ben bu kızı kaybetmek istemiyordum ve bu kız benden ayrıldıktan sonra bu kızın oturduğu adresin tam karşısındaki binadan bir ev aldım ve kızın eve giriş çıkış saatlerini, dershaneye giriş saatlerini bunları not ettim, pazara gidiş saatlerini ne var ne yok hepsini. Canım sıkılınca soyut ruhunu somutlaştırarak portre çiziyordum. Neyse ve 1 tane dershaneden arkadaşım değil fakat tanıdığım insan bunu evine bıraktı. Ben çok kıskanç ve kinci bir insan olabiliyorum bazı durumlarda. Bu elemanın evini buldum ve çok nazikçe ayrılmasını söyledim, oda beni kırmadı, ve ayrıldıktan sonra bu kız tekrardan bana döndü. Fakat bana döndükten sonra benim bu kıza ne güvenim kalmıştı, nede sevgim, sevgi hissim çok çabuk kırılan birşey.
@Sauron bu pek hafife yada basite indirgenecek durum değil söylerken kolay gibi gelebilir lakin size hem aşır derecede zarar verir hem daha ileri boyuta geçerse bazı takıntılar sizde travmalara sebeb olur,Kişisel gelişim kitapları sürekli okursanız devamında size bişeyler katacaktır birkaç kitap okumayla düşüncenizi değiştirmeniz emin olun çok zordur okurken aklınıza girer bitikten sonra aradan birkaç zaman geçince yine kendi özünüze dönersiniz.İnsanın bilincine öncelikle şunu yerleştirmesi gerek 1.nasip 2.sizi istemeyeni istemeyin bişeyler zorla olmaz olsa da sizi mutlu etmez.İnsan önce kendini olgunlaştırmalıdır.Anlayış ve olgunluk özellikle bunun üzerine bilinçlenirseniz insan ilişkilerini aşabilirsiniz.İnanın doğanın tabiatın döngüsü herkese kendi yaptığını geri döndürüyor siz bişeylerin intikamını almaya kalkarsanız o negatif enerji hep sizde kalıyor ve sonraki ilişkilerinizi aynı yönde besliyor.İşte bunun temelinde de olgunluk yatıyor insan kendi duygularına,iradesine sahip çıkabilmeli.

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Belkide anlam arayışı içinde olman mutluğuna engel oluyordur.Belkide hayat sadece bundan ibarettir bizler çok fazla anlam yüklüyoruzdur.